Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Chacco Amicor

Syn legendarnego Chacco-Blue


rasa oldenburska
data 2009
maść kasztanowata
wzrost 180
licencja AES
nasienie mrożone nasienie
12/09/2018 ; Lanaken ; Lanaken World Breeding & Belgium Championships ; 1013, Chacco Amicor, Bobik Jan ; friday sires of the world ; Sportfot
1000 EUR
+8% VAT

Genealogia

Chacco-Blue
Chambertin
Contara
Cambridge
Desiree VII
Contender
Godahra II
Quickcent
Cento
Quicklight
Capitol I
Viola XI
Centauer Z
Quick Roxanne

Opis ogiera

Piękny, w dużych ramach, długonogi Chacco Amicor jest synem jednego z najlepszych reproduktorów na świecie – ogiera Chacco-Blue.

Chacco Amicor startował na poziomie 160 cm przez wiele lat, wykazując ponadprzeciętny, wyniosły galop i nadzwyczajne możliwości w skokach. Zdobywał medale Mistrzostw Polski, wygrał kwalifikacje do Pucharu Świata w Budapeszcie w konkursie 150 cm, triumfował w Pucharze Narodów w Warszawie na CSIO4*-NC i na CSI4* w Poznaniu-Woli (150 cm). Zajął drugie miejsce w konkursach Grand Prix w Linz-Ebelsberg/AUT, Michałowicach, Jakubowicach i Ciekocinku, a także w konkursie Pucharu Narodów na CSIO2* Uggerhalne/DEN i CSIO3* Drammen/NOR.

Jego ojciec, wyśmienity reproduktor Chacco-Blue zasłużył się światowej hodowli dając niezliczoną ilość koni klasy Grand Prix, w tym olimpijczyka Explosion W. Wiele jego źrebiąt i zarodków nadal zdobywają rekordy cenowe na aukcjach, wyraźnie pokazując, że jego geny są bezcenne.

Matka Chacco Amicor, klacz Quickcent rywalizowała w konkursach do 145 cm i jest pełną siostrą dwóch skoczków klasy 150-155 cm - Cesanna i Centaura.

W hodowli pozostawiła siedem koni, które rywalizowały na arenie międzynarodowej na poziomie 145-160 cm, w tym pełne rodzeństwo ogiera Chacco Amicor – Chasanno, Chacstara 2, Mr Magoo, Chaccomo i Chacclight.

Połączenie krwi ogiera Chacco-Blue i Cento nazywane jest złotym połączeniem. Doskonałym tego przykładem jest Chabento (skoki 160 cm pod Sandrą Piwowarczyk-Bałuk) i Chintablue wygrał 14 konkursów rangi międzynarodowej w tym konkurs z serii Pucharu Narodów w Atenach (160 cm), oraz Grand Prix w CSI4* Poznań Wola i CSI2* Ciekocinko, a także trzy konkursy potęgi skoków (170 cm). Z tego samego połączenia pochodzi Chaccatara (skoki 160 cm)

Chacco Amicor pochodzi z rodziny hanowerskiej klaczy Schluppera (Hannover Stutenstamm 1190815, Schridde 687, z której wywodzi się jeszcze wiele, poza wymienionymi, koni skokowych klasy międzynarodowej.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian