Zamawiam nasienie
Stacja ogierów
Eur
1800

Balou du Rouet

Unikalne osiągnięcie –
ogier w czołówce
reproduktoróww hodowli
skoczków i koni do WKKW

rasa oldenburska
data urodzenia 1999
maść gniada
wzrost 171
licencja DWB, os-international, hannowerska, holsztyńska, oldenburska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec
Stacja ogierów Deckstation Schockemӧhle
Nasienie
świeże
nasienie
zobacz wideo
Horsetelex Warunki Stanówki
Baloubet du Rouet
Galoubet A
Mesange du Rouet
Alme
Viti
Starter
Badine
Georgia
Continue
Georgette II
Contender
Felici
Domino
Georgette

Balou du Rouet znowu to zrobił! Bezustannie nie opuszcza czołowych miejsc w rankingach reproduktorów. Po raz czwarty z rzędu znalazł się w pierwszej piętnastce i dwunastce w rankingu WBFSH najlepszych reproduktorów zarówno ojców koni skokowych jak i wkkwistów.

Do grona jego najlepszych potomków należy bez wątpienia Bianka (Steve Guerdat (SUI) – Mistrzyni Świata i brązowa medalistka Mistrzostw Europy i dziewiąta w Pucharze Świata oraz wkkw-ista Billy The Red (Christina Cook (GBR) – drużynowo złoty medalista, a indywidualnie dziewiąty na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, zwycięzca CIC3* Hartpury, drugi w CIC3* Bramhami i trzeci na CCIO3*-NC w Boekelo. Wraz z ekipą Szwajcarii brązowy medal zdobyła Saura de Foncombe (Nadja Peter Steiner/SUI), Brilliant du Rouet (Liubov Kochetova/RUS) uczestniczył w Mistrzostwach Świata, Babalou (Darragh Kenny/IRL) był czwarty w Aachen. Inne znakomite potomstwo gwiazdy rankingów to: Balou Rubin R (Pius Schwizer/SUI), Balance (Toni Haßmann/GER), Baloubet (Mario Stevens/GER), Bantou Balou OLD (Laura Klaphake /GER), Baloutinue (Adam Prudent /USA), Botakara OLD i Baloubet (oba jeżdżone przez Mario Stevensa/GER), Balenciana K (Edouardo Schmitz /SUI), Tiger Lily (Jessica Springsteen /USA), Chaloubet (Johan-Sebastian Gulliksen /NOR), Balou's Fly High (Isabella Russekoff /USA) i wiele innych.

Zwycięzca Grand Prix Monachium, Balve i Spangenberg, ogier Balzaci (Felix Haßmann/GER), a także Baccord (Gerrit Nieberg/GER) i Balous Bellini (Lutz Gripshöver/GER) to tylko cząstka grupy 66 uznanych dla hodowli synów Balou du Rouet. Niedawno do grona tego dołączył premiowany na korungu holsztyńskim ogier Baloubetto, sprzedany na aukcji za 90 000 euro. Wśród utytułowanych potomków warto wymienić również Wiceczempionkę klaczy Związku OS - Honey Star oraz Czempiona Ogierków na Goldfever Ring podczas Czempionatu Niemiec. Kwota wygranych nagród przez potomstwo Balou du Rouet zarejestrowane tylko w samych Niemczech przekracza 4,61 miliona euro.

Balou du Rouet rozpoczął swoją karierę z końcową oceną 9,2 podczas 30-dniowego testu w Vechcie. Po serii zwycięstw w zawodach dla młodych koni, wygrał kwalifikacje do Mistrzostw Niemiec z oceną 9,2 pkt, by w samym finale koni 6-letnich zająć wysokie 8 miejsce. Po tym sukcesie nastąpiła seria znaczących zwycięstw w konkursach skokowych w zawodach międzynarodowych do kategorii 3* włącznie.

Jego matka, Georgia dała również ogiera Cornet's Balou (obecnie Balou du Reventon) (po Cornet Obolensky) - Czempiona Niemiec, startującego obecnie pod Brian Moggre (USA) oraz Chatinue (po Chacco-Blue), którego jeźdźcem jest Patrick Doeller (zawody poziomu CSI3*). Klacz Georgia jest córką ogiera Continue, który jest również ojcem matki takich koni jak: Antello Z (Cameron Hanley /IRL) - uczestnika Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, a także Baloufina (Cian O'Connor/IRL) i Camilla (Denis Lynch/IRL).

Babka opisywanego ogiera, klacz Georgette II dała licencjonowanego ogiera Sandrissimo ( po Sandro), który z powodzeniem startował w skokach na poziomie klasy S. Ogiery Domino, Gepard i Granit, które pojawiają się w dalszych pokoleniach w jego rodowodzie miały przemożny wpływ na budowanie bazy klaczy w stadzie hodowlanym stadniny Paula Schockemöhle. Z tej samej westfalskiej rodziny klaczy Filmkunde, z jakiej wywodzi się Balou du Rouet pochodzą również licencjonowane ogiery Daddy Cool, Le Sandro i Lord Sandro.

Dalej
Wróć

Zobacz również

Szukasz wymarzonego ogiera?
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki
Szukaj

Dalej
Wróć

Baloutaire PS

Ultra-nowoczesny syn
Balou du Rouet z rodziny
mistrza olimpijskiego
Nino des Buissonnets -
genetyczny rarytas

czytaj

Chaccothage Blue PS

Świetna podstawa genetyczna – najlepsza prognoza na przyszłość

czytaj

Diablue PS

Narodziła się nowa gwiazda,
czyli unikalna kombinacja
rodowodu

czytaj

Varihoka du Temple

Niezwykły francuski ogier
o oryginalnym rodowodzie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle