Zamawiam nasienie
Stajnia ogierów

Balou du Rouet

Unikalne osiągnięcie – ogier w czołówce reproduktoróww hodowli skoczków i koni do WKKW


rasa oldenburska
data 1999
maść gniada
wzrost 171
licencja PZHK, DWB, os-international, hannowerska, holsztyńska, oldenburska, meklemburska, reńska, westfalska, związek południowych niemiec
nasienie świeże nasienie
Zobacz wideo ogiera
Horsetelex Warunki Stanówki
1800 EUR
+8% VAT

Genealogia

Opis ogiera

Balou du Rouet znowu to zrobił! Bezustannie nie opuszcza czołowych miejsc w rankingach reproduktorów. Po raz czwarty z rzędu znalazł się w pierwszej piętnastce i dwunastce w rankingu WBFSH najlepszych reproduktorów zarówno ojców koni skokowych jak i wkkwistów.

Balou du Rouet znowu to zrobił! Bezustannie nie opuszcza czołowych miejsc w rankingach reproduktorów. Po raz czwarty z rzędu znalazł się w pierwszej piętnastce i dwunastce w rankingu WBFSH najlepszych reproduktorów zarówno ojców koni skokowych jak i wkkwistów.

Ponad 85 jego potomstwa odnosi sukcesy w konkursach skoków 160 cm, co oznacza, że Balou du Rouet od dawna jest spadkobiercą tronu swojego słynnego ojca, olimpijskiego i trzykrotnego zdobywcy Pucharu Świata Baloubet du Rouet.
Do grona jego najlepszych potomków należy bez wątpienia Bianka (Steve Guerdat (SUI) – Mistrzyni Świata i brązowa medalistka Mistrzostw Europy i dziewiąta w Pucharze Świata oraz wkkw-ista Billy The Red (Christina Cook (GBR) – drużynowo złoty medalista, a indywidualnie dziewiąty na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, zwycięzca CIC3* Hartpury, drugi w CIC3* Bramhami i trzeci na CCIO3*-NC w Boekelo.
Wraz z ekipą Szwajcarii brązowy medal zdobyła Saura de Foncombe (Nadja Peter Steiner/SUI), Brilliant du Rouet (Liubov Kochetova/RUS) uczestniczył w Mistrzostwach Świata, Babalou (Darragh Kenny/IRL) był czwarty w Aachen. Inne znakomite potomstwo gwiazdy rankingów to: Balou Rubin R (Pius Schwizer/SUI), Balance (Toni Haßmann/GER), Baloubet (Mario Stevens/GER), Bantou Balou OLD (Laura Klaphake /GER), Baloutinue (Adam Prudent /USA), Botakara OLD i Baloubet (oba jeżdżone przez Mario Stevensa/GER), Balenciana K (Edouardo Schmitz /SUI), Tiger Lily (Jessica Springsteen /USA), Chaloubet (Johan-Sebastian Gulliksen /NOR), Balou's Fly High (Isabella Russekoff /USA) i wiele innych. Ale nie tylko w skokach potomstwo Balou du Rouet wykazuje swój talent. LV Balou Jeanz/Sarah Clark/AUS wygrał zawody CCI4* w Naracoorte SA/AUS, wał. Barrichello/Cathal Daniels/IRL pokonał wszystkich rywali na CCI4*-S w Barroca d/Alva/POR , Balou's Mascot M/Pia Münker/Ben Leuwer, zajęli trzecie miejsce w Mistrzostwach Niemiec Młodych Koni w WKKW. W ujeżdżeniu Enying/Csaba Szokola/HUN zdobył brązowy medal na Czempionacie Węgier oraz wziął udział w Mistrzostwach Europy w Hagen a.T.W./GER.

Wśród koni zarejestrowanych w samych tylko Niemczech łączna suma wygranych nagród wynosi ponad 5,66 miliona euro.

Zwycięzca Grand Prix Monachium, Balve i Spangenberg, ogier Balzaci (Felix Haßmann/GER), a także Baccord (Gerrit Nieberg/GER) i Balous Bellini (Lutz Gripshöver/GER) to tylko cząstka grupy 66 uznanych dla hodowli synów Balou du Rouet. Ogier Baloubetto został sprzedany na aukcji za 90 000 euro. Wśród utytułowanych potomków warto wymienić również Wiceczempionkę klaczy Związku OS - Honey Star oraz Czempiona Ogierków na Goldfever Ring podczas Czempionatu Niemiec. Kwota wygranych nagród przez potomstwo Balou du Rouet zarejestrowane tylko w samych Niemczech przekracza 4,61 miliona euro.

Balou du Rouet rozpoczął swoją karierę z końcową oceną 9,2 podczas 30-dniowego testu w Vechcie. Po serii zwycięstw w zawodach dla młodych koni, wygrał kwalifikacje do Mistrzostw Niemiec z oceną 9,2 pkt, by w samym finale koni 6-letnich zająć wysokie 8 miejsce. Po tym sukcesie nastąpiła seria znaczących zwycięstw w konkursach skokowych w zawodach międzynarodowych do kategorii 3* włącznie.

Jego matka, Georgia dała również ogiera Cornet's Balou (obecnie Balou du Reventon) (po Cornet Obolensky) - Czempiona Niemiec, startującego obecnie pod Brian Moggre (USA) oraz Chatinue (po Chacco-Blue), którego jeźdźcem jest Patrick Doeller (zawody poziomu CSI3*). Klacz Georgia jest córką ogiera Continue, który jest również ojcem matki takich koni jak: Antello Z (Cameron Hanley /IRL) - uczestnika Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, a także Baloufina (Cian O'Connor/IRL) i Camilla (Denis Lynch/IRL).

Babka opisywanego ogiera, klacz Georgette II dała licencjonowanego ogiera Sandrissimo ( po Sandro), który z powodzeniem startował w skokach na poziomie klasy S. Ogiery Domino, Gepard i Granit, które pojawiają się w dalszych pokoleniach w jego rodowodzie miały przemożny wpływ na budowanie bazy klaczy w stadzie hodowlanym stadniny Paula Schockemöhle. Z tej samej westfalskiej rodziny klaczy Filmkunde, z jakiej wywodzi się Balou du Rouet pochodzą również licencjonowane ogiery Daddy Cool, Le Sandro i Lord Sandro.

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian