Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Pln
1 rata 500
+2000 Płatne po zatwierdzeniu źrebności
/
Eur
470

Brix Falcon

V-ce Mistrz Sportowego Czempionatu Młodych Koni 2021

rasa duński koń gorącokrwisty (DWB)
data urodzenia 2018
maść gniada
wzrost 168
licencja PZHK
Stacja ogierów Cichoń Stallions
Nasienie
Świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Ampere
Warkle M
Rousseau
Larivola
Ferro
Sparkle M
Brix Florentina
Atterupgaards Luna
Fürst Heinrich
Maradonna
Welt Hit II
Kermo's Lady Di

Urodzony w 2018 r. ogier Brix Falcon od pierwszych dni życia predestynowany był do tego, by odnosić sukcesy na arenach wystawowych, a później czworobokach, przede wszystkim za sprawą swojego rewelacyjnego pochodzenia, które stanowi doskonały przykład nowoczesnej myśli hodowlanej.

Ojcem ogiera jest niezwykle popularny w ostatnich latach holenderski ogier Franklin z oferty Helgstrand Dressage, Czempion Ogierów KWPN z roku 2013 i finalista Mistrzostw Świata Młodych Koni, startujący obecnie na poziomie małej rundy z wynikami systematycznie przekraczającymi 70%.

Matka, klacz Brix Florentina, to córka jednego z najwybitniejszych reproduktorów ujeżdżeniowych ostatnich lat - og. Fürstenball, Czempiona Körungu Oldenburskiego w 2008 roku, zwycięczy próby dzielności w 2009 r., oraz zdobywcy tytułu Bundeschampiona z wynikiem 9,4 w roku 2011! Fürstenball może poszczycić się liczbą ponad 75 uznanych synów i 120 klaczy z premiami państwowymi - już w 2015 r. Niemiecka Federacja Narodowa oceniła jego wartość hodowlaną najwyżej w kraju, a w 2018 r. otrzymał tytuł Ogiera Roku w Danii. Fürstenball dzięki swoim niezliczonym sukcesom sportowym otrzymał przydomek OLD, który związek nadaje koniom wybitnym, promującym go poprzez swoje wspaniałe wyniki. W dalszej części rodowodu pojawia się hanowerski Wlet Hit II, uważany za jednego z najwybitniejszych potomków legendarnego reproduktora Weltmeyer. Sama Brix Florentina przed wykorzystaniem w hodowli poddana została próbie dzielności klaczy, którą ukończyła wysokimi ocenami, przede wszystkim za wzorową jedność.

Ogier ujeżdżeniowy Brix Falcon niewątpliwie dziedziczy najlepsze cechy swoich przodków - nowoczesny typ i doskonałe walory ruchowe, a ponad wszystko wzorowy charakter i nieprzeciętną jezdność, co sprawia, że mimo młodego wieku ma na swoim koncie już pierwsze sukcesy - jako 3-letek zajął II miejsce w Sportowym Czempionacie Młodych Koni w Poczerninie. Cechy te zostały również docenione podczas Finału Polowej Próby Ogierów w Łącku, gdzie zdobył dożywotnią licencję hodowlaną, od występującej w roli jeźdźca testera Darii Kobiernik uzyskując 2x9,0 pkt - za jezdność i przydatność do dysypliny.

"
Koń o bardzo dużych predyspozycjach do ujeżdżenia, bardzo dobrym, równym, obszernym stępie, i świetnym galopie, o dużej wyniosłości.
Daria Kobiernik - wypowiedź po jeździe testowej podczas Finału Polowej Próby Ogierów
Dalej
Wróć

Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów 2021

Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów 2021

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Radius

jeden z pierwszych w Europie
uznanych potomków Mistrza
Świata – Revolution

czytaj

Fürstentraum

doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor

czytaj

Goldfinger V.D.T.

bezpośredni potomek
legendarnego ogiera Jazz

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle