Zamawiam nasienie
ważne informacje
miejsce
wydarzenia
ul. Anieli Krzywoń 1 41-922 Radzionków, Polska
bilety
/ opłaty
bezpłatnie - online,
stacjonarnie VIP - za okazaniem zaproszenia

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

Pierwszym, którego rozpoczęcie planowane jest na godz. 10:00 będzie Pokaz Ogierów Licencjonowanych, organizowany przez Śląsko-Opolski Związek Hodowców Koni – wydarzenie, które wraca na Śląsk po roku przerwy, albowiem w 2020 r. gospodarzem tego zyskującego na prestiżu i popularności wydarzenia był Dolnośląski Związek Hodowców Koni.


Do pokazu zgłoszono łącznie 47 licencjonowanych, bądź będących w trakcie procesu licencjonowania przez PZHK ogierów, wśród których najliczniej reprezentowane będą ogiery rasy śląskiej, ale nie zabraknie także silnej grupy ogierów szlachetnych, ogierów zimnokrwistych oraz kucy i koni małych. Co ważne, do Pokazu zgłoszono nie tylko licencjonowane ogiery z terenu Dolnego i Górnego Śląska, ale także silną reprezentację z woj. mazowieckiego czy lubelskiego. Ogiery prezentowane będą w ręku i ruchu luzem, a część z nich również pod kątem użytkowym.


Planowo Pokaz Ogierów ŚOZHK zakończy się o godz. 17:00, a dwie godziny później rozpocznie się Cichoń Stallions Show 2021 – pokaz kolekcji reproduktorów ujeżdżeniowych i skokowych należących do działającej w Radzionkowie stacji ogierów Cichoń Stallions. Prezentacje 10 ogierów, spośród których niewątpliwie najbardziej wyczekiwany jest występ sprowadzonego w ostatnich dniach do Polski skokowego ogiera Caroly – Mistrza Niemiec Młodych Koni z roku 2014,


Prezentacje ogierów wzbogacone będą rozmowami ekspertów skupionymi wokół tematyki hodowli, a także treningu, prezentacji i dobrostanu młodych koni. Wśród prelegentów znajdą się m.in. utytułowana zawodniczka konkurencji WKKW i skoków przez przeszkody Daria Kobiernik, lekarz weterynarii Bernhardt Janetzko czy Florian Meyer zu Hartum – jeździec i trener, będący przedstawicielem Deckstation Schockemӧhle, niemieckiego partnera stacji Cichoń Stallions. Nie zabraknie także części artystycznej, w której wystąpi Maciej Balcar, wokalista zespołu Dżem.

Pokaz będzie dostępny za pośrednictwem darmowej transmisji na portalu Świat Koni. Istnieje również możliwość udziału na żywo - wymagana jest wcześniejsza rejestracja mailowo na adres: event@cichonstallions.pl

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle