Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Conthalou

Owacja na stojąco dla Czempiona


rasa OS-International
data 2017
maść gniada
wzrost 168
licencja PZHK, OS-international, meklemburska, reńska, westfalska, Związek Południowych Niemiec
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1200 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Ojciec najwyższej klasy źrebiąt

Owacje na stojąco zgotowała mu widownia po wysłuchaniu werdyktu komisji podczas oldenburskiego (OS) uznawania ogierów, kiedy to został czempionem skokowym został prezentowany właśnie Conthalou.

„Ten młody ogier prezentuje bardzo ładny, nowoczesny typ. Zaimponował nam bardzo dokładnymi skokami, dużymi możliwościami, szybką reakcją z bardzo dobrą pracą przednich kończyn. Ten syn ogiera Conthargos jest dobrym przykładem konia wywodzącego się ze świetnej, pełnej odnoszących sukcesy koni, rodziny. Swymi zaletami przekonał, że jest godnym tytułu czempiona ogierów ”- zachwycił się w swoim komentarzu kierownik hodowlany związku oldenburskiego Dr Wolfgang Schulze-Schleppinghoff.

Conthalou miał idealny start jako reproduktor z niezwykle udanym pierwszym rocznikiem źrebiąt, a jedno z nich, Connery, osiągnęło 33 000 euro - najwyższą cenę na Oldenburg Auction w Vechcie. Ze względu na swoje wybitne potomstwo Conthalou otrzymał główną premię podczas Oldenburger Hengst-Tage.

Po uznanym zwycięstwie podczas kwalifikacji ogierów Związku Oldenburskiego (OS), Conthalou zakończył swój 50-dniowy test w Adelheidsdorf z oczekiwanymi wysokimi notami, szczególnie za elementy skokowe: za technikę (9,0), możliwości (9,0), chęci do pracy (9,5), jezdność (9,0), temperament (9,25) i ogólne wrażenie (9,0). Z łączną notą 8,86 został drugim wiceczempionem w silnej grupie 35 konkurentów.

Jego ojcem jest niekwestionowana gwiazda oferty Paula Schockemöhle - Conthargos , który po krótkiej karierze sportowej okazał się wysoko cenionym reproduktorem, ojcem wielu koni sportowych, ale i źrebiąt, które błyskawicznie znajdują nabywców na aukcjach na całym świecie. Obecnie w samych tylko Niemczech zarejestrowanych jest ponad 680 koni startujących w skokach przez przeszkody, w gronie tym prawie 80 uczestniczy w zawodach na poziomie 140 cm (S*) i wyżej. Łączna suma jaką wygrało jego potomstwo wynosi ponad 780 tys. euro. Jest on ojcem takich koni jak:

Tailormade Contou, który zajął 3 miejsce w Grand Prix na CSI2* Herzlake (GER) pod Sörenem Pedersenem (DEN),

Conchento PS i Luciana Diniz zajęli drugie miejsce w Grand Prix w  Vilamoura,

Pia Contra wygrała Grand Prix  na CSI2* Leon ( MEX) pod Nicolasem Pizarro (MEX),

Cosa Nostra i Alberto Michan (ISR) wygrali konkurs 150 cm na CSI3* Wellington (USA),

Concollon PS i Laura Klaphake zajęli pierwsze miejsce w konkursie 145 cm na CSIYH2*  Villamoura (POR), a drugie w Youngsters-Cup w Aachen,

Coolivio PS i Greg Boderick (IRL) byli niepokonani w Irish Breeder Classics,

na płatnych miejscach uplasowała się także Conceana PS z Gerrietem Niebergiem.

Na koncie hodowlanym ogiera Conthargos znajduje się prawie 2230 klaczy hodowlanych i ponad 40 synów, którzy uzyskali licencje hodowlane, a do tych najlepszych pod względem wyników sportowych należą: CONTINENTAL BLUE, Couture, Conthinder, Classic Conthero, Crombacher, Czempion Koerungu Związku Oldenburskiego - CONKANNO PS i Con Rouet.

Sukcesy te zaprowadziły ogiera Conthargos do elitarnej grupy reproduktorów sklasyfikowanych w Światowym Rankingu WBFSH. Conthargos przekazuje na potomstwo duże ramy i atletyczną budowę. Jego potomstwo dziedziczy po nim odwagę, ostrożność, potencjał skokowy, technikę i ponadprzeciętną jezdność.

Obecność takich wspaniałości jak Balou du Rouet i Chacco-Blue w rodowodzie ogiera Conthalou, dają mocną gwarancję genetycznej siły przekazywania wielu skokowych zalet. Balou du Rouet, odnoszący sukcesy zawodach najwyższej rangi, dał m.in. brązową medalistkę indywidualną i drużynową Mistrzostw Europy, zwyciężczynię Rolex Grand Prix na CSI5* Windsor i pierwszej kwalifikacji podczas WEG-S Tryon klacz Bianca oraz pierwszą w konkursie Pucharu Świata na CSIO3*-W Rabat klacz Saura de Fondcombe. Jest nie tylko zdecydowanie najbardziej utytułowanym synem swojego słynnego ojca, złotego medalisty olimpijskiego i trzykrotnego zdobywcy Pucharu Świata - ogiera Baloubet du Rouet, ale także nieustannie jednym z 20 najlepszych na świecie reproduktorów koni skokowych i wkkwistów wg rankingu WBFSH.

Chacco-Blue, sam trzeci w Grand Prix Aachen, zwycięzca Grand Prix Neumünster, jest absolutnym numerem jeden na liście rankingowej WBFSH od 2017 roku. Jego syn Explosion W zdobył srebrny medal indywidualnie i brązowy zespołowo na Mistrzostwach Europy 2019 w Rotterdamie. Ośmiu potomków Chacco-Blue startowało na Jeździeckich Mistrzostwach Świata w 2018 roku w Tryon. W 2017 roku Chaqui Z zdobył złoto dla zespołu na Mistrzostwach Europy w Göteborgu. Ponad 160 jego synów uzyskało licencje.

Druga matka ogiera Conthalou, klacz Chaccos-Lüd jest pełną siostrą dwóch premiowanych ogierów Chacco’s Son I i II (oba po Chacco-Blue). Chacco’s Son I dosiadany przez Maurice'a Tebbela wchodził w skład zwycięskich drużyn Niemiec w Pucharze Narodów na CHIO w Aachen w 2018 i 2019 roku. Natomiast Chacco's Son II był zwycięzcą Oldenburskiego Körungu w 2015 roku i finalistą Bundeschampionatu w dwóch kolejnych latach.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian