Zamawiam nasienie
powrót 17 grudnia 2020

Za nami selekcja do Tyszko & Cichoń Elite Auction 2021!

15 grudnia w KJ Salio k. Łodzi odbyła się finalna selekcja koni do elitarnej aukcji, którą 13 lutego 2021 r. zorganizujemy wraz z Tyszko Horses. Wśród kandydatów nie zabrakło potomstwa ogierów skokowych Deckstation Schockemohle!

13 lutego 2021 r. po raz kolejny połączymy siły z Tyszko Hores podczas elitarnej aukcji koni sportowych z roczników 2017 i 2018, która odbędzie się w KJ Salio pod nazwą Tyszko & Cichoń Elite Auction 2021

Ostatnie tygodnie to czas intensywnej selekcji, która wpierw odbyła się zdalnie, na podstawie przesłanych rodowodów, zdjęć i filmików. Ostatecznie blisko 30 wybranych wstępnie koni przybyło 15 grudnia do KJ Salio, gdzie w asyście międzynarodowej klasy fachowca, jakim jest Bernard Demets, dokonaliśmy ostatecznego wybory uczestników aukcji

Zanim konie znajdą się w katalogu aukcyjnym przejdą jeszcze badania weterynaryjne, które przeprowadzi dr. Maciej Przewoźny. Dopiero konie zatwierdzone zarówno pod względem jakościowym, jak i weterynaryjnym, wezmą udział w licytacji.

Wśród kandydatów nie zabrakło koni po ogierach z naszej oferty - uwagę przykuł m.in. urodziwy syn ogiera Chacoon-Blue, który nawiązując do francuskiego pochodzenia swojej matki, nosi piękne imię C'est les Blue. Swoimi skokami imponował także Cosmopolitan Blue, syn og. Continental Blue, który łączy krew dwóch gwiazd oferty Paula Schockemohle: og. Chacco-Blue i og. Conthargos!

Następny artykuł

Nowy Rok!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Odszedł Totilas...

czytaj
Zobacz również
02 kwietnia 2021

Serdeczne życzenia wielkanocne od Zespołu Cichoń Stallions

Wesołych Świąt spędzonych przede wszystkim w zdrowiu i wśród najbliższej rodziny.

czytaj
22 marca 2021

Iron z tytułem Czempiona Ogierów DWB 2021

4- letni syn ogiera Asgard's Ibiza zyskał najwyższe uznanie duńskiej komisji, natomiast spośród młodych ogierów należących do Helgstrand Dressage cztery uzyskały premię!

czytaj
16 marca 2021

Paul Schockemӧhle wyłącznym dysponentem nasienia og. Totilas

Sąd w Oldenburgu rozstrzygnął spór prawny na korzyść naszego niemieckiego partnera. Cichoń Stallions pozostaje wyłącznym dystrybutorem nasienia og. Totilas na Polskę.

czytaj
12 marca 2021

Rozpoczynamy współpracę z Hengstdepot Vornholt

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z niemiecką stacją ogierów, która od tego sezonu będzie dystrybuować nasienie naszych czołowych reproduktorów na terenie Niemiec

czytaj
08 marca 2021

Cichoń Stallions Show 2021

Pokaz ogierów z naszej oferty przybrał w tym roku nieco inną formę, adresowaną głównie do widzów on-line, a wiele tygodni przygotowań przyniosło oczekiwany sukces!

czytaj
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle