Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
800 wg kursu EUR z dnia sprzedaży

Contino-Quick PS

Brązowy medalista Bundeschampionatu

rasa oldenburska
data urodzenia 2015
maść gniada
wzrost 169
licencja Hann., Meckl.,, OS., Rhein., Zw. Płd. Niem,, Holst., Zangershiede
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
Świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Contendro I
Contender
Bravo
Calypso II
Gofine
Reichgraf
Ofarim
Castina
Carinue
Golden Star
Carthago
Contia
Quick Star
Goldprobe

Rytm, równowaga i jezdność – brązowy medalista Bundeschampionatu

Contino-Quick PS w imponującym stylu zdobył brązowy medal Mistrzostw Niemiec Młodych Koni (Bundeschampionat). Dzięki serii zwycięstw w konkursach młodych koni został zakwalifikowany na Bundeschampionat i nie pozwolił sobie tam na żaden błąd. "Świetny rytm, imponująca równowaga i zawsze ustawiony na pomocach jeźdźca, z dużą chęcią do współpracy i rozluźnieniem"- tak pochwalił go Joachim Geilfus po jego wspaniałych występach w finale Bundeschampionatu koni 5-letnich. W pierwszym półfinale, pokonanym w idealnym stylu pod Eiken Sato (JPN) otrzymał 9,0, w drugim - 8,8 - co pozwoliło mu zająć 3 miejsce. Contino-Quick PS po raz pierwszy zostanie wykorzystany do hodowli w 2021 roku.

Jego ojciec to wyśmienity Contendro I (ranking ogierów WBFSH: skoki na 27 m. i 4-te w WKKW), który zalicza się do grona ogierów, których potomstwo charakteryzuje wybitna skoczność i wszechstronność. Ten zwycięzca próby dzielności dał 71 licencjonowanych synów, ponad 751 klaczy hodowlanych, spośród których aż 131 otrzymało premię państwową. Jego potomstwo wygrało ponad 7,4 mln euro, w sporcie ilość potomstwa przekroczyła 2050, w samych tylko skokach na poziomie klasy S i wyżej (powyżej 135 cm) startowało i nadal bierze udział w zawodach 331 koni. W roku 2013 został najmłodszym ogierem jaki znalazł się w dziesiątce najlepszych reproduktorów skokowych świata. Do najlepszych należą ogiery licencjonowane: Codex One pod Christianem Ahlmannem, ogier Conthendrix pod Andre Thieme, Contendor, Czardas 30, Contendor i wiele nnych, a także klacz Queen Mary (Jan Wernke) oraz WKKW zespołowy mistrz Europy i indywidualni srebrni zwycięzcy mistrzostw Europy fischerChipmunk FRH pod Michaelem Jungiem. W ujeżdżeniu sukcesy w konkursach Grand Prix odnosił ogier Chopin , a na poziomie St.Georg/ Inter.I - ogier Contendros Bube.

Matka ogiera Contino-Quick PS, klacz Castina doskonale radziła sobie w konkursach dla młodych koni. Dała również pięciu skoczków klasy międzynarodowej: Diarca PS (po Diarado) pod Cindy van der Straten (BEL), SD Chamaco (po Chacco-Blue) - skoki na poziomie CC-1, Constanze (po Contefino) - skoki kl. CC, Cardhu (po Diarado) – skoki kl. CC) i Dear Nahla (po Diarado) – skoki kl. C1. Ojcem klaczy Castina jest Carinue, który doskonale radził sobie na najtrudniejszych parkurach. Dwóch jego synów uzyskało licencje. Pod względem sportowym świetnie radził sobie brązowy medlista Mistrzostw Niemiec Carinou pod pod Ludgerem Beerbaumem i Clenura pod Marco Kutscherem.

Druga matka, klacza Golden Star urodziła również wiele koni wysokiej klasy sportowej. Cha Cha Cha (po Chacco-Blue) uczestniczył w finale Pucharu Świata w Göteborgu (SWE) w 2019 roku, wygrał Grand Prix Walencji (ESP) i w zawodach Pucharu Świata w Sharjah (ZEA). Tailormade Chloé Star PS (po Conthargos) startuje na poziomie Grand Prix pod Karin Martinsen (SWE), Cormick (po Cormint), Tailormade La Golda Z (po Lawito), Capitale (po Carthago) i Cartoon’s Star (po Cartoon) startują na poziomie międzynarodowym. Golden Star jest córką wybitnego Quick Star sf, który pomógł Meredith Michaels-Beerbaum przebić się do grona zawodników klasy międzynarodowej, odnosząc zwycięstwa w Grand Prix w Palm Beach (USA), Maastricht (NED), Mannheim i Monachium.

Trzecia matka, klacz Goldprobe (po Favorit) dała utlanetowane konie skokowe takie jak: Classico po ZYX (po Classiker), Prime Time (po Philister) i Chaccorit (po Chacco-Blue). Hanowerska rodzna klaczy Weissenburga, z której pochodzi Contino-Quick PS dostarczyła światu jeździeckiemu także wiele innych koni skokowych i ogierów, takich jak Cornet Blue i Chacoletta (po Chacco-Blue), Cartobet (po Cartoon), Sanlou (po Sandro Boy), Freak Out (po Cartoon), oraz ogiera Couture (po Conthargos), czy Lambado (po Lando).

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle