Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Be Sure


rasa hanowerska
data 2018
maść gniada
wzrost 170
licencja PZHK, DWB, Old, Hann., Holst., Mekl., Old, Reń., Westf., Zw. Płd Niem.
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1300 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Rekordowe ceny za źrebięta

Be Sure - podwójny zdobywca hanowerskiej premii, drugi wice czempion próby dzielności w Danii, gdzie uzyskał imponująco wysokie oceny - za galop, kłus, jezdność i chęć do pracy otrzymał po 9 punktów

W 2021 roku hanowerski ogier premium Be Sure uzyskał dostęp do kręgu premium najlepszych ogierów roku na duńskiej licencji. Ten klejnot ujeżdżenia zdał egzamin na ogiera w Danii, uzyskując niezmiennie wysokie noty jako drugi wiceczempion. Otrzymał notę 9,0 za kłus, galop, jazdę i wydajność. "Ogier z trzema wyjątkowymi chodami. Zawsze prezentuje się "pod górę" w zbalansowany sposób i z mnóstwem energii. Ma wiele cech, które czynią go pożądanym w sporcie jakim jest ujeżdżenie" - tak powiedziała o nim Mistrzyni Olimpijska Heike Kemmer w imieniu Hanowerskiej komisji licencyjnej. Te słowa oddają istotę tego jakim diamentem w koronie Helgstrand Dressage jest Be Sure.

Jest synem ogiera Benicio odnoszącego wraz ze swoją amazonką Jessicą Lynn zwycięstwa w konkursach, wraz z tymi w klasie Grand Prix. Posiada także uzdolnione potomstwo wśród, którego znajdziemy ponad 20 licencjonowanych ogierów w tym, Czempiona Oldenburga Bonds i premiowane ogiery jak np. Ben Benicio czy By Your Side.

Jego matka Susi Sorglos to Czempionka Pokazu w Großenwörden. Pochodzi po ogierze Scuderia, Wice-czempionie Oldenburga. Warto zwrócić uwagę na obecność w rodowodzie matki reproduktora pełnej krwi Lauries Crusador, którego córka Lady Laurie (babcia), dwukrotnie została uznana najlepszą klaczą półkrwu w Elmohle.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian