Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1000

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

rasa OS-International
data urodzenia 2011
maść skarogniada
wzrost 172
licencja DWB, os-international, hannowerska, oldenburska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec, zangersheide
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Balou du Rouet
Baloubet du Rouet
Georgia
Galoubet A
Mesange du Rouet
Continue
Georgette II
Chataire
Chacco-Blue
Nema
Chambertin
Contara
Voltaire
Copalia L'Enchante v. Quidam de Revel

Bardzo szybko Baloutiare PS zdobył uznanie w oczach hodowców, a to za sprawą nie tylko wyników sportowych, ale także bardzo obiecujących źrebiąt. Prezentując wyśmienite możliwości i technikę, z powodzeniem startuje na poziomie klasy S, zaliczając również bardzo udany start w Grand Prix w Kronenberg. W próbie dzielności ogierów w Adelheidsdorf, uzyskał 9,5 pkt za znakomitą chęć do skoków, 8,25 za jezdność i 8,0 za galop.

Rodowód Baloutaire PS to kombinacja absolutnej elity najlepszych skokowych ogierów świata, poczynając od jego ojca - Balou du Rouet, który znajduje się w czołowej dziesiątce reproduktorów w rankingu WBFSH od 2014 roku i jest synem ogiera Baloubet du Rouet - mistrza olimpijskiego i trzykrotnego zwycięzcy Pucharu Świata. Ojciec jego matki – ogier Chacco-Blue był trzeci w Grand Prix w Aachen, wygrał Grand Prix w Neumünster i od 2017 roku prowadzi w rankingu reproduktorów WBFSH. Ośmioro z jego potomstwa startowało w 2018 r. na Mistrzostwach Świata w Tryon. W 2017 Chaqui Z zdobył w zespole złoty medal na Mistrzostwach Europy w Goeteborgu. Ponad 40 jego synów uzyskało licencje hodowlane. Druga matka Baloutaire PS - Nema dała Stakalite (po Stakkatol), który odnosi sukcesy na poziomie klasy S.

Występujący w III pokoleniu Voltaire, odnosił międzynarodowe sukcesy pod Josem Lansinkiem. W 1989 zakończył karierę skokową zwycięstwem w Grand Prix w Berlinie i drugim miejscem w Grand Prix w Leeuwarden. Dzięki sukcesom swego potomstwa, został uznany jako "Chef de Race" w Holandii i zawsze plasował się w czołówce światowych ogierów.

Pojawiający się w czwartym pokoleniu Quidam de Revel zdobył zespołowo brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992, a w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na 4. miejscu. Jego potomstwo ustanowiło standard konia sportowego, a on sam, podobnie jak jego dziadek - Almé i ojciec - Jalisco B w swoim rodzinnym kraju, Francji został uznany jako "Chef de Race Mondial". Żeńska linia ogiera Baloutaire PS wywodzi się z Francji. Zasłynęła takimi ogierami jak Belphegor IV, Fair Play III, Lyndon, Veneur du Prêlet, a najlepszym koniem skokowym z niej pochodzącym jest Nino des Buissonnets, który wywalczył złoty medal na Olimpiadzie w Londynie w 2012 roku.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle