Zamawiam nasienie
powrót 16 marca 2021

Paul Schockemӧhle wyłącznym dysponentem nasienia og. Totilas

Sąd w Oldenburgu rozstrzygnął spór prawny na korzyść naszego niemieckiego partnera. Cichoń Stallions pozostaje wyłącznym dystrybutorem nasienia og. Totilas na Polskę.

Z zaciekawieniem śledziliśmy prawny spór pomiędzy Paulem Schockemöhle, a poprzednim właścicielem og. Totilas, Keesem Visserem, o prawo do sprzedaży mrożonego nasienia tego reproduktora.

Po tym, jak Totilas niespodziewanie padł pod koniec 2020 r. K. Visser zaoferował do sprzedaży nasienie zamrożone w czasie, gdy był jeszcze właścicielem ogiera - z kolei P. Schockemöhle uważał, że kupując og. Totilas nabył jednocześnie wyłączne prawo jego wykorzystania w hodowli, które obowiązuje w dalszym ciągu, pomimo śmierci ogiera...

Wczoraj sąd w Oldenburgu rozstrzygnął spór na korzyść Paula Schockemöhle, co oznacza, iż to niemiecka stacja pozostaje podmiotem wyłącznie uprawnionym do legalnej sprzedaży nasienia mrożonego og. Totilas

W Polsce natomiast, na postawie umowy łączącej nas z Deckstation Schockemöhle nasienie to będzie wyłącznie dostępne w stacji Cichoń Stallions, z możliwością inseminacji klaczy na miejscu: https://cichonstallions.pl/horses/totilas/ Zwracamy również uwagę na szeroką ofertę świeżego nasienia synów og. Totilas: Total McLaren, Total Hope, Top Gear, Total Diamond PS

Następny artykuł

Iron z tytułem Czempiona Ogierów DWB 2021

czytaj
Poprzedniu artykuł

Rozpoczynamy współpracę z Hengstdepot Vornholt

czytaj
Zobacz również
02 kwietnia 2021

Serdeczne życzenia wielkanocne od Zespołu Cichoń Stallions

Wesołych Świąt spędzonych przede wszystkim w zdrowiu i wśród najbliższej rodziny.

czytaj
22 marca 2021

Iron z tytułem Czempiona Ogierów DWB 2021

4- letni syn ogiera Asgard's Ibiza zyskał najwyższe uznanie duńskiej komisji, natomiast spośród młodych ogierów należących do Helgstrand Dressage cztery uzyskały premię!

czytaj
12 marca 2021

Rozpoczynamy współpracę z Hengstdepot Vornholt

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z niemiecką stacją ogierów, która od tego sezonu będzie dystrybuować nasienie naszych czołowych reproduktorów na terenie Niemiec

czytaj
08 marca 2021

Cichoń Stallions Show 2021

Pokaz ogierów z naszej oferty przybrał w tym roku nieco inną formę, adresowaną głównie do widzów on-line, a wiele tygodni przygotowań przyniosło oczekiwany sukces!

czytaj
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle