Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
800 wg kursu EUR z dnia sprzedaży

Denver's Semilly PS

Śladami swojego legendarnego ojca Diamant de Semilly

rasa oldenburska (OS)
data urodzenia 2015
maść siwa
wzrost 176
licencja Holst. Meckl, OS, Rhein., Zw. Płd. Niem, Zangersheide, Westf.
Stacja ogierów Deckstation Schockemöhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Diamant de Semilly
Le Tot de Semilly
Venise des Cresles
Grand Veneur
Venue du Tot
Elf III
Miss des Cresles
Georganna
Carthago
Georgia
Capitol I
Perra
Continue
Georgette II

Syn legendy – ogiera Diamant de Semilly

Denver’s Semilly, będący efektem doskonałego połączenie krwi znakomitych reproduktorów - Diamant de Semilly i Balou du Rouet. w wieku czterech i pięciu lat startował w zawodach dla młodych koni, a w 2021 zadebiutował na arenie międzynarodowej w parze z Philipem Rüpingiem, odnosząc sukcesy na Mistrzostwach Świata w Lanaken/BEL i zawodach dla młodych koni w Kronenberg/NED i Hagen a.T.W. W Bundeschampionacie zakwalifikował się do finału i zajął czołowe miejsce w Mistrzostwach Oldenburga dla sześciolatków. Denver’s Semilly w 2022 zostanie użyty po raz pierwszy w hodowli.

Ojciec - Diamant de Semilly należy do hodowlanych „rodowych sreber” rasy Selle Francais. W 2002 roku został drużynowym mistrzem świata z Ericiem Levallois/FRA w Jerez de la Frontera/ESP i zajął tam dziewiąte miejsce indywidualnie. W 2003 roku para była częścią drużyny, która zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Donaueschingen. Diamant de Semilly od lat dominuje w rankingach, dzięki swojemu, odnoszącemu sukcesy potomstwu. Obecnie zajmuje drugie miejsce na liście WBFSH najlepszych ogierów – ojców koni skokowych i szóste na liście najlepszych ojców koni do WKKW. Około 70 jego synów zostało dopuszczonych do hodowli w Niemczech, w tym, znajdujący się w naszej ofercie, ogier Diarado, a na arenie międzynarodowej ponad 300 synów otrzymało licencje. Liczne potomstwo odnosi sukcesy na najwyższym poziomie, do tego grona należą: Antidote de Mars/Bliss Heers/USA, Mumbai/Christian Kukuk, Vital Chance de la Roque/Conor Swail/IRL, Asathir/Philipp Weishaupt, Dominator Z/Christian Ahlmann, Don VHP Z/Harrie Smolders/NED i wielu innych.

Klacz Georganna, oprócz omawianego ogiera, urodziła również kilku innych międzynarodowych skoczków: Chaginue (1,50 m), Chicago Blue (1,35 m), Boreal Blue (wszyscy po Chacco-Blue; 1,35 m) i Calisey TW (po Conthargos; 1,25 m). Ojcem klaczy Georganna jest sam Carthago, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie/USA i Sydney/AUS pod Josem Lansinkiem/BEL. Zdobył także Puchary Narodów w Akwizgranie, Rotterdamie/NED i La Baule/FRA i jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych, pod względem hodowlanym synów ogiera Captiol I.

Znajdujący się w ofercie Decktastion Schockemöhle/Cichon Stallions znakomity Balou du Rouet i jego licencjonowany pełny brat Balissimo (obaj po Baloubet du Rouet) pochodzą od klaczy Georgia, babki ogiera Denver’s Semilly . Ta wyśmienita klacz dała również licencjonowanego zwycięzcę Bundeschampionatu i zdobywcę Pucharu Narodów ogiera Balou du Reventon ex Cornet Balou (po Cornet Obolensky), który zdobył też drugie miejsce w Grand Prix Akwizgranu w 2021 pod Brianem Moggre/USA. Jej synem jest również licencjonowany ogier, skoczek klasy 1,60 m Chatinue (po Chacco-Blue)/Darragh Kenny/IRL. Córki i wnuczki klaczy Georgia dały wielu międzynarodowych skoczków i licencjonowane ogiery Chageorge (po Chacco-Blue) i Vivagran (po Vivant).

W 3 i 4 pokoleniu rodowodu Denver’s Semilly odnajdujemy takie sławy jak Continue i Domino. Prababka Georgette II została matką Sandrissimo (po Sandro), który uzyskał licencję i z sukcesami pokonywał parkury na poziomie 1,40 m. Westfalska rodzina klaczy Filmkunde (Westf Stamm 329) dostarczyła światu licencjonowanych : Daddy Cool, Le Sandro, Lord Sandro, Conthargos/Jacek Zagor/POL, Lacento i Sir Calido.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle