Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
3000

Big Star

Dwukrotny Mistrz Olimpijski

rasa holenderski gorącokrwisty
data urodzenia 2003
maść gniada
wzrost 172
licencja os-international, hannowerska, holsztyńska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
mrożone
nasienie
zobacz wideo
Quick Star
Galoubet A
Stella
Almé Z
Viti
Nithard x
Flora
Jolanda
Nimmerdor
Elysette
Farn
Ramonaa
Ramiro Z
Paerel

Z UWAGI NA EPIDEMIĘ COVID-19 SPROWADZENIE NASIENIA OG. BIG STAR MOŻE BYĆ UTRUDNIONE - PROSIMY O KONTAKT MAILOWY/TELEFONICZNY

Złotym medalem zdobytym indywidualnie na Olimpiadzie w Rio de Janeiro Big Star i Brytyjczyk Nick Skelton ukoronowali swoją wyjątkową, międzynarodową karierę sportową w skokach przez przeszkody. Wcześniej para ta zwyciężyła zespołowo na IO w Londynie, wygrała Grand Prix w Aachen i Rzymie. Big Star zaliczył również 11 kolejnych czystych przejazdów w rundach Pucharów Narodów. Nick Skelton opisał tę wielka końską gwiazdę, jako „najlepszego konia, na jakim kiedykolwiek jeździł”.

Pomimo tego, że do tej pory w hodowli został użyty bardzo oszczędnie, Big Star zaprezentowała się już jako ojciec trzech licencjonowanych ogierów – Big Star JR, E-Star, Jay Star, Jay Jay ES. Jego rodowód to prawdziwy majstersztyk światowej myśli hodowlanej. Ojciec – Quick Star zasłynął w świecie z dynamicznych przejazdów pod Meredith Michaels-Beerbaum, wprowadził tę zawodniczkę na poziom konkursów rangi Grand Prix. Znalazł się w elicie reproduktorów w rankingach WBFSH. Jest uznany w 20 księgach stadnych, a do jego najbardziej znanych potomków należą: właśnie Big Star, Orient Express, Quick Ardent, Quick Study, Star Power.

Jego ojciec – Galoubet Z dosiadany przez francuskiego jeźdźca Gillesa-Bertrana de Ballanda, wygrał 19 międzynarodowych konkursów Grand Prix i w ekipie Francji wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata w skokach w 1982 roku w Dublinie w Irlandii. Jego matka, Stella, córka angloarabskiego ogiera Nithard, wygrała 32 konkursy Grand Prix.

Matka ogiera Big Star - Jolanda odnosiła sukcesy w sporcie i dała z różnymi reproduktorami, dwanaście źrebiąt, które prawie bez wyjątku osiągnęły wyżyny sportowe. Jest przyrodnią siostrą ogiera KWPN Matterhorn. Jej ojcem jest holenderski ogier Nimmerdor, łączący najlepsze geny hodowli holsztyńskiej i KWPN, osiągnął sukcesy na światowych hipodromach. Przez wiele lat Nimmerdor należał do najbardziej poszukiwanych reproduktorów w hodowli skokowej.

Matka klaczy Jolanda to córka ogiera Ramiro Z, potomka polskiego angloarbskiego ogiera Ramzes, który odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej i dał nowy wymiar hodowli koni sportowych, będąc prawdopodobnie najbardziej wpływowym reproduktorem skokowym w historii.

Big Star jest reprezentantem holenderskiej rodziny nr 169 (NL-merrielijn 169) o bogatych tradycjach, z której oprócz wielu cennych koni sportowych wywodzą się między innymi licencjonowane ogiery - Amethist, Luxano, Matterhorn, Genesis i Nirvana van de Zuuthoeve.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle