Zamawiam nasienie
powrót 22 stycznia 2021

Nowa kolekcja ogierów Schockemöhle już dostępna

Równocześnie z ukazaniem się nowej listy Stacja Cichoń Stallions otrzymała wyłączność na sprzedaż nasienia ogierów Stacji Deckstation Schockemöhle na terenie Polski! Wielu hodowców, przez ostatnie 4 lata już się przekonało, że nasza Stacja znacznie ułatwia dostawę nasienia.

Na liście ogierów skokowych pojawiły się: CONTINENTAL BLUE (Conthargos x Chacco-Blue), CONTINO-QUICK PS (Contendro I x Carinue), CHACCOTHAGE BLUE PS (Chacco-Blue x Conthargos), oraz COSMOS Z (Chellano Alpha Z x Artos Z).

Najwięcej obostrzeń dotyczyć będzie nasienia mrożonego, zmarłego pod koniec 2020 roku ogiera Totilas. Cena dawki wynosi 3500 Euro (!), hodowcy niemieccy będą mogli inseminować swoje klacze tylko w Stacji u Paula Schockemöhle (Mühlen / Lewitz), a klacze będą mogły być inseminowane maksymalnie trzy razy. Cena niespodzianką nie jest, bo jeszcze za życia, w 2020 roku nasienie og. Totilas kosztowało 2800 Euro i podwyżka była naturalną koleją rzeczy.

W zamrażarce P. Schockemöhle nadal ma rozsądne zapasy nasienia Totilas, „Ale niewiele zostało” - powiedział P. Schockemöhle pod koniec 2020 roku. Popyt większy niż kiedykolwiek W 2021 roku, dziesięć lat po sprzedaży do Stacji Schockemöhle popyt na ogiera Totilas jest prawdopodobnie większy niż kiedykolwiek. Jego najstarsze potomstwo skończyło w tym roku dziewięć lat i przygotowuje się do Grand Prix. W Stacji znajduje się 4 jego synów, których nasienie świeże jest cały czas dostępne: Top Gear, Total Diamond PS, Total Hope i Total McLaren, natomiast Dancier i Fuerst Toto mają og. Totilas po stronie matki.

Nasienie wszystkich ogierów, w tym także samego og. TOTILAS (oczywiście tylko mrożone) jest dostępne dla polskich hodowców za pośrednictwem Stacji Cichoń Stallions.

Następny artykuł

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

czytaj
Poprzedniu artykuł

Dwie siły we wspólnym projekcie!

czytaj
Zobacz również
08 marca 2021

Cichoń Stallions Show 2021

Pokaz ogierów z naszej oferty przybrał w tym roku nieco inną formę, adresowaną głównie do widzów on-line, a wiele tygodni przygotowań przyniosło oczekiwany sukces!

czytaj
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
30 stycznia 2021

Brix Falcon dołącza do oferty Cichoń Stallions!

Zakupiony podczas elitarnej aukcji NSI 2018 r. za kwotę 80.000 euro potomek og. Franklin wkracza w dorosłe życie

czytaj
21 stycznia 2021

Dwie siły we wspólnym projekcie!

Sezon stanówkowy rusza a tu niespodzianka - Andreas Helgstrand i jego kolejna końska inwestycja.

czytaj
15 stycznia 2021

Początek roku – kwalifikacje ogierów BWP

Tradycyjnie w styczniu Belgijska Księga Stadna organizuje 2-i etap selekcji ogierów. W tym roku przyjechało 80 ogierów, a do trzeciego etapu zakwalifikowało się 45 ogierów.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle