
Potomstwo ogierów
Stacji Cichoń Stallions
podczas
Śląsko-Opolskiego Czempionatu Koni Szlachetnych
w Radzionkowie
Ponad 60 koni skokowych roczników 2021 i 2022, oraz 12 koni o rodowodach ujeżdżeniowych zjawiło się na Śląsko-Opolskim Czempionacie Koni Szlachetnych, dzień po zakończeniu Międzynarodowej Konferencji „How to Sell a Success” i Pokazie Ogierów Stacji Cichoń Stallions 2025 w Radzionkowie.
Międzynarodowa Komisja oceniła konie za typ, budowę, galop i skoki w korytarzu – konie skokowe, oraz za typ, pokrój i trzy podstawowe chody – koni ujeżdżeniowe.
Drugie miejsce w klasie skokowych 3-laktów zajął debiutujący w ofercie Cichoń Stallions ogier:
KOSOVO RED WINE OS (Kassander van’t Roosakker BWP x Guidam KWPN) hodowli Małgorzaty Siergiej, a własności Łukasza Kozy. Kasztanowaty, rosły ogier pokazał bardzo dobre 3 chody i oddawał silne skoki (8,5).
Z dobrej strony pokazało się potomstwo ogiera C-Quattro.
C-Zacky Boy Equiferrum Z 2022 ( z matki po Nobody KWPN) hodowli i własności Agaty Janiczek prezentował dobry typ (8,0) i prawidłową budowę (8,2), a także dobrą technikę w skoku – szczególnie grzbietu, dobre odbicie.
Córka CASALLCO hol z matki Eldorenus Z, bardzo szlachetna, gniada Cocco K old 2022, wyhodowana i stanowiąca własność Anny Kluczek, oddawała lekkie, szybkie skoki z bardzo dobrą techniką (8,7). Ta sama hodowczyni zaprezentowała również klacz Harihoka K (VARIHOKA DU TEMPLE sf x Calido I), która z racji swoich sporych gabarytów jeszcze nie potrafiła odpowiednio układać ciała w skoku, mimo sporych chęci i możliwości.
Kolejnym potomkiem nowo przybyłego do Stacji Cichoń Stallions, wspomnianego ogiera VARIHOKA DU TEMPLE był ogier Versace Progres Z 2021 ( z m. po VDL Glasgow vh Merelsnest). Na razie jest koniem dość niepozornym, trochę jeszcze niebyt umięśnionym, ale podobał się komisji w skokach i galopie (po 7,9). Hodowczynią konia jest Alicja Mielcarek, a właścicielem Mirosław Buczek.
Wojciech Zdebel przywiózł wyhodowaną przez siebie klacz Verona ZW Z 2022, której ojcem jest VARIHOKA DU TEMPLE sf ( z m. po Emilion KWPN), klacz zwróciła a siebie uwagę przede wszystkim bardzo dobrymi skokami, z każdego skoku wychodziła bardzo dobrze, klacz ma bardzo duże predyspozycje, by uzyskać wyższe noty za galop musi zdobyć równowagę, której, z racji wzrostu, jeszcze jej brakuje.
Continessa Blue Maik old 2022 (CONTINENTAL BLUE - Nequita po po Qulester hol) została wysoko oceniony za budowę i galop (8,4). Klacz była mocno pobudzona i niezbyt skupiona na występie, przez co nei była w stanie wystarczająco skupić się na skokach. Jej hodowcą i właścicielem jest Patryk Mike, który przywiózł na czempionat również inną klacz –
Casallcenta Maik (C-QUATTRO - Seniora sp po Rytm han), którą komisja doceniła przede wszystkim za skoki luzem (8,0).
Michał Zdebel zaprezentował swojej hodowli, w dobrym typie, szlachetną klacz Chica Blue MZ Z 2021 po CHACOON BLUE z matki po Va-Vite .
Na piątym miejscu w grupie 4-latków uplasowała się Casallcenta Z 2021 (Casallcento PS – Beza-Ber m po Sword xx) hodowli i własności Jacka Kosackiego. Klacz zwracał na siebie uwagę przede wszystkim nowoczesnym typem, poprawną budową (po 8,2) i galopem (8,0).
W grupie koni ujeżdżeniowych wystąpiło 12 koni, z tego ponad połowa, bo 7 koni pochodziło po ogierach Stacji Cichoń Stallions / Deckstation Schockemöhle / Helgstrand Dressage.
Drugie miejsce zajął kary Earth Angel B sp 2021 (po RADIUS DWB – Essemara m po Frazes m), który został sprzedany jako źrebię na Cichoń Foals Auction. Ogier uzyskał średnią notę 8,48, w tym za typ, budowę i galop po 8,8. Hodowczynią konia jest Agnieszka Borysiuk, a właścicielem, Augustyn Roch. Earth Angel imponował nie tylko urodą, typem (8,8), budową (8,8), ale także ruchem – energicznie, obszernie stępował, choć jeszcze z nieco usztywnionym grzbietem (7,5), kłusował w równowadze z dużą elastycznością (8,5), zaprezentował energiczny, pod górę („uphill”), obszerny, z dużym foule galop (8,8).
Ten sam właściciel wystawił, również zakupionego na Cichoń Foals Auction karego ogiera Tanzanit Jak Malowany han 2021 (Totilas KWPN – La Grande E han po Londonderry han) hodowli Agaty Fornalskiej. Ogier uplasował się na trzeciej pozycji, mimo jeszcze źrebięcej budowy jak na 4-latka, zdołał bardzo dobrze pokazać się w chodach, uzyskując najwyższe notę czempionatu zarówno za kłus (9,0) i galop (9,0).
Wyhodowany i stanowiący własności Sławomira Królika ciemnogniady Angelo SK sp 2022 to kolejny syn ogiera RADIUS DWB na tegorocznym czempionacie. Jego matką jest małopolska Asevia po El Bonillo m. Ogier zajął czwarte miejsce. Komisja uznała, że jest koniem w nowoczesnym typie (8,5), prawidłowym, posiadającym długą szyję i dobrze skątowaną łopatkę (8,7), stęp prawidłowy, aktywny, ponadto dobrze pracuje grzbietem (8,3), posiada prawidłowy, elastyczny kłus (8,0) i trzytaktowy, choć trochę mało obszerny galop (8,0).
La Vida Loca z KoniGórki sp 2022 , córka ogiera TOTAL DIAMOND PS, od Leila Leilani KWPN po Grand Galaxy Win, hodowli i własności Sylwii Mądzelewskiej-Pietrzak wyróżniała się przede wszystkim w trzech podstawowych chodach, za które otrzymała 8,2 (stęp), 8,5 (kłus) i 8,0 za galop.
Wyhodowana i stanowiąca własność Magdaleny Jankowskiej gniada Fruhlingstanz old 2022 (FOUNDATION han – Freudentanz DSP po Simonetti) wyróżniała się głównie wspaniałym typem, urodą i prawidłową budową, a także galopem.
Jedyny na czempionacie potomek ogiera FÜRST TOTO han, kasztanowata klacz First Toto old 2022 (od Valegra mekl po Vivaldi) została wysoko oceniona za 3 chody, z których najlepszy był stęp i kłus (po 8,0). Klacz została wyhodowana w Niemczech przez Dressurpferde Koch, a stanowi własność Martyny Dykty.
Milena Ryśnik to hodowczyni i właścicielka kasztanowatego ogiera So Special MR old 2022 (SO UNIQUE reń - Melissa KWPN po Delviro HBC), który spodobał się komisji szczególnie w typie (8,0) i ruchu w kłusie (8,2).
Gratulujemy hodowcom i wystawcom !
Zapraszamy na kolejna hodowlaną imprezę w Radzionkowie już w dniach 29-31.08. – na Otwarty Czempionat Źrebiąt i Koni Ras Szlachetnych!