Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1200

Conthalou

Owacja na stojąco
dla Czempiona

rasa OS-International
data urodzenia 2017
maść gniada
wzrost 168
licencja os-international, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Conthargos
Converter
Cajandra Z
Contender
Fontirell
Carthago
Jalanda
Belinda
Balou du Rouet
Chaccos-Lüd
Baloubet du Rouet
Georgia
Chacco-Blue
Lancley

Tak widownia zareagowała na werdykt komisji w czasie podczas oldenburskiego (OS) uznawania ogierów, podczas którego czempionem skokowym został prezentowany właśnie Conthalou.

„Ten młody ogier prezentuje bardzo ładny, nowoczesny typ. Zaimponował nam bardzo dokładnymi skokami, dużymi możliwościami, szybką reakcją z bardzo dobrą pracą przednich kończyn. Ten syn ogiera Conthargos jest dobrym przykładem konia wywodzącego się ze świetnej, pełnej odnoszących sukcesy koni, rodziny. Swymi zaletami przekonał, że jest godnym tytułu czempiona ogierów ”- zachwycił się w swoim komentarzu kierownik hodowlany związku oldenburskiego Dr Wolfgang Schulze-Schleppinghoff.

Conthalou miał idealny start jako reproduktor z niezwykle udanym pierwszym rocznikiem źrebiąt, a jedno z nich, Connery, osiągnęło 33 000 euro - najwyższą cenę na Oldenburg Auction w Vechcie. Ze względu na swoje wybitne potomstwo Conthalou otrzymał główną premię podczas Oldenburger Hengst-Tage.

Po uznanym zwycięstwie podczas kwalifikacji ogierów Związku Oldenburskiego (OS), Conthalou zakończył swój 50-dniowy test w Adelheidsdorf z oczekiwanymi wysokimi notami, szczególnie za elementy skokowe: za technikę (9,0), możliwości (9,0), chęci do pracy (9,5), jezdność (9,0), temperament (9,25) i ogólne wrażenie (9,0). Z łączną notą 8,86 został drugim wiceczempionem w silnej grupie 35 konkurentów.

Ojciec og. Conthalou - Conthargos, również dostępny dla hodowców w stacji Paula Schockemöhle, dostarczył całą plejadę koni odnoszących sukcesy, poczynając od zwyciężczyni Pucharu Narodów klaczy Concona, poprzez zwycięzcę konkursu 155 cm na CSI Salzburga wałacha Conthinder (pod Andrzejem Opłatkiem), aż po ogiera Condarco (1 m. w 160 cm CSIO5* FEI World Cup of Athens) czy klacze Conbelleza, Cosa Nosta (1 m. Grand PrixCSI2* Rockwood ON i Pia Contra.

Obecność takich wspaniałości jak Balou du Rouet i Chacco-Blue w rodowodzie ogiera Conthalou, dają mocną gwarancję genetycznej siły przekazywania wielu skokowych zalet. Balou du Rouet, odnoszący sukcesy zawodach najwyższej rangi, dał m.in. brązową medalistkę indywidualną i drużynową Mistrzostw Europy, zwyciężczynię Rolex Grand Prix na CSI5* Windsor i pierwszej kwalifikacji podczas WEG-S Tryon klacz Bianca oraz pierwszą w konkursie Pucharu Świata na CSIO3*-W Rabat klacz Saura de Fondcombe. Jest nie tylko zdecydowanie najbardziej utytułowanym synem swojego słynnego ojca, złotego medalisty olimpijskiego i trzykrotnego zdobywcy Pucharu Świata - ogiera Baloubet du Rouet, ale także nieustannie jednym z 20 najlepszych na świecie reproduktorów koni skokowych i wkkwistów wg rankingu WBFSH.

Chacco-Blue, sam trzeci w Grand Prix Aachen, zwycięzca Grand Prix Neumünster, jest absolutnym numerem jeden na liście rankingowej WBFSH od 2017 roku. Jego syn Explosion W zdobył srebrny medal indywidualnie i brązowy zespołowo na Mistrzostwach Europy 2019 w Rotterdamie. Ośmiu potomków Chacco-Blue startowało na Jeździeckich Mistrzostwach Świata w 2018 roku w Tryon. W 2017 roku Chaqui Z zdobył złoto dla zespołu na Mistrzostwach Europy w Göteborgu. Ponad 160 jego synów uzyskało licencje.

Druga matka ogiera Conthalou, klacz Chaccos-Lüd jest pełną siostrą dwóch premiowanych ogierów Chacco’s Son I i II (oba po Chacco-Blue). Chacco’s Son I dosiadany przez Maurice'a Tebbela wchodził w skład zwycięskich drużyn Niemiec w Pucharze Narodów na CHIO w Aachen w 2018 i 2019 roku. Natomiast Chacco's Son II był zwycięzcą Oldenburskiego Körungu w 2015 roku i finalistą Bundeschampionatu w dwóch kolejnych latach.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle