Zamawiam nasienie
Eur
1000 wg kursu EUR z dnia sprzedaży

Cosmos Z

Finalista Mistrzostw Świata Młodych Koni

rasa zangershiede
data urodzenia 2013
maść siwa
wzrost 169
licencja Holst., Meckl., OS, Rhein., Westf., Zanhersheide, Zw. Płd Niem.
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Chellano Alpha Z
Contender
Fayence
Calypso II
Gofine
Cor de la Bryere
Soleil
Aida Z
Artos Z
Cherry Z
Alme Z
Glorita Z
Carthago Z
Alpha Z

Międzynarodowa wschodząca gwiazda

Cosmos Z uzyskał licencję dla Zangersheide i dał się poznać jako wyśmienity skoczek startując pod Janem van Dyckiem (BEL) na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Lanaken w kategorii koni 5-letnich, gdzie bez wysiłku dotarł do finału. Następnie kontynuował karierę w serii zawodów dla młodych koni (Youngster Tour) i rozpoczął swoje pierwsze międzynarodowe występy pod Emanuele Camilli (ITA) i Eiken Sato (JPN).

Jego pierwsze bardzo obiecujące źrebaki urodziły się już w Belgii. Chellano Z startował w skokach przez przeszkody pod Josem Lansinkiem (BEL). Jego najbardziej utytułowane potomstwo to Calvados Z, który startował pod Christianem Ahlmannem, finalista Pucharu Świata - H&M Challenge vd Begijnakker Z (pod Ludo Philippaertsem (BEL). Chellano Z padł przedwcześnie. Był pierwszym sklonowanym ogierem. Jego klon Chellano Alpha Z dał już czterech licencjonowanych synów, oprócz Cosmos Z, do tej grupy należy Capuccino JW vd Moerhoeve Z. Pierwsze potomstwo Chellano Alpha Z rozpoczyna starty na arenie międzynarodowej.

Matka ogiera Cosmos Z, klacz Aida Z należy do grona klaczy cennych w hodowli. Jej trzej synowie uzyskali licencje w Belgii: Air Borne Z (po Air Jordan) – startujący pod Emanuelem Andrade (VEN), Cartos Z (po Candillo) – zaznacza swoją obecność na parkurach pod Nickiem Bentermanem (GBR) i Sleipnir Z (po Solid Gold Z). Na arenie międzynarodowej pod Tariqiem Khrisatem (JOR) z powodzeniem startuje również Ceazor Z (po Concord Z). Ojciec klaczy Aida Z, Loro Piana Artos Z dosiadany przez Marka Leone (USA) dwukrotnie uczestniczył w finale Pucharu Świata. On sam jest synem Almé Z, co w rodowodzie Cosmos Z prowadzi do ciekawego inbredu na tego legendarnego reproduktora. Artos Z sam nie miał zbyt wielu potomstwa ze względu na swoją aktywność sportową, ale prawie bez wyjątku były to konie absolutnie topowe, takie jak klacz As Cold As Ice Z, która Judy Ann Melchior (BEL) zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w wieku 7 lat w 2015 roku, para ta należała do zwycięskiej belgijskiej ekipy w finale Pucharu Narodów w Barcelonie. Pięciu jego synów ogiera Artos Z - Action Z, Amadeus Z, Rothchild, Acardi du Houssoit Z i premiowany Aristo Z otrzymało licencję i odniosło międzynarodowy sukces.

2. matka ogiera Cosmos Z, klacz Cherry Z zajmowała pierwsze miejsca w międzynarodowych konkursach klasy 160 cm. Dała tak znakomite, o klasie międzynarodowej konie skokowe jak: Carry Z (po Caretano Z, starty pod Judy-Ann Melchior), Careko Z (po Caretano Z, starty pod Angelique Rüsen) i Cybele Z (po Comme il Faut, starty pod Kirsten Rombouts (BEL). Jej córka - Carry Z (po Caretano Z) była matką ogierów Astano Z (po Asca Z) i Copycat Z (po Comilfo Plus Z).

W trzecim pokoleniu ogiera Cosmos Z znajdujemy doskonałego skoczka i reproduktora – ogiera Carthago, olimpijczyka z Atlanty (USA) i Sydney (AUS) pod Josem Lansinkiem (BEL). Wygrał również Puchar Narodów w Aachen, Rotterdamie (NED) i La Baule (FRA), a także jest uważany za jednego z najbardziej znaczących w hodowli synów ogiera Capitol I. 3. matka ogiera Cosmos Z, klacz Alpha Z wydała na świat 4 ogiery, które uzyskały licencje hodowlane, w należą do nich: Robin I Z (sukcesy pod Peterem Erikssonem (SWE), Robin II Z (oba po Ramiro Z) startujący pod Thomasem Velinen (DEN), Quasimodo Z (po Quick Star) i Chimba Z (po Caretano Z).

Z hanowerskiej rodziny klaczy Norbilla wywodzi się nie tylko Cosmos Z, ale także wiele innych czołowych koni skokowych i ogierów, takich jak Chester Z (po Carthago), Caesarro Z (po Carthago), Carlo Z (po Caretano Z), Cosmic Z (po Carthago), Cracky Z (po Caretano Z), Cartree Z (po Caretano Z), Alnok Z (po Atlantus Z), Obelisk-B Z (po Ovatio), Dejan HMD Z (po Diamant de Semilly), Casper Z (po Carthago) etc.

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle