nasienie świeże nasienie

Genealogia

Opis ogiera

Podwójny Wicemistrz Niemiec i mistrz Dobrocka

Ogier z dużym nastawieniem do skakania. Zawsze dąży do ruchu na przód i świetnie wycofuje się tuż przed skokiem, następnie ląduje, pracując całym ciałem. Zawsze w równowadze i zawsze nastawiony na pomoce jeźdźca. To koń, który tutaj wywiązał się bardzo dobrze ze swojego zadania” – komentował entuzjastycznie Peter Teeuwen dwie finałowe rundy ogiera Chaloubino PS w finale Mistrzostw Niemiec Młodych Koni (Bundeschampionat) dla pięciolatków, za które otrzymał odpowiednie wymarzone noty: 9,4 i 9,6. Oceny te zagwarantowały mu tytuł wicemistrza Niemiec Młodych Koni. Chaloubino PS pokazał już swoją klasę pod Patrickiem Stühlmeyerem, kiedy wygrał kwalifikacje (z oceną 9,4 p) do wspomnianych Mistrzostw.

Ten ultranowoczesny, doskonale wyszkolony skoczek pojechał do Warendorfu jako aktualny Mistrz Dobrocka (z oceną 9,3 p.) i mając na koncie drugie miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Oldenburga w skokach przez przeszkody (9,0 p).

Swój potencjał potwierdził w 2023 roku zdobywając po raz drugi tytuł Wicemistrz Niemiec Młodych Koni, tym razem w kategorii koni 6-letnich ! Zajął także siódme miejsce w finale Mistrzostw Świata Koni Skokowych w Lanaken/BEL (!), a uczynił to zaraz po zdobyciu złotego medalu podczas Mistrzostw Oldenburga w Rastede.

Jego ojciec Chacoon Blue, pod Philipem Rüpingiem, zajął czołowe miejsca na zawodach na światowych arenach, w tym we Frankfurcie, Kronenberg/NED, Lanaken/BEL i Oldenburgu, pokonując silną konkurencję, po tym jak wcześniej z powodzeniem brał udział w zawodach dla młodych koni w Monachium, Neumünster, Paderborn i Opglabbeek /NED. Chacoon Blue pokazał już swoje nieograniczone możliwości, wygrywając próbę dzielności ogierów w Schlieckau (ocena końcowa 9,4 za skoki). W 2015 roku po zdobyciu Mistrzostwa Dobrocka zajął wysokie miejsce w finale Mistrzostw Niemiec Młodych Koni w kat. 6-latków. W 2016 roku, po swoich pierwszych sukcesach w międzynarodowym tournee juniorów, bardzo niewielką stratą zdobył srebro na kolejnych Mistrzostwach Niemiec, tym razem jako 7-latek. Licencjonowanych zostało ponad 20 jego synów, w tym Chacoon's Fly PS, Chacoolou PS, Boegegaardens Chaoon, Cancun i Cero Blue TN, którzy odnieśli już sukcesy w skokach w konkursach 145 cm (S**).

Jego matka, klacz Celoubine jest córką ogiera Centadel, syna zespołowego zwycięzcy Igrzysk Olimpijskich i Pucharu Świata ogiera Cento/Otto Becker. Sam Centadel odnosił międzynarodowe sukcesy pod Florianem Meyerem zu Hartum. Liczne jego potomstwo od dawna zajmuje wysokie miejsca na zawodach międzynarodowych, a w gronie tym znalazły się m.in. NKH Cento Blue/Christian Heineking/GER, który wygrał konkurs 150 cm w Monterrey/MEX, Johnstown/USA i Thermal/USA. Centadel znajduje się również po stronie matki skoczka Chadellano JRA/Emanuele Camilli/ITA, który uczestniczył w Mistrzostwach Świata, zajął drugie, piąte i szóste miejsce w Grand Prix w Münster/GER, Rzymie/ITA, St. Tropez/FRA i Hadze a.T.W.

Babcia Baloufina, pełna siostra zwycięzcy Pucharu Świata w skokach przez przeszkody i uczestnika Mistrzostw Europy ogiera Coral Reef Baloufino/Vinton Karrasch/USA i Angela Niagolova/BUL. Sama odnosiła międzynarodowe sukcesy w sporcie na zawodach do 160 cm, wygrała m.in. Prix du Rhõne na CSI5*-W w Genewie/SUI i CSI4* Prix Savelys w Chantilly/FRA. W 2010 roku wraz z Jessie Drea/GBR zajęła płatne miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Jardy/FRA oraz zdobyła Puchar Narodów w Hadze a.T.W. Jest matką skoczka klasy Grand Prix ogiera Lafino (po Lawito)/Katie Harris/USA oraz uczestnika Mistrzostw Świata Młodych Koni w skokach przez przeszkody w Lanaken wał. Stabalou (po Stakkatol). Córka klaczy Baloufina, Balunaika (po Cafe au Lait), dała licencjonowanego ogiera Celoubet (po Cento), a córka Caloufina (po Casio) dała skoczka klasy 140 cm klacz Salouba (po Sir Shutterfly).