Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Continental Blue

Licencja wywalczona na międzynarodowych parkurach


rasa oldenburska
data 2010
maść gniada
wzrost 176
licencja PZHK, hanowerska, holsztyńska, meklemurska, OS, reńska, Zw. Płd Niem., Zangershiede
nasienie Świeże nasienie
RUEPING Philip (GER), CONTINENTAL BLUE Neumünster - VR Classics 2020 Preis der Land Rover Deutschland GmbH – Championat von Neumünster BEMER Riders Tour – Qualifikation zur Wertungsprüfung CSI3* Internationale Weltranglisten-Springprüfung mit Stechen (1,50m) 15. Februar 2020 © www.sportfotos-lafrentz.de/Stefan Lafrentz
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1500 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Wyjątkowo skoczne, obiecujące potomstwo

Potomkowie Continenal Blue podbijają parkury, wyróżniają się ogromną siłą w skokach i dobrą jezdnością, a w gronie tych najlepszych znalazły się: Contitol PS/Hanna Carlsson/SWE, Continental Café PS/Eiken Sato/JPN, Conlounetto PS/Philip Rüping/GER. Niektórzy z nich zwyciężają już na arenach międzynarodowych i zajmowały wyeokie miejsca na Bundeschampionacie : Contifax PS/Nicolo van der Westhuizen/MON, Cashmere Blue/Damian Cojocariu/ROU, Grand Continental/Ricardas Vismeris/LTU i Con Jim Blue/Benjamin Wulschner/GER. Licencję uzyskał pierwszy jego syn - Conteros Blue PS, który w Polsce pozostawił szereg udanych źrebiąt.

Sam Continental Blue zajął czołowe miejsca w Grand Prix Herning/DEN, Neumünster, Oldenburg, Lier/BEL i Neustadt/Dosse, a dosiadał go Philip Rüping. Continental Blue uzyskał licencję w 2020 roku, a to dzięki wyśmienitym wynikom sportowym.

Ojciec Continental Blue PS - Conthargos, który również jest dostępny w Stacji Schockemoehle za pośrednictwem Cichoń Stallions, jest ojcem plejady bardzo utalentowanych skoczków. Tailormade Contou zajął trzecie miejsce w Grand Prix na CSI2* Herzlake pod Sörenem Pedersenem (DEN), Conchento PS i Luciana Diniz (POR) zajęli drugie miejsce w Grand Prix w Vilamoura (POR), Pia Contra wygrała Grand Prix w Leon (MEX) pod Nicolasem Pizarro (MEX), Cosa Nostra i Alberto Michan (ISR) wygrali serię zawodów na wysokości 150 cm w Wellington (USA), Concollon PS i Laura Klaphake (GER) zajęli drugie miejsce w Youngster Cup w Aachen, Coolivio PS i Greg Boderick (IRL byli niepokonani w Irish Breeder Classics.

Od lat Conthargos zajmuje wysokie pozycje we wszelkich rankingach, w tym Światowym Rankingu WBFSH. Conthargos przekazuje na potomstwo duże ramy, urodę i atletyczną budowę. Jego potomstwo dziedziczy po nim odwagę, ostrożność, potencjał skokowy, technikę i ponadprzeciętną jezdność.

Obecnie w samych tylko Niemczech zarejestrowanych jest ponad 680 koni startujących w skokach przez przeszkody, w gronie tym prawie 80 uczestniczy w zawodach na poziomie 140 cm (S*) i wyżej. Łączna suma jaką wygrało jego potomstwo wynosi ponad 780 tys. euro. Jest on ojcem takich koni jak:

Tailormade Contou, który zajął 3 miejsce w Grand Prix na CSI2* Herzlake (GER) pod Sörenem Pedersenem (DEN),

Conchento PS i Luciana Diniz zajęli drugie miejsce w Grand Prix w  Vilamoura,

Pia Contra wygrała Grand Prix  na CSI2* Leon ( MEX) pod Nicolasem Pizarro (MEX),

Cosa Nostra i Alberto Michan (ISR) wygrali konkurs 150 cm na CSI3* Wellington (USA),

Concollon PS i Laura Klaphake zajęli pierwsze miejsce w konkursie 145 cm na CSIYH2*  Villamoura (POR), a drugie w Youngsters-Cup w Aachen,

Coolivio PS i Greg Boderick (IRL) byli niepokonani w Irish Breeder Classics,

na płatnych miejscach uplasowała się także Conceana PS z Gerrietem Niebergiem.

Na koncie hodowlanym ogiera Conthargos znajduje się prawie 2230 klaczy hodowlanych i ponad 40 synów, którzy uzyskali licencje hodowlane, a do tych najlepszych pod względem wyników sportowych należą: , Couture, Conthinder, Classic Conthero, Crombacher, Con Rouet, oraz te dostępne za pośrednictwem Stacji Cichoń Stallions -

Mistrz Oldenburga koni 4-letnich - CONKANNO PS,

Czempion Koerungu Związku Oldenburskiego - CONTHALOU

Ponadto w Stacji Cichoń Stallions dostępny jest syn ogiera Conthargos, świetnie zapowiadający się, nienaganny technicznie, ambitny i silny w skoku CONTHALOR BLUE PS.

Matka ogiera Continental Blue PS - Chagolda wydała na świat również: ogiera Congolda Blue PS (po Contendros), który jako siedmiolatek osiągnął pierwsze międzynarodowe sukcesy na poziomie 140 cm pod Koki Saito/JPN i ogiera Don Blue (po Diatendro), który startował jako sześciolatek na międzynarodowym poziomie w Youngster Tour we Włoszech.

Chagolda jest córką wspaniałego Chacco-Blue, po holsztyńskim Chambertin z matki po Contender-Godavari xx, kilkukrotnie zinbredowanego na założyciela linii – ogiera Cor de la Bryère sf. Chacco-Blue to jeden z najwyżej obecnie cenionych reproduktorów na świecie, zajmujący już po raz czwarty pierwsze miejsce w Światowym Rankingu Ogierów Skokowych WBFSH, a w pierwszej dziesiątce znajduje się nieprzerwanie od 2015 roku. Jako skoczek wygrał Grand Prix na CSI3* Neumünster i CSI5* w Londynie, był drugi w Zangersheide Sires of the World i w GP CSI3* Hachenburg i trzeci w GP Aachen, a dosiadali go: Andreas Kreuzer i Alois Pollmann-Schweckhorst. Zawsze imponował techniką, ostrożnością, szybką reakcją i silnym odbiciem, oraz wielka chęcią współpracy z jeźdźcem. Te właśnie cechy skutecznie przekazuje na potomstwo. Jego potomstwo, ale również i jego nasienie uzyskują zawrotne ceny na aukcjach. Dotychczas licencje hodowlane uzyskało aż ponad 160 jego synów.

Oprócz skoczka klasy 150 cm - Cargoldo (po Cartoon), babka Continental Blue PS, klacz Kirigold (po Landglod) dała również inne skokowe konie, takie jak Cricket (poziom 140 cm), Chaclando, Charigold, Chalano Gold (150 cm) i Spartacus (160 cm pod Dirkiem Demeersmanem) (wszystkie po Chacco-Blue) i Bobby Balou (po Baloubet du Rouet) klasy Grand Prix, startujący pod Pål Flam (NOR), zwycięzca w Pucharze Narodów na CSIOY Ypaja i tzreci w Grand Prix na tych samych zawodach.

Ojcem klaczy Kirigold jest ogier Landgold, wicemistrz Bundeschampionatu w 2000 roku i zwycięzca na arenie międzynarodowej z takimi jeźdźcami jak Franke Sloothaak, Katharina Offel, Björn Nagel i Oliver Lemmer. Trzej jego synowie otrzymali licencje, około 30 potomków pokonywało najtrudniejsze parkury, a należą do nich: Lacontino pod Lucianą Diniz (POR) i Alexandre de Rothschild (FRA).

Trzecia matka ogiera Continental Blue, klacz Kirina po Nagano również zasłużyła się w hodowli wydając wielu utalentowanych skoczków klasy międzynarodowej Cam-Wood (po Calido I), Laganda (po Landgold) pod Brucem Goodin (NZL), Cargana (po Carinue) pod Theo Muff (SUI) (konkursy 160 cm) i Chagano (po Chacco- Blue) . Licencjonowany ogier Risandro (po Ricardo), wywodzący się z tej samej rodziny, z powodzeniem startował w konkursach 150 cm pod Samanthą McIntosh (NZL).

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian