Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata
+
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
800
zamawiam nasienie

Cornet’s Darco

trzech olimpijczyków
w rodowodzie

Już podczas licencji w Vechcie występ Darco’s Cornet zadziwił komisję oraz publiczność. Z niezwykłą starannością i refleksem pokonywał przeszkody na każdej wysokości.

Jego ojciec, Cornet Obolensky, nie wymaga większej rekomendacji. To numer 5 w światowym rankingu najlepszych ojców koni skokowych WBFSH w 2019 r. Na to wysokie miejsce wywindowało go utalentowane potomstwo, do którego zaliczyć należy: Mistrza Europy - ogiera Clooney, wicemistrza Europy zespołowo ogiera Comme il Faut i zwycięzcę Finału Pucharu Narodów, konkursów Grand Prix na CSI Wellington, Knokke i Chantilly ogiera Balou du Reventon.

Ojciec matki, ceniony reproduktor, ogier Darco, brał udział w zawodach Grand Prix, Pucharu Narodów i Pucharu Świata pod Ludo Philippaertsem. Para ta zajęła siódme miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie. Dzięki swoim potomkom, takim jak Sapphire, Valentina van’t Heike, Winningmood i Parco, przez lata ogier Darco prowadził w światowym rankingu WBFSH ogierów – ojców koni skaczących. Za swoje zasługi dla hodowli otrzymał od swojej rodzimej księgi BWP zaszczytny tytuł „Ambasador”.

W trzecim pokoleniu rodowodu ogiera Cornet’s Darco znajdujemy ogiera Chin Chin, który w samym tylko 1988 roku wygrał pięć konkursów zaliczanych do Pucharu Świata i zajął szóste miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu.

Cornet’s Darco pochodzi z rodziny hanowerskiej klaczy Neapaza, która dostarczyła hodowli wiele licencjonowanych ogierów, w tym Lacan, Sheraton, Checkpoint Charly, Edward, a także liczne konie sportowe. Należy również podkreślić, iż ogier choć opisany w księdze oldenburskiej, został wyhodowany w Polsce.

Podstawowe
informacje
rasa OS-International
data urodzenia 2017
maść siwa
wzrost 169
licencja oldenburska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Cornet Obolensky
Clinton
Rabanna van Costersveld
Corrado I
Urte I
Heartbreaker
Holivea v. Costersveld
Dark Chocolate Maxx
Darco
Cel' est Z
Lugano v. La Roche
Ocoucha
Chin Chin
Thiara d'Ive
poznaj naszego
kolejnego ogiera