Zamawiam nasienie
powrót 11 września 2023

Wspaniały weekend dla potomstwa naszych ogierów

Minione dni obfitowały w sukcesy wystawowe i sportowe potomstwa ogierów Cichoń Stallions i Deckstation Schockemöhle

W piątek odbyła się kolejna edycja Czempionatu Źrebiąt Holsztyńskich w Glinnie, gdzie zjechały się najlepsze źrebięta rejestrowane w tej księdze. Tym bardziej cieszy sukces ogierka Dulano B, syna og. Diablue PS od klaczy Ulana XIII (po Contender), hod. Macieja Bukowca, który został najlepszym ogierkiem wystawy! Na podium znalazł się także ogierek Concas Diamond (Conthargos x Casall), hodowli Tomasza Olszewskiego, który zdobył trzecią lokatę.

W sobotę 9.09 źrebięta rejestrowane w PZHK spotkały się w Udorzu, by rywalizować w ramach Dni Polskiego Konia Sportowego. I tak w klasie źrebiąt ujeżdżeniowych zwyciężył syn og. Total Diamond PS od klaczy Gigi Lady, zwyciężczyni MPMK 2018. Na drugiej pozycji uplasowała się Dardienete z Konigórki, hod. Sylwia Mądzelewska-Pietrzak, córka świeżo upieczonego Mistrza Świata - Danciero, od klaczy Dalida, sprzedanej jako źrebię na Cichoń Foals Auction. Trzecia była Shamina Deluxe, hod. SK Udórz, będąca efektem doskonale sprawdzającego się połączenia Don Deluxe x Le Duc, a tuż za podium sklasyfikowano ogierka Great Gatsby S, hod. Monika Siwoń, syna ogiera Radius od klaczy po Sommerhit, którego już za 2 tygodnie będzie można zobaczyć (i zakupić!) podczas aukcji źrebiąt w czasie Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu. Również w kategorii źrebiąt skokowych potomstwo naszych ogierów miało swoich reprezentantów - na trzeciej pozycji uplasowała się G-Daisy Dream JTT, córka ogiera Diakato PS, hodowli Joanny Tabiś. Kolejna z córek świeżo upieczonego finalisty Bundeschampionatu - N-Damaris JTT zajęła pozycję 6., natomiast o miejsce dalej sklasyfikowano córkę ogiera Corsini o wdzięcznym imieniu Andalusia SF, hodowli państwa Sejder.

Wystawa hodowlana odbyła się również w Ostrowie Wielkopolskim - tam najlepszym koniem całego wydarzenia została roczna córka og. Don Deluxe - Araya de Luxe, hodowli Moniki Gutknecht.

W Gościszowie natomiast odbyły się ostatnie w tym sezonie eliminacje MPMK, gdzie a kategorii 4-latków triumfował uczestnik Cichoń Foals Auction 2019 - Fondant, po ogierze Furst Sav, którego dosiadała Karolina Mazurek. Zawodniczka zajęła również drugą lokatę, tym razem na córce og. Don Delxue - Si Donna Deluxe, na obu koniach zdobywając fantastyczne oceny sięgające 9 pkt!

Następny artykuł

Ebano Mistrzem Polski Młodych Koni i ojcem najdroższego źrebaka aukcji MPMK! Face Time PS i Radius z tytułami V-ce Mistrzów!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Goldfinger VDT z tytułem Mistrza Śląska

czytaj
Dalej
Wróć
Zobacz również
18 czerwca 2024

FÜRST ZONIK PS zwycięża w Vreschen-Bokel

Zwycięzca klasy S !

czytaj
13 czerwca 2024

Diablue PS potwierdza swój doskonały styl

Zwycięstwo w Mühlen !

czytaj
10 czerwca 2024

Drako du Maugre i Patrick Stühlmeyer zwyciężają Mistrzostwa Niemiec!

Kasztanowaty syn ogiera Kannan z oferty Paula Schockemöhle zaliczył fantastyczny start na Longines Balve Optimum 2024!

czytaj
03 czerwca 2024

Meganus PS
na podium
w konkursie 145 cm

27 maja 2024

Baloutaire PS wygrywa Grand Prix, a Diaron OLD konkurs 145 cm !

23 maja 2024

Bezkonkurencyjny Ebano i Face Time PS meldują się w finałach MPMK

Podczas zawodów w podkrakowskim Fecimiechu nasze młode ogiery zdobyły kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodych Koni

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian