Zamawiam nasienie
powrót 01 września 2021

Konie Andreasa Helgstranda dominują na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu w Verden 2021

Zakończone kilka dni temu Mistrzostwa Świata Młodych Koni w Ujeżdżeniu w Verden pokazały, że Andreas Helgstrand i jako jeździec, trener i manager nie odpuszcza. Od lat jego konie plasują się w czołówkach zawodów na całym świecie. Na wspomnianych zawodach i tym razem wyraźnie zdominował rywali w kategorii koni 5- i 7-letnich.

Ogier ze stacji naszego duńskiego partnera, gniady DOWNTOWN (Donkey Boy x Zack), którego dosiadała Jeanna Högberg zachwycił kłusem ocenionym przez komisję na 10,00 ! Za stęp, galop i posłuszeństwo otrzymał po 9,5 p i tym samym okazał się doskonałym, ocenionym na 10,0 p, prospektem na przyszłościowego konia ujeżdżeniowego. Niewiarygodnie wręcz wysoki wynik 97 % dał mu oczywiście tytuł czempiona koni 5-letnich.

Srebrny medal przypadł drugiemu ogierowi ze stacji Helgstrand Dreassage, ciemnogniademu DANCIERO (Dancier x Floriscount), którego Eva Möller zaprezentowała na 96,6 %, wygrała kwalifikacje do finału, w którym za galop ogier otrzymał 9,8, a za kłus 9,6 p, natomiast za perspektywę komisja przyznała mu 9,5 pkt. Imponująca prezentacja skarogniadego ogiera GLOBAL PLAYER (Grand Galaxy Win x Don Schufro) pod Eva Möller pozwoliła tej parze z wynikiem 92,6 % uplasować się na 4-tej pozycji. Komisja szczególnie doceniła, ocenione na 9,5 p – kłus, stęp i perspektywę na przyszłość. Na 8-ym miejscu z wynikiem 87 % znalazł się ogier FRANCIS DRAKE (Franklin x Don Schufro) pod Leonie Richter.

Konie, będące owocem działalności tej stacji równie dobrze spisały się w kategorii koni 7-letnich. W tej grupie wiekowej tytuł Czempiona Świata Młodych Koni wywalczył sam Andreas Helgstrand wraz z jednym ze swoich ulubionych ogierów – JOVIAN (Apache x Tango) i jest to ponowny triumf tej pary na MŚMK. Pierwszy tytuł czempiona zdobyli w 2019, rok później Mistrzostwa zostały odwołane. W tym roku para ta pobiła nowy rekord świata pod względem wysokości wyniku, zdobył 89,136 %. Ponadprzeciętny kłus i perspektywę komisja oceniła na maksymalne 10 p, galop na 9,8, stęp na 8,0, a posłuszeństwo na 9,8! Wał. ETERNITY 75 (Escolar x Sir Donnerhall) pod Anne-Matte Strandby Hansen zapracował na 87,4% co dało tej parze brązowy medal. Ciekawostkę stanowi fakt, że konia tego jeździła Catherine Dufour i oddała go w.w. zawodniczce tylko na czas swoich przygotowań do I.O. Tokyo 2020.

Bardzo obiecująco pokazało się potomstwo ogiera SEZUAN. Jego syn ELVERHOEJS RACCOLTO (m. po Sandro Hit) startujący pod Marianne Helgstrand uzyskał 9,0 p za kłus i posłuszeństwo, natomiast za persepktywę aż 9,6 p. Para ta zajęła miejsce 5-te uzyskując końcowy wynik 82,272%. Na miejscu 6-tym uplasowała się klacz QUEENPARKS WENDY (m. po Soprano), której dosiadał sam Andreas. Efektowny galop oceniono na 9,3 a perspektywa – na 8,7 pkt, końcowy wynik wyniósł 80,915 %. Hodowcom, którzy poszukują najlepszych ogierów ujeżdżeniowych dla swoich klaczy, przypominamy, że ogiery ze Stacji Helgstrand Dressage, Deckstation Schockemöhle są dostępne 7 dni w tygodniu w sezonie od lutego do sierpnia za pośrednictwem naszej Stacji – Cichoń Stallions. Zapraszamy do korzystania z już nowej oferty od lutego 2022!

Następny artykuł

C-Quattro PS w czołówce Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni

czytaj
Poprzedniu artykuł

Sukcesy potomstwa naszych ogierów

czytaj
Zobacz również
14 września 2021

Świetne wyniki potomstwa ogierów z naszej oferty na Mistrzostwach Polski Młodych Koni!

Niezwykle miłym akcentem MPMK-A była liczna obecność na listach startowych potomstwa oferowanych przez nas ogierów oraz ich świetne wyniki

czytaj
13 września 2021

Heiline's Zanzier drugi w Pucharze Polski Młodych Koni!

Nasz najbardziej utytułowany ogier po raz kolejny potwierdził swoją świetną formę w obecnym sezonie startowym.

czytaj
08 września 2021

C-Quattro PS w czołówce Sportowego Czempionatu Polski Młodych Koni

Nasz ogier, dosiadany przez Łukasza Kozę, z notami 8,43 i 8,47 zajął płatne miejsce w liczącej blisko 90 koni stawce 4-latków, tracąc do podium zaledwie 0,2 pkt!

czytaj
26 sierpnia 2021

Sukcesy potomstwa naszych ogierów

Ledwo zakończył się czempionat w Radzionkowie, gdzie na listach uczestników znalazła się rekordowa liczba 31 źrebiąt o rodowodach ujeżdżeniowych, a już rywalizacja przeniosła się do Turzyna, gdzie odbyło się premiowanie źrebiąt organizowane przez Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Koni.

czytaj
22 sierpnia 2021

Fantastyczny rezultat wczorajszej Cichoń Foals Auction 2021

Podczas pełnej emocji, ponad 3-godzinnej licytacji 🔨 sprzedanych zostało 13 źrebiąt, za łączną kwotę 134.200€ co daje średnią cenę za sprzedane źrebię w wysokości 10.323€!

czytaj
22 lipca 2021

Top Dressage Talents 2021 - fantastyczne wyniki naszych ogierów

Heiline’s Zanzier i Brix Falcon potwierdziły swoją jakość podczas Sportowego Czempionatu Ujeżdżeniowego w Poczerninie

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle