Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata
+
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
800
zamawiam nasienie

Diablue PS

narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

Znakomita technika, nastawienie, błyskawiczny refleks i ponadprzeciętne możliwości zapewniły ogierowi Diablue PS premię podczas licencjonowania ogierów w Redefin. Drzemie i dojrzewa w nim prawdziwy skoczek, z którym stacja Paula Schockemöhle wiąże duże nadzieje na przyszłość.

Diablue PS jest pierwszym synem dwukrotnego Mistrza Niemiec Młodych Koni w skokach, ogiera Diaron, który ciągle jest aktywnym skoczkiem i osiąga bardzo dobre wyniki na zawodach w Verden, Neumünster, Zandhoven i Opglabbeek pod Patrickiem Stühlmeyerem, sztandarowym jeźdźcem stacji Schockemöhle.

Matka ogiera Diablue PS, klacz Stakkariealla, w 2017 roku została sprzedana na Aukcji P.S.I. za 2,4 mln euro do USA. Ta bardzo obiecująca klacz, z powodzeniem pokonuje parkury w klasie do 140 cm włącznie, w tym podczas Mistrzostw Świata w Skokach w Lanaken. Uczestniczyła również w Bundeschampionacie w Warendorfie w 2019 roku.

Jest pełną siostrą odnoszącego międzynarodowe sukcesy ogiera Stariallo Blue PS oraz finalisty mistrzostw świata w skokach przez przeszkody wał. Storiall Blue, który zajął ponadto pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach dla młodych koni w Bourg en Bresse (FRA).

Ojciec matki - ogier Stakkato wygrał w Bundeschampionacie w 1998 roku. Został Mistrzem Niemiec w 2003 r. w Gerze i w 2010 roku w Münster. Dominował w ocenie wartości hodowlanej Federacji Narodowej przez jedenaście lat (!). W 2007 roku otrzymał tytuł Hanowerskiego Ogiera Roku. Ponad 70 jego synów zdobyło licencje hodowlane, a około 120 jego córek otrzymało premie państwowe.

W trzecim pokoleniu możemy znaleźć lidera rankingu WBFSH najlepszych ogierów na świecie ogiera Chacco-Blue. Diablue PS, podobnie jak licencjonowane ogiery - Almritter, Alphorn I i II, Asco, Firnhang, Freudentraum, Lützow, Pandero wywodzi się z westfalskiej rodziny klaczy Herta von Nienberge.

Podstawowe
informacje
rasa OS-International
data urodzenia 2017
maść kasztanowata
wzrost 168
licencja os-international, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Diaron
Diarado
Lenda-Cara
Diamant de Semilly
Roxette I
Come On
Lindauway
Stakkariella
Stakkato
Corialla
Spartan
Pia
Chacco-Blue
Farialla
poznaj naszego
kolejnego ogiera