Zamawiam nasienie
powrót 11 września 2023

Wspaniały weekend dla potomstwa naszych ogierów

Minione dni obfitowały w sukcesy wystawowe i sportowe potomstwa ogierów Cichoń Stallions i Deckstation Schockemöhle

W piątek odbyła się kolejna edycja Czempionatu Źrebiąt Holsztyńskich w Glinnie, gdzie zjechały się najlepsze źrebięta rejestrowane w tej księdze. Tym bardziej cieszy sukces ogierka Dulano B, syna og. Diablue PS od klaczy Ulana XIII (po Contender), hod. Macieja Bukowca, który został najlepszym ogierkiem wystawy! Na podium znalazł się także ogierek Concas Diamond (Conthargos x Casall), hodowli Tomasza Olszewskiego, który zdobył trzecią lokatę.

W sobotę 9.09 źrebięta rejestrowane w PZHK spotkały się w Udorzu, by rywalizować w ramach Dni Polskiego Konia Sportowego. I tak w klasie źrebiąt ujeżdżeniowych zwyciężył syn og. Total Diamond PS od klaczy Gigi Lady, zwyciężczyni MPMK 2018. Na drugiej pozycji uplasowała się Dardienete z Konigórki, hod. Sylwia Mądzelewska-Pietrzak, córka świeżo upieczonego Mistrza Świata - Danciero, od klaczy Dalida, sprzedanej jako źrebię na Cichoń Foals Auction. Trzecia była Shamina Deluxe, hod. SK Udórz, będąca efektem doskonale sprawdzającego się połączenia Don Deluxe x Le Duc, a tuż za podium sklasyfikowano ogierka Great Gatsby S, hod. Monika Siwoń, syna ogiera Radius od klaczy po Sommerhit, którego już za 2 tygodnie będzie można zobaczyć (i zakupić!) podczas aukcji źrebiąt w czasie Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu. Również w kategorii źrebiąt skokowych potomstwo naszych ogierów miało swoich reprezentantów - na trzeciej pozycji uplasowała się G-Daisy Dream JTT, córka ogiera Diakato PS, hodowli Joanny Tabiś. Kolejna z córek świeżo upieczonego finalisty Bundeschampionatu - N-Damaris JTT zajęła pozycję 6., natomiast o miejsce dalej sklasyfikowano córkę ogiera Corsini o wdzięcznym imieniu Andalusia SF, hodowli państwa Sejder.

Wystawa hodowlana odbyła się również w Ostrowie Wielkopolskim - tam najlepszym koniem całego wydarzenia została roczna córka og. Don Deluxe - Araya de Luxe, hodowli Moniki Gutknecht.

W Gościszowie natomiast odbyły się ostatnie w tym sezonie eliminacje MPMK, gdzie a kategorii 4-latków triumfował uczestnik Cichoń Foals Auction 2019 - Fondant, po ogierze Furst Sav, którego dosiadała Karolina Mazurek. Zawodniczka zajęła również drugą lokatę, tym razem na córce og. Don Delxue - Si Donna Deluxe, na obu koniach zdobywając fantastyczne oceny sięgające 9 pkt!

Następny artykuł

Ebano Mistrzem Polski Młodych Koni i ojcem najdroższego źrebaka aukcji MPMK! Face Time PS i Radius z tytułami V-ce Mistrzów!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Goldfinger VDT z tytułem Mistrza Śląska

czytaj
Dalej
Wróć
Zobacz również
25 września 2023

Ebano Mistrzem Polski Młodych Koni i ojcem najdroższego źrebaka aukcji MPMK! Face Time PS i Radius z tytułami V-ce Mistrzów!

Wspaniała forma naszych ogierów na Mistrzostwach Polski Młodych Koni 2023 oraz pasmo sukcesów potomstwa Cichoń Stallions

czytaj
06 września 2023

Goldfinger VDT z tytułem Mistrza Śląska

Dosiadany przez Mateusza ogier zaprezentował świetną formę, zwyciężając wszystkie trzy konkursy

czytaj
06 września 2023

Escanto PS z tytułem Bundeschampiona, srebrny medal dla Chaloubino PS

Ogiery z oferty Paula Schockemöhle, spisały się zarówno jako uczestnicy, jak i ojcowie najlepszych koni w Niemczech

czytaj
10 sierpnia 2023

Fantastyczne wyniki koni Helgstrand Dressage & Deckstation Schockemöhle na Mistrzostwach Świata Młodych Koni

Nasi zachodni partnerzy zdominowali praktycznie wszystkie kategorie tegorocznego turnieju w Ermelo, a oferowane przez nas polskim hodowcom ogiery potwierdziły swoją nieprzeciętną jakość, zarówno poprzez własne wyniki, jak i swojego potomstwa

czytaj
14 lipca 2023

Cichoń Foals Auction 2023

Wielkimi krokami zbliża się 6. edycja aukcji, dedykowanej potomstwu ogierów z naszej oferty!

czytaj
10 lipca 2023

Fantastyczne wyniki naszych ogierów w eliminacjach MPMK

Ebano, Face Time PS i Radius z doskonałymi notami zakwalifikowały się do wrześniowych finałów Mistrzostw Polski Młodych Koni

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle