Zamawiam nasienie
Nowość
2024
Stajnia ogierów

Conkanno PS


rasa oldenburska (OS)
data 2019
maść skarogniada
wzrost 169
licencja Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Mistrz Oldenburga koni 4-letnich!

Aktualny zwycięzca Mistrzostw Oldenburga w kategorii koni 4-letnich z oceną 9,0 pkt w zasięgu ręki polskich hodowców !

Elegancki, w nowoczesnym typie, lekki, mocny, zwinny i elastyczny w skoku, świetnie galopujący - tak w kilku słowach można opisać nowość w ofercie Deckstation Schockemoehle – ogiera Conkanno PS.
Będąc na początku swej sportowej drogi, z całą pewnością znajdzie się z zainteresowaniem ze strony hodowców, gdyż jego rodowód przepełniony jest krwią najlepszych ogierów ostatnich lat.

Jego ojcem jest niekwestionowana gwiazda oferty Paula Schockemöhle - Conthargos , który po krótkiej karierze sportowej okazał się wysoko cenionym reproduktorem, ojcem wielu koni sportowych, ale i źrebiąt, które błyskawicznie znajdują nabywców na aukcjach na całym świecie. Obecnie w samych tylko Niemczech zarejestrowanych jest ponad 680 koni startujących w skokach przez przeszkody, w gronie tym prawie 80 uczestniczy w zawodach na poziomie 140 cm (S*) i wyżej. Łączna suma jaką wygrało jego potomstwo wynosi ponad 780 tys. euro. Jest on ojcem takich koni jak:

Tailormade Contou, który zajął 3 miejsce w Grand Prix na CSI2* Herzlake (GER) pod Sörenem Pedersenem (DEN),

Conchento PS i Luciana Diniz zajęli drugie miejsce w Grand Prix w  Vilamoura,

Pia Contra wygrała Grand Prix  na CSI2* Leon ( MEX) pod Nicolasem Pizarro (MEX),

Cosa Nostra i Alberto Michan (ISR) wygrali konkurs 150 cm na CSI3* Wellington (USA),

Concollon PS i Laura Klaphake zajęli pierwsze miejsce w konkursie 145 cm na CSIYH2*  Villamoura (POR), a drugie w Youngsters-Cup w Aachen,

Coolivio PS i Greg Boderick (IRL) byli niepokonani w Irish Breeder Classics,

na płatnych miejscach uplasowała się także Conceana PS z Gerrietem Niebergiem.

Na koncie hodowlanym ogiera Conthargos znajduje się prawie 2230 klaczy hodowlanych i ponad 40 synów, którzy uzyskali licencje hodowlane, a do tych najlepszych pod względem wyników sportowych należą: Continental Blue, Couture, Conthinder, Classic Conthero, Crombacher, Czempion Koerungu Związku Oldenburskiego - Conthalou i Con Rouet.

Matka, Chacjana jest pełną siostrą wspaniałego skoczka ogiera CHACANNO JRA, zwycięzcy 18 konkursów na wysokości 145-160 cm (!), w tym Championship of Rotterdam (155 cm), Grand Prix w Lanaken, Abu Dhabi, Oslo i Riesenbeck. W gronie jej półrodzeństwa znalazł się skoczek klasy Grand Prix - Chuck Bass, a także startujące z powodzeniem na wysokości 145 cm Miss Kanilvia PS i Dikanno PS jak również uznany przez Związek Oldenburski ogier Cha-Kanno PS.

Chacjana jest córką trudnego do przecenienia ogiera Chacco-Blue, który odnotował wiele zwycięstw i zajmował płatne miejsca na zawodach międzynarodowych- zajął trzecie miejsce w Grand Prix Aachen i wygrał w Grand Prix Neumünster. Sukcesy jego potomstwa sprawiły, że po raz pierwszy w 2015 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych reproduktorów skoków na świecie. Od 2017 do 2022 roku nieprzerwanie prowadził w rankingu ogierów skokowych World Breeding Federation for Sport Horses (WBFSH). Do grona najbardziej utytułowanego potomstwa należy:

Mistrz Olimpijski, srebrny medalista Mistrzostw Europy indywidualnie i brązowy medal drużynowo, zwycięzca Global Champions Tour i zdobywca tytułu Konia Roku KWPN wał. Explosion W/Ben Maher/GBR; szósty na Igrzyskach olimpijskich wa wał. Chanyon/Daisuke Fukushima/JPN; drużynowy Mistrz Europy, licencjonowany ogier Chaqui Z/Shane Sweetnams/IRL i zdobywca drugiego miejsca w finale Pucharu Narodów wał. Chacon/Eoin McMahon/IRL. Prawie 60 jego synów otrzymało licencje, w tym kilku odnoszących międzynarodowe sukcesy znajdujące się w naszej ofercie: CHAC BOY, CHAD BLUE PS, CHACCOTHAGE BLUE PS, CHACFLY PS i doskonały ojciec szeregu uznanych już synów - CHACOON BLUE PS .

Conkanno PS należy do hanowerskiej rodziny klaczy Jamuna (Hannover Stutenstamm 1189107, Schridde 614), w której urodziło się 13 ogierów hanowerskich, które zaznaczyły swoje miejsce na hodowlanej mapie koni hanowerskich.
W gronie tym znalazły się m.in.: Donatus, Salut, Granit, Master, Welgrano czy Weldenstein. Wśród skoczków znany był Argelith Squid, w ujeżdżeniu Weissherbst 11, Grand Slam 16 ( 3 m. Bundeschampionat) i Amarillo 15, piąty na Mistrzostwach Europy, a w WKKW wał. Move On i klacz FRH Leoberta.
Natomiast na zawodach międzynarodowych w zaprzęgach 4-konnych podziwiać można było konia Donald 310 (srebrny medal drużynowo MŚ), a wał. Monet 3 przyczynił się do zdobycia indywidualnie brązowego a zespołowo złotego medalu na Mistrzostwach Świata Zaprzęgów Parokonnych w Riesenbeck.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian