Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
800

Casalou PS

Wiceczempion próby dzielności w Adelheidsdorf - w zasięgu ręki

rasa oldenburska (OS)
data urodzenia 2016
maść gniada
wzrost 168
licencja Holst. Meckl, OS, Rhein., Zw. Płd. Niem, Zangersheide, Westf.
Stacja ogierów Deckstation Schockemöhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Casallco
Casall
Zelda IV
Caretino
Kira XVII
Contender
Marli
Balcanna
Balou du Rouet
Quicanna
Baloubet du Rouet
Georgia
Kannan
Quicosse

Casalou PS swoją karierę rozpoczął z wielkim przytupem. Podczas próby dzielności w ZT Adelheidsdorf zaimponował jezdnością (8,5 p), techniką skoku (8,5 p) i możliwościami (9,0 p), skakał lekko, z dużą siłą i szybkim odbiciem, jego końcowa ocena wyniosła 8,60. Uplasował się tuż za swoim kolegą ze stajni, będącym również w naszej ofercie – Chaccothage Blue PS. Możliwości swe potwierdzał startując pod Janą Fink (GER) i Eikenem Sato (JPN) uzyskując oceny na styl wielokrotnie sięgające 9,0 pkt.

Jego ojcem jest Casallco, który startując pod Philipem Rüpingiem zwyciężył w Grand Prix Opglabbeek (BEL) , zajął drugie miejsce Paderborn, czwarte w Riesenbeck, siódme w Grand Prix Lastrup i dwukrotnie pokonał parkury bezbłędnie w Pucharze Narodów w Drammen (NOR). Casallco zdobył tytuł wiceczempiona kwalifikacji ogierów dla OS, a bardzo udany pierwszy rocznik źrebiąt przyniósł mu główną premię Ib, zaś podczas próby dzielności trzykrotnie otrzymał maksymalne noty 10,0 p. Zdobył kwalifikację do Bundeschampionatu, czym rozpoczął swą karierę sportową. Na swoje potomstwo przekazuje niemal nieograniczone możliwości skokowe. Kilku jego synów uzyskało już licencje, w tym Cavoiro – H - zwycięzca kwalifikacji OS, najwyżej oceniony z ogierów skokowych podczas HLP Związku Oldenburskiego, startując pod Tobiasem Meyerem pokazał swój talent podczas serii zawodów dla młodych koni na zawodach międzynarodowych. Do grona świetnego potomstwa Casallco należy również Mistrzyni Oldenburga w skokach - Casa Lady Love PS, wicemistrzyni Hanoweru w skokach klacz Cosima, która zajęła 7. miejsce w Bunderchampionacie. Na aukcji P.S.I. sprzedano Casallbertina dosiadaną przez Patricka Stühlmeyera, wicemistrza Czempionatu Deister – Cajulio i Conny'ego Blue PS, który zajął w tymże Czempionacie miejsce trzecie. Na poziomie międzynarodowym startują: Cristo (Hergen Forkert/GER), Caskkato TW (Scott Dollemore/GBR) i Cajulio (Simon Nizri/MEX). Córka Casallco St.Pr.St. Casalena została drugą wiceczempionką klaczy Westfalii. Na miejscu 1c również wysoko oceniona została Caramba.

CASALOU PS to syn klaczy Balcanna, która jest również matką wał. Livellouet, który pod Jennefer Teague (PER) z powodzeniem startuje na zawodach rangi CSI3* w konkursach do 145 cm. Ojciec matki, Balou du Rouet, sam odnoszący sukcesy w skokach na poziomie międzynarodowym, jest także ojcem srebrnej medalistki drużynowej na I.O. – klaczy Baloutinue (Laura Kraut/USA), brązowej medalistki Mistrzostw Świata indywidualnie i drużynowo na Mistrzostwach Europy, a także ósmej w Pucharze Świata klaczy Bianca (Steve Guerdat/SUI). Trzecie miejsce drużynowo na ME zdobyła Saura de Fondcombe (Nadja Peter Steiner/SUI) oraz indywidualnie brązowy medal Mistrzostw Europy w WKKW zdobył Corouet (Sarah Bullimore/GBR). Balou du Rouet jest nie tylko najbardziej utytułowanym synem swojego słynnego ojca, mistrza olimpijskiego i trzykrotnego zwycięzcy Pucharu Świata Baloubet du Rouet, ale także według WBFSH obecnie znajduje się w pierwszej piętnastce najlepszych na świecie reproduktorów w skokach przez przeszkody i pierwszej dziesiątce w WKKW.

Babka CASALOU PS - klacz Quintera to nietuzinkowa klacz skokowa. Plasowała się na płatnych miejscach w międzynarodowych konkursach na poziomie 160 cm, a dosiadał jej z Leon Thijssen (NED), a także Jarosław Skrzyczyński. Wygrała 13 konkursów na zawodach rangi CSI3*-CSI5*. Quintera jest matką ogiera Clinton's Star (po Clinton) startującego w konkursach 140 cm. W jej rodowodzie znajdujemy dwa nieprzeciętne talenty skokowe - Kannan i Quick Star. Z kolei jej matka, klacz Quicosse dała kilku międzynarodowych skoczków, takich jak Quality Street (po Calvaro Z; 160 cm), Conthicosse PS (po Conthargos; 140 cm), Kacosse (po Kannan; 140 cm), Cendimo's Star PS (po Centadel; 130 cm), Kaskari (po Kannan; 140 cm) i Quilara (po Calvaro Z). Ta ostatnia startowała pod Andreasem Kreuzerem w konkursach do 140 cm i urodziła licencjonowanego, odnoszącego międzynarodowe sukcesy ogiera Sanvaro (po Sandro Boy), a także kliku innych skoczków na poziomie 140 cm. Oldenburska rodzina klaczy Edoste, z której pochodzi Casalou PS, wydała na świat także ujeżdżeniowego ogiera Fürst Romancier (znajduje się również w naszej ofercie) oraz liczne inne ogiery, konie skokowe i ujeżdżeniowe.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle