Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
2000
Nowość 2023

Chardonnay 79

rasa holsztyńska
data urodzenia 2007
maść siwa
wzrost 172
licencja Holst. Meckl, Old., Rhein., Zw. Płd. Niem, Westf.
Stacja ogierów Deckstation Schockemöhle
Nasienie
świeże
nasienie
Clarimo
Clearway
Wisma
Capitol I
Wodka II
Caletto II
Prisma
Pamina II
Corrado I
Harmonie II
Cor de la Bryere
Soleil
Carolus
Brigitte

Najlepszy ogier na Igrzyskach Jeździeckich w Tryon’2018

Do hodowli trafił nareszcie Chardonnay 79 - ulubiony koń swojego jeźdźca Maxa Kühnera. Niezwykle charyzmatyczny Chardonnay 79 ma imponujące konto swoich osiągnięć. Był szóstym i tym samym najlepszym ogierem na Igrzyskach Jeździeckich w Tryon’2018 (World Equestrian Games). Odpowiednio dziewiąte i czternaste miejsce zajął w dwóch finałach Pucharu Świata w 2019 roku, był 16-y i w pierwszej dwudziestce na Mistrzostwach Europy 2017 w Göteborgu/SWE. Do tego dochodzą zwycięstwa i czołowe lokaty w najtrudniejszych konkursach i Pucharach Narodów w Calgary/CAN, Sopocie/POL, Paryżu/FRA, Madrycie/ESP, Valkenswaard/NED, Rzymie/ITA, La Baule/FRA, Berlinie i Lipsku. Dla Maxa Kühnera „Chardonnay to koń miły jego sercu”, ponieważ jest nie tylko ponadprzeciętny w sporcie, ale i jego natura i charakter są czymś absolutnie wyjątkowym.

Jego ojciec Clarimo Ask wygrał Grand Prix Falsterbo/SWE i Puchar Narodów Rotterdam/NED pod Rolfem-Göranem Bengtssonem/SWE. Do listy tej należy dodać wiele innych najlepszych miejsc na zawodach w Doha/ZEA, Paryżu/FRA, Hertogenbosch/NED, Hamburgu, Valkenswaart/NED, Lyon/FRA, Wiedniu/AUT, Rzymie/ITA, Cannes/FRA i Göteborgu/SWE. W swoim pierwszym sezonie pod siodłem Clarimo Ask wygrał serię konkursów skokowych dla młodych koni pod Janne Friederike Meyer i został Czempionem Holsztynu w wieku 6 lat. Do jego najbardziej utytułowanych potomków należą czołowi skoczkowie: GK Coco Chanel/Conor Swail/IRL, Canamera/Lauren Hough/USA, C-Stefra/Niklaus Schurtenberger/SUI i Be Aperle VA/Diarmuid Howley/IRL, a także konie WKKW, takie jak Mistrz Niemiec Młodych Koni w WKKW i zdobywca brązowego medalu drużynowo na Mistrzostwach Świata wał. Costbar 2, oraz Mc Laren/Jonelle Price / NZL startujący na poziomie CCI5*, a także Clever Man WAF i Cock A Doodle Doo na CCI4-L. Ogier Crunch/Rolf-Göran Bengtsson/SWE wyróżnia się z tłumu 19 licencjonowanych synów Clarimo.

Matka Pamina III dała również klacz Cora IX (po Quirado), której syn Clarimo Junior (po Clarimo) uzyskał licencję w Belgii. Jej synowie: Larenzo 8 i Horse Gym’s Castello świetnie radzą sobie w konkursach klasy M* i M**.

W rodowodzie Chardonnay 79 znajdujemy również tak wspaniałych przodków jak Corrado I, Carolus I i Calypso II.

Carrington (po Concerto II), który był licencjonowany w Belgii, oraz Cuba Libre i Cashmere (oba po Cassini I), które odnosiły sukcesy w konkursach 150 cm, pochodzą od drugiej matki - klaczy Harmonie II. Jej przyrodnia siostra Gesandte II (po Lesanto) dała licencjonowanego ogiera, skoczka klasy M* Colmani (po Colman) i skoczka klasy S* klacz Ocalida (po Calido I).

Trzecia matka, Brigitte, wydała na świat kilka koni skokowych klasy S*, takich jak Carpriccia (po Carolus I) i Calettos Boy (po Caletto I), a także klasy M** - Candyman (po Corofino I), Carneol Noir (po Carolus I) i Ventura D ( przez Clearwaya).

Z Holsztyńskiej rodziny numer 1228 pochodzą, oprócz wymienionych wyżej, także ogiery Concar (po Contender), Cointreau (po Cor de la Bryere), Silver Dream (po Silbersee), Commil Champ Z (po Comilfo Plus Z), Chin Chin's Erbe (po Chin Chin), Al-Lazal de Semilly (po Diamant de Semilly), Diassini (po Diamant de Semilly), Clearman (po Clearway) i Cassius (po Cassini I) oraz liczne konie skokowe i WKKW.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle