Zamawiam nasienie
powrót 17 grudnia 2020

Za nami selekcja do Tyszko & Cichoń Elite Auction 2021!

15 grudnia w KJ Salio k. Łodzi odbyła się finalna selekcja koni do elitarnej aukcji, którą 13 lutego 2021 r. zorganizujemy wraz z Tyszko Horses. Wśród kandydatów nie zabrakło potomstwa ogierów skokowych Deckstation Schockemohle!

13 lutego 2021 r. po raz kolejny połączymy siły z Tyszko Hores podczas elitarnej aukcji koni sportowych z roczników 2017 i 2018, która odbędzie się w KJ Salio pod nazwą Tyszko & Cichoń Elite Auction 2021

Ostatnie tygodnie to czas intensywnej selekcji, która wpierw odbyła się zdalnie, na podstawie przesłanych rodowodów, zdjęć i filmików. Ostatecznie blisko 30 wybranych wstępnie koni przybyło 15 grudnia do KJ Salio, gdzie w asyście międzynarodowej klasy fachowca, jakim jest Bernard Demets, dokonaliśmy ostatecznego wybory uczestników aukcji

Zanim konie znajdą się w katalogu aukcyjnym przejdą jeszcze badania weterynaryjne, które przeprowadzi dr. Maciej Przewoźny. Dopiero konie zatwierdzone zarówno pod względem jakościowym, jak i weterynaryjnym, wezmą udział w licytacji.

Wśród kandydatów nie zabrakło koni po ogierach z naszej oferty - uwagę przykuł m.in. urodziwy syn ogiera Chacoon-Blue, który nawiązując do francuskiego pochodzenia swojej matki, nosi piękne imię C'est les Blue. Swoimi skokami imponował także Cosmopolitan Blue, syn og. Continental Blue, który łączy krew dwóch gwiazd oferty Paula Schockemohle: og. Chacco-Blue i og. Conthargos!

Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle