Zamawiam nasienie
Eur
1500 wg kursu EUR z dnia sprzedaży

Continenetal Blue

rasa oldenburska
data urodzenia 2010
maść gniada
wzrost 176
licencja Hann., Holst., Meckl., OS, Rhein., Zw. Płd Niem., Zangershiede
zobacz wideo ogiera
Potomstwo
Conthargos
Converter
Cajandra Z
Contender
Fontirell
Carthago Z
Jalanda
Chagolda
Chacco-Blue
Kirigold
Chambertin
Contara
Landgold
Kirina

Licencja wywalczona na parkurze

Zajmując czołowe miejsca w konkursach Grand Prix w Herning (DEN), Neumünster i Neustadt / Dosse (GER) Continental Blue pod Philipem Rüpingiem ciągle potwierdza swoją międzynarodową klasę, kontynuując rozpoczętą obiecująco wiele lat temu karierę sportową. W wieku czterech lat zadebiutował w zawodach dla młodych koni. Rok później wygrywał serie konkursów dla koni 5-letnich. W wieku sześciu lat odniósł pierwsze sukcesy w zawodach międzynarodowych. Continental Blue uzyskał licencję w 2020 roku na podstawie spektakularnych wyników sportowych.

Jego ojciec - Conthargos, który również jest dostępny w Stacji Schockemoehle za pośrednictwem Cichoń Stallions jest ojcem plejady bardzo utalentowanych skoczków. Tailormade Contou zajął trzecie miejsce w Grand Prix na CSI2* Herzlake pod Sörenem Pedersenem (DEN), Conchento PS i Luciana Diniz (POR) zajęli drugie miejsce w Grand Prix w Vilamoura (POR), Pia Contra wygrała Grand Prix w Leon (MEX) pod Nicolasem Pizarro (MEX), Cosa Nostra i Alberto Michan (ISR) wygrali serię zawodów na wysokości 150 cm w Wellington (USA), Concollon PS i Laura Klaphake (GER) zajęli drugie miejsce w Youngster Cup w Aachen, Coolivio PS i Greg Boderick (IRL byli niepokonani w Irish Breeder Classics.

Dwunastu synów ogiera Conthargos uzyskało licencje, w tym Conthalou PS - czempion kwalifikacji związku OS-International, dostępny także za pośrednictwem Stacji Cichoń Stallions. Matka ogiera Continental Blue PS - Chagolda wydała na świat również klacz Congolda Blue PS (po Contendros), która w wieku siedmiu lat odniosła swoje pierwsze międzynarodowe sukcesy w konkursach 140 cm pod Koki Saito (JPN). Chagolda jest córką wspaniałego Chacco-Blue, po holsztyńskim Chambertin z matki po Contender-Godavari xx, kilkukrotnie zinbredowanego na założyciela linii – ogiera Cor de la Bryère sf. Chacco-Blue to jeden z najwyżej obecnie cenionych reproduktorów na świecie, zajmujący już po raz czwarty pierwsze miejsce w Światowym Rankingu Ogierów Skokowych WBFSH, a w pierwszej dziesiątce znajduje się nieprzerwanie od 2015 roku. Jako skoczek wygrał Grand Prix na CSI3* Neumünster i CSI5* w Londynie, był drugi w Zangersheide Sires of the World i w GP CSI3* Hachenburg i trzeci w GP Aachen, a dosiadali go: Andreas Kreuzer i Alois Pollmann-Schweckhorst. Zawsze imponował techniką, ostrożnością, szybką reakcją i silnym odbiciem, oraz wielka chęcią współpracy z jeźdźcem. Te właśnie cechy skutecznie przekazuje na potomstwo. Jego potomstwo, ale również i jego nasienie uzyskują zawrotne ceny na aukcjach. Dotychczas licencje hodowlane uzyskało aż ponad 50 jego synów.

Do najbardziej utytułowanych potomków Chacco-Blue należą: Explosion W - wicemistrz Europy i zwycięzca Global Champions Tour, Chaqui Z - Czempion Europy w zespole Irlandii, Chacna – wielokrotna zwyciężczyni w konkursach Grand Prix - na CSI4* Coapexpan (MEX), CSI2* Wellington FL (USA), CSI4* Samorin (SVK), CSI2* Leon (MEX) i CSI3* Del Mar, Fairgrounds CA (USA). Chacna była także jedną z ośmiu potomków Chacco-Blue, które startowały na Światowych Igrzyskach Jeździeckich 2018 w Tryon (USA).

Oprócz skoczka klasy 150 cm - Cargoldo (po Cartoon), babka Continental Blue PS, klacz Kirigold (po Landglod) dała również inne skokowe konie, takie jak Cricket (poziom 140 cm), Chaclando, Charigold, Chalano Gold (150 cm) i Spartacus (160 cm pod Dirkiem Demeersmanem) (wszystkie po Chacco-Blue) i Bobby Balou (po Baloubet du Rouet) klasy Grand Prix, startujący pod Pål Flam (NOR), zwycięzca w Pucharze Narodów na CSIOY Ypaja i tzreci w Grand Prix na tych samych zawodach.

Ojcem klaczy Kirigold jest ogier Landgold, wicemistrz Bundeschampionatu w 2000 roku i zwycięzca na arenie międzynarodowej z takimi jeźdźcami jak Franke Sloothaak, Katharina Offel, Björn Nagel i Oliver Lemmer. Trzej jego synowie otrzymali licencje, około 30 potomków pokonywało najtrudniejsze parkury, a należą do nich: Lacontino pod Lucianą Diniz (POR) i Alexandre de Rothschild (FRA).

III matka ogiera Continental Blue, klacz Kirina po Nagano również zasłużyła się w hodowli wydając wielu utalentowanych skoczków klasy międzynarodowej Cam-Wood (po Calido I), Laganda (po Landgold) pod Brucem Goodin (NZL), Cargana (po Carinue) pod Theo Muff (SUI) (konkursy 160 cm) i Chagano (po Chacco- Blue) . Licencjonowany ogier Risandro (po Ricardo), wywodzący się z tej samej rodziny, z powodzeniem startował w konkursach 150 cm pod Samanthą McIntosh (NZL).

"
Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle