Cena świeżego
nasienia

/
+ 8% VAT
Pln
1 rata 500
+ 2000
płatne po
potwierdzeniu
źrebności
Eur
580
zamawiam nasienie

Casallcento PS

niemiecki potencjał wybrany
dla polskich hodowców

Idąc naprzeciw potrzebom hodowców, w roku 2020 po raz pierwszy postanowiliśmy pozyskać ogiera skokowego, który w trakcie sezonu stacjonować będzie w Polsce - urodziwego, obdarzonego talentem skokowym, światowym rodowodem i odpowiednim temperamentem dla konia wyczynowego. Takim okazał się Casallcento PS, który został wybrany spośród szerokiej stawki zaproponowanej przez należącą do Paula Schockemӧhle Stadninę Lewitz.

Jego ojcem jest Casallco - Wiceczempion Körungu OS – zdobywca głównej premii, który potwierdził swoje możliwości podczas testu ogierów w 2014 roku w Schlieckau, otrzymując trzy maksymalne oceny (10,0 pkt) za możliwości skokowe. Już dziś można powiedzieć, że jego potomkowie dziedziczą po nim ten talent. Siedmiu jego synów uzyskało licencje, w tym Cavoiro - H czempion körungu OS, czempion ogierów skokowych podczas HLP i wielokrotny zwycięzca serii zawodów dla młodych koni oraz wiceczempion Deister-Springchampionat, a na początku roku 2020 właśnie Casallcento PS. Jego ojciec, wspaniały skoczek Casall, to jeden z grona rekordzistów pod względem wygranej sumy przez potomstwo - ponad 4,2 miliony euro. Wygrał Global Champions Tour ranking, finał Pucharu Świata w Lipsku i zdobył zespołowo brązowy medal Mistrzostw Europy.

Półbraćmi Casallcento PS są Can Fly 20 (po Chacco-Blue) i Cesandro (po Sanvaro), konie skokowe klasy S* to , których wspólna matka - Gecenta jest córką wybitnego Cento, drużynowego złotego medalisty z Igrzysk Olimpijskich w Sydney i Mistrzostwach Europy w Donaueschingen, oraz brązowego - w zespole na Olimpiadzie w Atenach.

Babka ogiera Casallcento PS, klacz Gertie to córka ogiera Drossan, ojca wielu utalentowanych koni skokowych startujących w konkursach 160 cm. Ponadto Casallcento PS posiada w rodowodzie solidną hanowerską podstawę w postaci takich ogierów jak Wendekreis, Gepard (ojciec zasłużonego w Polsce ogiera Genius han), Agram czy Dömitz I. Casallcento PS pochodzi z rodziny klaczy Nerle (Hannover Stutenstamm 1190307), z której wywodzą się również konie klasy S*i S** jak: Kenwood, Bagrand, Dynamite N, Fredy De Lux i Diarado’s Girl TV.

Rosły, szlachetny i harmonijnie zbudowany Casallcento PS prezentuje bardzo dużą siłę odbicia, radość ze skakania oraz wzorową jezdność, na co zwrócili uwagę członkowie międzynarodowej komisji oceniającej podczas licencjonowania AES, gdzie ogier ten pod Łukaszem Kozą, jako jedyny pokazywany pod siodłem 4-latek, uzyskał licencję hodowlaną.

Liczymy, że jego dalsza kariera sportowa, oraz przyszłe potomstwo, dowiodą sukcesji najlepszych genów wyśmienitych przodków, a Casallcento PS będzie stanowić wartościową ofertę dla polskich hodowców koni skokowych, którzy uzyskają dostęp do klasowego reproduktora sygnowanego przez Deckstation Schockemӧhle, bez konieczności importowania nasienia z zagranicy.

Podstawowe
informacje
rasa hanowerska
data urodzenia 2016
maść gniada
wzrost 170
licencja PZHK, AES

Podczas testów w Gestut Lewitz dosiadałem wielu świetnych koni, lecz gdy skończyła się próba Casallcento, wszyscy wiedzieliśmy już, że to właśnie ten!

― Łukasz Koza
Casallco
Casall
Zeida
Caretino
Kira XVII
Contender
Marli
Gecenta
Cento
Gertie
Capitol I
Viola XI
Drossan
Gerta
poznaj naszego
kolejnego ogiera