Zamawiam nasienie
powrót 12 września 2022

Radius na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ermelo

Po wielu miesiącach przygotowań i startów kwalifikacyjnych w końcu udało się spełnić sportowe marzenie sezonu i wyruszyć na MŚMK do holenderskiego Ermelo

W dniach 8-11 września nasza ekipa miała niezwykłą okazję po raz kolejny uczestniczyć w jednej z najważniejszych imprez hodowlano-sportowych sezonu - Mistrzostwach Świata Młodych koni w Ermelo. W kategorii koni 5-letnich Mateusz prezentował ogiera Radius (Revolution x OO Seven), który miał za sobą bardzo dobry sezon, w tym m.in. zwycięstwa na krajowych zawodach w Ochabach i Białym Lesie.

Do Ermelo wyruszyliśmy z założeniem jak najlepszej prezentacji naszego ogiera i założenie to udało się osiągnąć, a pozbawione większych błędów przejazdy zostały dobrze ocenione przez sędziów - w programie kwalifikacyjnym na notę 71%, natomiast w finale B na 74%, gdzie złożonej z najlepszych na świecie fachowców komisji sędziowskiej najbardziej podobał się galop (7,6 pkt), jak również dostrzeżone zostały dobre perspektywy Radiusa jako konia sportowego - 7,5 pkt.

Warto wspomnieć o bardzo dobrych występach ogiera Romeo von Furstenball pod Aleksandrą Szulc, która to para zajęła IV lokatę w finale B, imponując przeze wszystkim kłusem, który sędziowie ocenili na 9 pkt. Przypominamy, że w przyszłym roku spodziewamy się narodzin pełnego brata/siostry tego utalentowanego konia, a nienarodzone jeszcze źrebię zostało sprzedane podczas tegorocznej aukcji Cichoń Foals Auction 2022!

Miniony weekend był również serią sukcesów oferowanych przez nas ogierów ze stacji Helgstrand / Schockemohle - ich świetnym rezultatom poświęcimy kolejnego newsa!

Następny artykuł

Sukcesy na Mistrzostwach Polski Młodych Koni!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Mateusz Cichoń wybrany Prezesem ŚOZHK

czytaj
Dalej
Wróć
Zobacz również
25 września 2023

Ebano Mistrzem Polski Młodych Koni i ojcem najdroższego źrebaka aukcji MPMK! Face Time PS i Radius z tytułami V-ce Mistrzów!

Wspaniała forma naszych ogierów na Mistrzostwach Polski Młodych Koni 2023 oraz pasmo sukcesów potomstwa Cichoń Stallions

czytaj
11 września 2023

Wspaniały weekend dla potomstwa naszych ogierów

Minione dni obfitowały w sukcesy wystawowe i sportowe potomstwa ogierów Cichoń Stallions i Deckstation Schockemöhle

czytaj
06 września 2023

Goldfinger VDT z tytułem Mistrza Śląska

Dosiadany przez Mateusza ogier zaprezentował świetną formę, zwyciężając wszystkie trzy konkursy

czytaj
06 września 2023

Escanto PS z tytułem Bundeschampiona, srebrny medal dla Chaloubino PS

Ogiery z oferty Paula Schockemöhle, spisały się zarówno jako uczestnicy, jak i ojcowie najlepszych koni w Niemczech

czytaj
10 sierpnia 2023

Fantastyczne wyniki koni Helgstrand Dressage & Deckstation Schockemöhle na Mistrzostwach Świata Młodych Koni

Nasi zachodni partnerzy zdominowali praktycznie wszystkie kategorie tegorocznego turnieju w Ermelo, a oferowane przez nas polskim hodowcom ogiery potwierdziły swoją nieprzeciętną jakość, zarówno poprzez własne wyniki, jak i swojego potomstwa

czytaj
14 lipca 2023

Cichoń Foals Auction 2023

Wielkimi krokami zbliża się 6. edycja aukcji, dedykowanej potomstwu ogierów z naszej oferty!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle