Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Drako de Maugre


rasa selle francais
data 2013
maść kasztanowata
wzrost 168
licencja Holst. Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Imponujące debiuty w Global Champions League !

Drako de Maugre, który wcześniej z powodzeniem prezentował się na arenie międzynarodowej do 155 cm pod Alexandrę Francart/FRA, naprawdę światową karierę rozpoczął pod Patrickiem Stühlmeyerem. – wygrał prestiżowy konkurs dla ogierów Sires of the World podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Skokach w Lanaken/BEL oraz w Grand Prix w Hadze /GER, Pinneberg/GER i Opglabbeek/BEL, zajął drugie miejsce w Pucharze Narodów w Mannheim/GER oraz w Grand Prix w Opglabbeek/BEL, trzecie w Grand Prix w Münster/GER i uplasował się na 9-tym miejscu w Grand Prix w St. Tropez/FRA i Braunschweig/GER oraz w Stuttgarcie German Masters. Szczególnie cenne dla jego kariery są jego debiutanckie sukcesy w konkursach Global Champions League w Rzymie/ITA, La Coruña/ESP, Madrycie/ESP i Cannes/FRA. Drako de Maugre jest obecnie drugi w Rankingu Bemer Riders Tour przed finałem na VR Classics w 2024 roku w Neumünster/GER.

Ojciec KANNAN jest jednym z najbardziej wpływowych ogierów skokowych w historii. Przez lata prowadził w rankingu najlepszych ogierów skokowych na świecie i obecnie zajmuje trzecie miejsce. Sam odnosił duże sukcesy na arenie międzynarodowej pod Francuzem Michelem Hécart. Obaj reprezentowali barwy francuskie na Mistrzostwach Europy w 2005 roku w San Patrignano/ITA. Na arenie międzynarodowej hodowlanej Kannan dał blisko 190 licencjonowanych synów i ponad 180 potomków, którzy odnosili sukcesy w skokach na wysokości 160 cm i wyżej, w tym Mistrza Olimpijskiego Nino des Buissonnets i zdobywcę Pucharu Świata Paille de la Roque / obaj pod Steve Guerdats / SUI, Molly Malone / Bertram Allen / IRL, Quabri de L'Isle pod Pedro Veniss/BRA, Oh D'Eole/ Gregory Wathelet/BEL, James Kann Cruz/Shane Sweetnam/IRL, Nikolaj de Music/Emanuele Gaudiano/ITA i Mom's Toupie de la Roque/Pieter Devos/BEL.

Matka ATLANTA DE MAUGRE plasowała się na arenie międzynarodowej w klasach 145 cm pod Ludovic Gaudin/FRA.

Jej ojcem jest angloarabski siwy ogier FUSAIN DU DEFEY AA, finalista Mistrzostw Świata Młodych Koni w skokach przez przeszkody w wieku 7 lat w Lanaken/BEL, później zajął to samo miejsce w słynnym konkursie Sires of the World w skokach przez przeszkody. Wygrał Grand Prix Blaye/FRA, Marmande/FRA i Castres/FRA oraz zajął drugie miejsce w Grand Prix 155 cm Yvre L'Eveque/FRA i Le Mans/FRA. Wiele z jego potomstwa wywołało sensację na parkurach i crossach w WKKW, jak na przykład skoczek Quelstar du Vic BILH/Alexandra Francart/FRA na 160 cm i na zawodach WKKW rangi CCI3* Crack Pepsy du Thil/Nicolas Touziant/FRA.

Druga matka - belgijska Appia du Seigneur plasowała się na płatnych pozycjach pod Clementem Bohrenem/FRA na arenie międzynarodowej w konkursach Potęgi Skoku. Jej córka - Finesse de Maugre (po Comme Il Faut) wygrała międzynarodowe tournee dla młodych koni w 2022 roku pod Benoit Cernina/FRA. Natomiast jej wnuczka - Contesse de Maugre (po Dollar Dela Pierre) jest skoczkiem klasy międzynarodowej.

W kolejnych pokoleniach w rodowodzie Drako de Maugre znajdujemy topowe ogiery: Ogano Sitte/Philippe Lejeune/BEL i Rubens Du Ri d'Asse/Hansüli Sprunger/SUI.

Trzecia matka, Rosee du Seigneur, dała kilku skoczków klasy S*** (150 cm) takich jak ogier Uganito du Seigneur/Orlando Izzo/ITA i klacz Victoria du Seigneur/Marcello Manganotti/ITA, pierwszy uzyskał licencję, a klacz urodziła licencjonowanego ogiera Curby du Seigneur (po Doree van den Moskifarm).

Czwarta matka, Triene BWP wydała na świat skoczka klasy 160 cm klacz Querelle du Seigneur (po Ksar-Sitte), matkę dwóch klasowych skoczków: klacz Agrado (skoko 150 cm) i Caribou du Seigneur (skoki 160 cm).

Z rodziny klaczy Niagara do Houssoit SBS ur. 1975 (po Skytaxx xx) pochodzą również ogiery Vulcain du Saint-Homme (po Ogano Sitte), Hollywood du Houssoit (po Dayton Sitte) i Lingot d'or de la Petite Hunelle (po Greco Sitte) oraz liczne konie skokowe klasy międzynarodowej.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian