Zamawiam nasienie
powrót 07 lutego 2023

Nowość w ofercie: San Moritz xx

Dzięki współpracy ze Stadniną Koni Widzów, z dumą możemy przedstawić nowego reproduktora naszej oferty - trójkoronowanego ogiera pełnej krwi angielskiej

Stacja ogierów Cichoń Stallions dzięki współpracy ze Stadniną Koni Widzów w sezonie hodowlanym 2023 będzie oferować ogiera pełnej krwi angielskiej - San Moritz xx, który jest jedynym trójkoronowanym ogierem polskiej hodowli czynnym w rozrodzie.

San Moritz xx (Roulette – Santa Monika po Who Knows) hodowli SK Widzów na 18 startów wygrał aż 10 razy, a oprócz wspomnianych trzech koron, w wieku 2 lat triumfował w Nagrodzie Nemana (1400 m) i wygrał: Nagrodę Strzegomia (1600 m), Nagrodę Iwna (2200 m), Nagrodę Kozienic (2000 m) oraz płotową gonitwę: Nagrodę Czada (3000 m).

Wśród jego potomków pełnej krwi na uwagę zasługuje Domitz, który wygrał 4 wyścigi czy przecudnej urody, rosły, kary jak ojciec Dżan Moritz, który wygrał 2 gonitwy, zajął drugie miejsce w Nagrodzie Villarsa, a trzecie w Nagrodzie Espadona. Wśród potomków koni półkrwi wyróżnia się El Moritz m, złoty i brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodych Koni.

Jak podkreśla Mateusz Cichoń: dzięki włączeniu og. San Moritz xx do stawki reproduktorów Cichoń Stallions, zyska on należną gwieździe tego formatu dostępność dla hodowców - stacja będzie oferować bowiem możliwość inseminacji na miejscu w Radzionkowie, a dzięki posiadaniu stosownych certyfikacji także wysyłki nasienia na terenie całej Europy. Ponadto, podobnie jak w przypadku innych ogierów z naszej oferty, Hodowcy otrzymają tzw. gwarancję żywego urodzenia.

Następny artykuł

Dynamic Dream, Vitalis i Total Diamond

czytaj
Poprzedniu artykuł

Międzynarodowa Konferencja Hodowlana "How to train a success?"

czytaj
Dalej
Wróć
Zobacz również
21 marca 2023

Baszmir AA w stacji Cichoń Stallions

Z radością informujemy o pozyskaniu do naszej stacji wyjątkowego ogiera, który jak liczymy wkrótce zasili naszą skokową kolekcję reporduktorów

czytaj
20 marca 2023

Mateusz Cichoń Halowym Mistrzem Polski

Nasz zawodnik, dosiadający wałacha Herzregent, sięgnął po pierwszy tytuł mistrzowski w kategorii seniorów

czytaj
22 lutego 2023

Cascado z dożywotnią licencją hodowlaną!

Nasz młody ogier fantastycznie zaprezentował się podczas AES Stallion Grading 2023

czytaj
13 lutego 2023

Agenda wydarzeń już dostępna

Z ekscytacją prezentujemy program zaplanowanych na dni 24-25 lutego wydarzeń: Międzynarodowej Konferencji Hodowlanej i Cichoń Stallions Show 2023

czytaj
08 lutego 2023

Dynamic Dream, Vitalis i Total Diamond

Ogiery z oferty Helgstrand Dressage i Deckstation Schockemöhle najpopularniejsze w Związku Oldenburskim!

czytaj
25 stycznia 2023

Międzynarodowa Konferencja Hodowlana "How to train a success?"

Już po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Międzynarodowa Konferencja Hodowlana, która tym razem odbędzie się pod hasłem "How to train a success?"

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle