Zamawiam nasienie
powrót 22 lipca 2021

Top Dressage Talents 2021 - fantastyczne wyniki naszych ogierów

Heiline’s Zanzier i Brix Falcon potwierdziły swoją jakość podczas Sportowego Czempionatu Ujeżdżeniowego w Poczerninie

To już po raz 3., tym razem w nowej lokalizacji, jaką był Klub Jeździecki w Poczerninie, odbył się zainicjowany przez p. Katarzynę Milczarek, Sportowy Czempionat Ujeżdżeniowy Top Dressage Talents, a więc druga najważniejsza po MPMK impreza dedykowana rywalizacji młodych koni.

Charakterystyczne dla tego wydarzenia jest rozgrywanie na wzór zawodów w Niemczech, konkursów dla koni 3-letnich, które w grupach wykonują na czworoboku prezentację w trzech chodach, oraz oceniane są na płycie.

W tej kategorii świetnie spisał się nasz najmłodszy ogier - Brix Falcon (Franklin x Furstenball), który zakończył rywalizację na 2. miejscu ze stratą 0,04pkt do zwycięzcy. W zwycięskim półfinale najwyżej oceniono galop (8,1) i perspektywę (8,0), a na płycie nasz ogier otrzymał fantastyczne 8,5pkt za typ i pokrój.

W finałowym przejeździe Brix Falcon imponował obszernym stępem, ocenionym na 8pkt. Oprócz not za poszczególne chody i wysokiego miejsca w klasyfikacji, szczególnie cieszy nas zachowanie tego młodego ogiera, który był jedynym czynnym w hodowli uczestnikiem Czempionatu, a wykazał się wzorowym posłuszeństwem.

W kategorii koni 7-8 triumfował Heiline’s Zanzier, który po wyrównanym półfinale, w wielkim stylu wygrał finałowy przejazd, osiągnąć wynik 73,6%, gdzie w ocenach jakościowych otrzymał 8,5 pkt za kłus i 8,2 pkt za galop! Znazier coraz pewniej czuje się w przejazdach na poziomie małej rundy i wierzymy, że ten świetny rezultat to dopiero początek jego drogi w wysokim sporcie.

Poprzedniu artykuł

Otwarty Czempionat Źrebiąt i Klaczy Ras Szlachetnych - międzynarodowe jury i 65.000 zł w puli nagród!

czytaj
Zobacz również
22 lipca 2021

Otwarty Czempionat Źrebiąt i Klaczy Ras Szlachetnych - międzynarodowe jury i 65.000 zł w puli nagród!

TC Equestrian, czyli działające wspólnie przy organizacji eventów hodowlanych firmy Cichoń Stallions i Tyszko Horses, zapraszają 21 sierpnia do Radzionkowa na 2. edycję Otwartego Czempionatu Źrebiąt Ras Szlachetnych, czyli wystawy hodowlanej dedykowanej źrebiętom wszystkich ras, opisanych księgach stadnych należących do WBFSH.

czytaj
19 lipca 2021

Casallcento PS bezbłędny w swoim międzynarodowym debiucie

Nasz 5-letni ogier przez 3 dni zaliczał czyste przejazdy podczas CSIYH w Biskupcu, a finał, rozgrywany na wysokości 120cm, zakończył na wysokim 6. miejscu.

czytaj
06 lipca 2021

Sukces potomstwa ogierów #Cichoń #Stallions!

W weekend otrzymaliśmy radosne wieści prosto z Józefina, gdzie odbywał się V Młodzieżowy Czempionat Hodowlany Koni Wszystkich Ras.

czytaj
04 lipca 2021

C-Quattro PS (Chacoon Blue x Quttro B ) z kwalifikacją do Mistrzostw Polski Młodych Koni w dwóch dyscyplinach!

Po niezwykle udanych zeszłotygodniowych eliminacjach MPMK-B w Michałowicach, gdzie C-Quattro PS zwyciężyły w swojej kategorii z notą 8,4 pkt, w tym tygodniu postanowiliśmy przetestować predyspozycje dresażowe naszego ogiera, który od pierwszych treningów imponował nam swoim ruchem i chęcią do współpracy z jeźdźcem.

czytaj
01 lipca 2021

Ala Mikołajczyk i Furstentraum zwycięzcami Akademickich Mistrzostw Polski!

W dniach 28-30.06 ośrodek Cichoń Dressage już po raz 5. gościł jedną z najważniejszych imprez jeździeckich sezonu - Akademickie Mistrzostwa Polski, organizowane przez AZS Uniwersytetu Śląskiego.

czytaj
29 czerwca 2021

Kolejne sukcesy naszych ogierów

Nasze ogiery wygrały w klasyfikacjach łącznych eliminacji Mistrzostw Polski Młodych Koni w Michałowicach!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle