Zamawiam nasienie
Faworyt hodowców 2023
Stajnia ogierów

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn Balou du Rouet z rodziny mistrza olimpijskiego Nino des Buissonnets - genetyczny rarytas


rasa OS-International
data 2011
maść skarogniada
wzrost 172
licencja PZHK, DWB, os-international, hannowerska, oldenburska, meklemburska, reńska, westfalska, związek południowych niemiec, zangersheide
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1000 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Elitarny rodowód, uroda i potencjał skokowy w jednym

Bardzo szybko Baloutiare PS zdobył uznanie w oczach hodowców, a to za sprawą nie tylko wyników sportowych, ale także bardzo obiecujących źrebiąt.

Na próbie dzielności ogierów w Adelheidsdorf, uzyskał 9,5 pkt za znakomitą chęć do skoków, 8,25 za jezdność i 8,0 za galop.

Zestaw sukcesów Baloutaire'a PS i jego jeźdźca Philipa Rüpinga jest obecnie ogromny i obejmuje liczne zwycięstwa oraz miejsca w Grand Prix i wysokie miejsca w zawodach międzynarodowych w konkursach do 155 cm włącznie, w tym w Zuidwolde/NED, Leeuwaarden/NED, Riesenbeck/GER, Herning/DEN, Praga/CZE i Münster/GER. W maju 2023 roku zajął 2 miejsce na CSI4* Hohenkirchen – Hohen Wieschendorf/GER na wysokości 155 cm, by 7 miesięcy później wygrać na CSI4* we Frankfurcie w konkursie 150 cm.

Rodowód Baloutaire PS to kombinacja absolutnej elity najlepszych skokowych ogierów świata, poczynając od jego ojca - Balou du Rouet, który znajduje się w czołowej dziesiątce reproduktorów w rankingu WBFSH od 2014 roku i jest synem ogiera Baloubet du Rouet - mistrza olimpijskiego i trzykrotnego zwycięzcy Pucharu Świata. Ojciec jego matki – ogier Chacco-Blue był trzeci w Grand Prix w Aachen, wygrał Grand Prix w Neumünster i od 2017 roku prowadzi w rankingu reproduktorów WBFSH. Ośmioro z jego potomstwa startowało w 2018 r. na Mistrzostwach Świata w Tryon. W 2017 Chaqui Z zdobył w zespole złoty medal na Mistrzostwach Europy w Goeteborgu. Ponad 40 jego synów uzyskało licencje hodowlane.

Druga matka Baloutaire PS - Nema dała Stakalite (po Stakkatol), który odnosi sukcesy na poziomie klasy S.

Występujący w III pokoleniu Voltaire, odnosił międzynarodowe sukcesy pod Josem Lansinkiem. W 1989 zakończył karierę skokową zwycięstwem w Grand Prix w Berlinie i drugim miejscem w Grand Prix w Leeuwarden. Dzięki sukcesom swego potomstwa, został uznany jako "Chef de Race" w Holandii i zawsze plasował się w czołówce światowych ogierów.

Pojawiający się w czwartym pokoleniu absultnie rewelacyjny reproduktor Quidam de Revel zdobył zespołowo brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992, a w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na 4. miejscu. Jego potomstwo ustanowiło standard konia sportowego, a on sam, podobnie jak jego dziadek - Almé i ojciec - Jalisco B w swoim rodzinnym kraju, Francji został uznany jako "Chef de Race Mondial".

Żeńska strona rodowodu (SF 93, fokfamilie 1201) ogiera Baloutaire PS wywodzi się z Francji. Zasłynęła takimi ogierami jak Belphegor IV, Fair Play III, Lyndon, Veneur du Prêlet, a najlepszym koniem skokowym z niej pochodzącym jest Nino des Buissonnets, który wywalczył złoty medal na Olimpiadzie w Londynie w 2012 roku.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian