Zamawiam nasienie
powrót 06 listopada 2022

Nowe hanowerskie gwiazdy dla naszych duńskich partnerów

Zakończony wczoraj körung ogierów hanowerskich w Verden pobrać kolejny zaliczył się sukcesem stacji Helgstrand Dressage!

W tym roku, nieco później niż zazwyczaj, wystartowały próby licencyjne 2,5-letnich ogierów, a jako pierwszy swój körung zorganizował związek hanowerski, gdzie w dniach 3-5.10 o licencję hodowlaną walczyły ogiery ujeżdżeniowe.

Choć Związek Hanowerski nie przyznaje miejsc uznanym ogierom, ani nie wybiera czempiona, ograniczając się do przyznawania premii najlepszym kandydatom, to bez wątpienia na ustach wszystkich obserwujących był ogier z nr 31 For Romance z Franziskus, który zachwycił publiczność i komisję swoim typem i doskonałym ruchem. Koń ten, któremu przyznano premię, a wielu okrzyknęło najlepszym ogierem Körungu, należy do nikogo innego, jak stacji Helgstrand Dressage - naszego duńskiego partnera, co pozwala liczyć na to, że reproduktor ten zagości w przyszłorocznej ofercie.

Choć poza wspomnianym nr 31 Andreas Helgstrand zabrał do Verden jeszcze kilka ogierów, a wszystkie z nich zostały uznane, nie omieszkał wziąć udziału w aukcyjnej rywalizacji i zasilić swojej stawki o kolejne wybitne konie.

I tak do Helgstrand Dressage trafiły dwa premiowane ogiery: kolejny z faworytów publiczności, nr 47 - Rock Springs x San Remo, oraz zjawiskowy nr 48 - Secret x Don Darius, dzięki któremu w naszej ofercie w końcu zagości potomek popularnego w Polsce ogiera Secret. Jak widać stawka reproduktorów na kolejny sezon rysuje się obiecująco, a to dopiero początek!

Następny artykuł

Potomstwo Heiline's Zanzier najlepsze na Partynicach!

czytaj
Poprzedniu artykuł

17.000 euro za córkę ogiera Zico podczas TC Online Auction 2022!

czytaj
Zobacz również
25 września 2023

Ebano Mistrzem Polski Młodych Koni i ojcem najdroższego źrebaka aukcji MPMK! Face Time PS i Radius z tytułami V-ce Mistrzów!

Wspaniała forma naszych ogierów na Mistrzostwach Polski Młodych Koni 2023 oraz pasmo sukcesów potomstwa Cichoń Stallions

czytaj
11 września 2023

Wspaniały weekend dla potomstwa naszych ogierów

Minione dni obfitowały w sukcesy wystawowe i sportowe potomstwa ogierów Cichoń Stallions i Deckstation Schockemöhle

czytaj
06 września 2023

Goldfinger VDT z tytułem Mistrza Śląska

Dosiadany przez Mateusza ogier zaprezentował świetną formę, zwyciężając wszystkie trzy konkursy

czytaj
06 września 2023

Escanto PS z tytułem Bundeschampiona, srebrny medal dla Chaloubino PS

Ogiery z oferty Paula Schockemöhle, spisały się zarówno jako uczestnicy, jak i ojcowie najlepszych koni w Niemczech

czytaj
10 sierpnia 2023

Fantastyczne wyniki koni Helgstrand Dressage & Deckstation Schockemöhle na Mistrzostwach Świata Młodych Koni

Nasi zachodni partnerzy zdominowali praktycznie wszystkie kategorie tegorocznego turnieju w Ermelo, a oferowane przez nas polskim hodowcom ogiery potwierdziły swoją nieprzeciętną jakość, zarówno poprzez własne wyniki, jak i swojego potomstwa

czytaj
14 lipca 2023

Cichoń Foals Auction 2023

Wielkimi krokami zbliża się 6. edycja aukcji, dedykowanej potomstwu ogierów z naszej oferty!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle