Zamawiam nasienie
powrót 12 września 2022

Radius na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo

Po wielu miesiącach przygotowań i startów kwalifikacyjnych w końcu udało się spełnić sportowe marzenie sezonu i wyruszyć na MŚMK do holenderskiego Ermelo

W dniach 8-11 września nasza ekipa miała niezwykłą okazję po raz kolejny uczestniczyć w jednej z najważniejszych imprez hodowlano-sportowych sezonu - Mistrzostwach Świata Młodych koni w Ermelo. W kategorii koni 5-letnich Mateusz prezentował ogiera Radius (Revolution x OO Seven), który miał za sobą bardzo dobry sezon, w tym m.in. zwycięstwa na krajowych zawodach w Ochabach i Białym Lesie.

Do Ermelo wyruszyliśmy z założeniem jak najlepszej prezentacji naszego ogiera i założenie to udało się osiągnąć, a pozbawione większych błędów przejazdy zostały dobrze ocenione przez sędziów - w programie kwalifikacyjnym na notę 71%, natomiast w finale B na 74%, gdzie złożonej z najlepszych na świecie fachowców komisji sędziowskiej najbardziej podobał się galop (7,6 pkt), jak również dostrzeżone zostały dobre perspektywy Radiusa jako konia sportowego - 7,5 pkt.

Warto wspomnieć o bardzo dobrych występach ogiera Romeo von Furstenball pod Aleksandrą Szulc, która to para zajęła IV lokatę w finale B, imponując przeze wszystkim kłusem, który sędziowie ocenili na 9 pkt. Przypominamy, że w przyszłym roku spodziewamy się narodzin pełnego brata/siostry tego utalentowanego konia, a nienarodzone jeszcze źrebię zostało sprzedane podczas tegorocznej aukcji Cichoń Foals Auction 2022!

Miniony weekend był również serią sukcesów oferowanych przez nas ogierów ze stacji Helgstrand / Schockemohle - ich świetnym rezultatom poświęcimy kolejnego newsa!

Następny artykuł

Sukcesy na Mistrzostwach Polski Młodych Koni!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Mateusz Cichoń wybrany Prezesem ŚOZHK

czytaj
Dalej
Wróć
Zobacz również
18 kwietnia 2024

CONKANNO PS wygrywa w Mühlen

Zaimponował stylem i możliwościami.

czytaj
15 kwietnia 2024

Ogiery Cichoń Stallions na wrocławskich Partynicach

W miniony weekend trójka naszych reproduktorów - Dolce Amaro PS, Face Time PS i Baszmir uczestniczyła w Pokazie Ogierów Hodowlanych organizowanym przez Dolnośląski Związek Hodowców Koni.

czytaj
11 kwietnia 2024

Diablue PS wygrywa konkurs w Mühlen

Diablue PS doceniony za styl skoku

czytaj
10 kwietnia 2024

Cascado z kolejnymi udanymi startami!

Dzięki pięknej kwietniowej pogodzie wystartował sezon otwarty, a nasz ogier z powodzeniem prezentował się na radzionkowskim parkurze

czytaj
22 marca 2024

Dolce Amaro PS zwycięzcą Kwalifikacji do hodowli PZHK

Baszmir AA najlepszym ogierem małopolskim Polowej Próby Dzielności

czytaj
11 marca 2024

Baloutaire PS
w doskonałej formie

Baloutaire PS i Philip Rüping znowu wygrywają Grand Prix

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle
Warunki stanówki partnerów
Adamus & Tyszko & Orea Equestrian