Zamawiam nasienie
powrót 22 lipca 2021

Top Dressage Talents 2021 - fantastyczne wyniki naszych ogierów

Heiline’s Zanzier i Brix Falcon potwierdziły swoją jakość podczas Sportowego Czempionatu Ujeżdżeniowego w Poczerninie

To już po raz 3., tym razem w nowej lokalizacji, jaką był Klub Jeździecki w Poczerninie, odbył się zainicjowany przez p. Katarzynę Milczarek, Sportowy Czempionat Ujeżdżeniowy Top Dressage Talents, a więc druga najważniejsza po MPMK impreza dedykowana rywalizacji młodych koni.

Charakterystyczne dla tego wydarzenia jest rozgrywanie na wzór zawodów w Niemczech, konkursów dla koni 3-letnich, które w grupach wykonują na czworoboku prezentację w trzech chodach, oraz oceniane są na płycie.

W tej kategorii świetnie spisał się nasz najmłodszy ogier - Brix Falcon (Franklin x Furstenball), który zakończył rywalizację na 2. miejscu ze stratą 0,04pkt do zwycięzcy. W zwycięskim półfinale najwyżej oceniono galop (8,1) i perspektywę (8,0), a na płycie nasz ogier otrzymał fantastyczne 8,5pkt za typ i pokrój.

W finałowym przejeździe Brix Falcon imponował obszernym stępem, ocenionym na 8pkt. Oprócz not za poszczególne chody i wysokiego miejsca w klasyfikacji, szczególnie cieszy nas zachowanie tego młodego ogiera, który był jedynym czynnym w hodowli uczestnikiem Czempionatu, a wykazał się wzorowym posłuszeństwem.

W kategorii koni 7-8 triumfował Heiline’s Zanzier, który po wyrównanym półfinale, w wielkim stylu wygrał finałowy przejazd, osiągnąć wynik 73,6%, gdzie w ocenach jakościowych otrzymał 8,5 pkt za kłus i 8,2 pkt za galop! Znazier coraz pewniej czuje się w przejazdach na poziomie małej rundy i wierzymy, że ten świetny rezultat to dopiero początek jego drogi w wysokim sporcie.

Następny artykuł

Fantastyczny rezultat wczorajszej Cichoń Foals Auction 2021

czytaj
Poprzedniu artykuł

Otwarty Czempionat Źrebiąt i Klaczy Ras Szlachetnych - międzynarodowe jury i 65.000 zł w puli nagród!

czytaj
Zobacz również
25 września 2021

TC Online Auction 2021 już za kilka dni!

Już z kilka dni rusza kolejna edycja współorganizowanej przez nas w ramach Tyszko & Cichoń Equestrian internetowej aukcji źrebiąt - w kolekcji znajduje się kilku rewelacyjnych potomków ogierów z naszej oferty

czytaj
19 września 2021

Diakato PS - Mistrzem Polski Młodych Koni!

Z radością informujemy o wielkim sukcesie naszego ogiera, który okazał się najlepszy w stawce blisko 80 koni!

czytaj
14 września 2021

Świetne wyniki potomstwa ogierów z naszej oferty na Mistrzostwach Polski Młodych Koni!

Niezwykle miłym akcentem MPMK-A była liczna obecność na listach startowych potomstwa oferowanych przez nas ogierów oraz ich świetne wyniki

czytaj
13 września 2021

Heiline's Zanzier drugi w Pucharze Polski Młodych Koni!

Nasz najbardziej utytułowany ogier po raz kolejny potwierdził swoją świetną formę w obecnym sezonie startowym.

czytaj
08 września 2021

C-Quattro PS w czołówce Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni

Nasz ogier, dosiadany przez Łukasza Kozę, z notami 8,43 i 8,47 zajął płatne miejsce w liczącej blisko 90 koni stawce 4-latków, tracąc do podium zaledwie 0,2 pkt!

czytaj
01 września 2021

Konie Andreasa Helgstranda dominują na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu w Verden 2021

Zakończone kilka dni temu Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu w Verden pokazały, że Andreas Helgstrand i jako jeździec, trener i manager nie odpuszcza. Od lat jego konie plasują się w czołówkach zawodów na całym świecie. Na wspomnianych zawodach i tym razem wyraźnie zdominował rywali w kategorii koni 5- i 7-letnich.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle