Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1500

Continental Blue

Licencja wywalczona na międzynarodowych parkurach

rasa oldenburska
data urodzenia 2010
maść gniada
wzrost 176
licencja Hann., Holst., Meckl., OS, Rhein., Zw. Płd Niem., Zangershiede
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
Świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Conthargos
Converter
Cajandra Z
Contender
Fontirell
Carthago Z
Jalanda
Chagolda
Chacco-Blue
Kirigold
Chambertin
Contara
Landgold
Kirina

Licencja wywalczona na parkurze

Continental Blue zajął wysokie miejsce w Grand Prix Herning/DEN, Neumünster/GER i Neustadt/D./GER z Philipem Rüping/GER i kontynuuje nadal swoją karierę. W wieku czterech lat zadebiutował w zawodach dla młodych koni. Rok później wygrywał serie konkursów dla koni 5-letnich. W wieku sześciu lat odniósł pierwsze sukcesy w zawodach międzynarodowych. Continental Blue uzyskał licencję w 2020 roku na podstawie spektakularnych wyników sportowych.

Jego syn Continental Cafe PS/Markus Friedel/GER, zwycięsko zadebiutował w zawodach dla młodych koni skokowych w wieku 4 lat. Continental Blue swoją bezwarunkową chęć do pracy przekazuje swojemu potomstwu, które również dziedziczy po nim doskonałą budowę. Ojciec Continental Blue PS - Conthargos, który również jest dostępny w Stacji Schockemoehle za pośrednictwem Cichoń Stallions, jest ojcem plejady bardzo utalentowanych skoczków. Tailormade Contou zajął trzecie miejsce w Grand Prix na CSI2* Herzlake pod Sörenem Pedersenem (DEN), Conchento PS i Luciana Diniz (POR) zajęli drugie miejsce w Grand Prix w Vilamoura (POR), Pia Contra wygrała Grand Prix w Leon (MEX) pod Nicolasem Pizarro (MEX), Cosa Nostra i Alberto Michan (ISR) wygrali serię zawodów na wysokości 150 cm w Wellington (USA), Concollon PS i Laura Klaphake (GER) zajęli drugie miejsce w Youngster Cup w Aachen, Coolivio PS i Greg Boderick (IRL byli niepokonani w Irish Breeder Classics.

25 synów ogiera Conthargos uzyskało licencje, w tym Conthalou - czempion kwalifikacji związku OS-International, dostępny także za pośrednictwem Stacji Cichoń Stallions.

Matka ogiera Continental Blue PS - Chagolda wydała na świat również: ogiera Congolda Blue PS (po Contendros), który jako siedmiolatek osiągnął pierwsze międzynarodowe sukcesy na poziomie 140 cm pod Koki Saito/JPN i ogiera Don Blue (po Diatendro), który startował jako sześciolatek na międzynarodowym poziomie w Youngster Tour we Włoszech.

Chagolda jest córką wspaniałego Chacco-Blue, po holsztyńskim Chambertin z matki po Contender-Godavari xx, kilkukrotnie zinbredowanego na założyciela linii – ogiera Cor de la Bryère sf. Chacco-Blue to jeden z najwyżej obecnie cenionych reproduktorów na świecie, zajmujący już po raz czwarty pierwsze miejsce w Światowym Rankingu Ogierów Skokowych WBFSH, a w pierwszej dziesiątce znajduje się nieprzerwanie od 2015 roku. Jako skoczek wygrał Grand Prix na CSI3* Neumünster i CSI5* w Londynie, był drugi w Zangersheide Sires of the World i w GP CSI3* Hachenburg i trzeci w GP Aachen, a dosiadali go: Andreas Kreuzer i Alois Pollmann-Schweckhorst. Zawsze imponował techniką, ostrożnością, szybką reakcją i silnym odbiciem, oraz wielka chęcią współpracy z jeźdźcem. Te właśnie cechy skutecznie przekazuje na potomstwo. Jego potomstwo, ale również i jego nasienie uzyskują zawrotne ceny na aukcjach. Dotychczas licencje hodowlane uzyskało aż ponad 160 jego synów.

Oprócz skoczka klasy 150 cm - Cargoldo (po Cartoon), babka Continental Blue PS, klacz Kirigold (po Landglod) dała również inne skokowe konie, takie jak Cricket (poziom 140 cm), Chaclando, Charigold, Chalano Gold (150 cm) i Spartacus (160 cm pod Dirkiem Demeersmanem) (wszystkie po Chacco-Blue) i Bobby Balou (po Baloubet du Rouet) klasy Grand Prix, startujący pod Pål Flam (NOR), zwycięzca w Pucharze Narodów na CSIOY Ypaja i tzreci w Grand Prix na tych samych zawodach.

Ojcem klaczy Kirigold jest ogier Landgold, wicemistrz Bundeschampionatu w 2000 roku i zwycięzca na arenie międzynarodowej z takimi jeźdźcami jak Franke Sloothaak, Katharina Offel, Björn Nagel i Oliver Lemmer. Trzej jego synowie otrzymali licencje, około 30 potomków pokonywało najtrudniejsze parkury, a należą do nich: Lacontino pod Lucianą Diniz (POR) i Alexandre de Rothschild (FRA).

III matka ogiera Continental Blue, klacz Kirina po Nagano również zasłużyła się w hodowli wydając wielu utalentowanych skoczków klasy międzynarodowej Cam-Wood (po Calido I), Laganda (po Landgold) pod Brucem Goodin (NZL), Cargana (po Carinue) pod Theo Muff (SUI) (konkursy 160 cm) i Chagano (po Chacco- Blue) . Licencjonowany ogier Risandro (po Ricardo), wywodzący się z tej samej rodziny, z powodzeniem startował w konkursach 150 cm pod Samanthą McIntosh (NZL).

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle