Zamawiam nasienie
powrót 22 marca 2021

Iron z tytułem Czempiona Ogierów DWB 2021

4- letni syn ogiera Asgard's Ibiza zyskał najwyższe uznanie duńskiej komisji, natomiast spośród młodych ogierów należących do Helgstrand Dressage cztery uzyskały premię!

Marzec to tradycyjnie czas uznawania ogierów w duńskiem związku hodowlanym DWb, który w ostatnich latach łączył licencjonowanie reproduktorów z wielkim wydarzeniem sportowo-hodowlanym w Herning. Niestety, z powodu epidemii Covid-19 oraz przypadków zachorowań koni na EHV, tegoroczna edycja uznawania odbywała się w warunkach domowych, gdzie komisja odwiedzała każdą ze zgłoszonych stajni.

Obowiązkowym punktem był oczywiście ośrodek naszego duńskiego partnera Helgstrand Dressage, który corocznie przedstawiał podczas licencjonowania kilkanaście ogierów. Nie inaczej było w tej edycji, gdzie ostatecznie czasową licencję wywalczyło 12 ogierów, spośród których cztery uzyskały premie: Bonjour (Bon Cour/ Fürst Nymphenburg), Fortunate (Foundation/Quaterback), Be Sure (Benicio/Scuderia) i Scotaloo (Secret / Fürst Nymphenburg)

Podczas licencjonowania związek DWB przyznaje także dożywotnie licencje 4-letnim ogierom oraz wybiera Czempiona DWB, który to tytuł przypadł w tym roku ogierowi Iron (Asgard’s Ibiza/Hohenstein Slangerupgards), który od czasu zeszłorocznej preselekcji wyśmienicie się rozwinął, zdobywając m.in. rewelacyjny wynik 900 pkt podczas testu 35-dniowego.

Wspomniane wyżej ogiery ujeżdżeniowe są dostępne w ofercie świeżego nasienia, a z ich szczegółowymi opisami możecie zapoznać się tutaj: https://cichonstallions.pl/ogiery-ujezdzeniowe-helgstrand-schockemohle/

Następny artykuł

Serdeczne życzenia wielkanocne od Zespołu Cichoń Stallions

czytaj
Poprzedniu artykuł

Paul Schockemӧhle wyłącznym dysponentem nasienia og. Totilas

czytaj
Zobacz również
02 kwietnia 2021

Serdeczne życzenia wielkanocne od Zespołu Cichoń Stallions

Wesołych Świąt spędzonych przede wszystkim w zdrowiu i wśród najbliższej rodziny.

czytaj
16 marca 2021

Paul Schockemӧhle wyłącznym dysponentem nasienia og. Totilas

Sąd w Oldenburgu rozstrzygnął spór prawny na korzyść naszego niemieckiego partnera. Cichoń Stallions pozostaje wyłącznym dystrybutorem nasienia og. Totilas na Polskę.

czytaj
12 marca 2021

Rozpoczynamy współpracę z Hengstdepot Vornholt

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z niemiecką stacją ogierów, która od tego sezonu będzie dystrybuować nasienie naszych czołowych reproduktorów na terenie Niemiec

czytaj
08 marca 2021

Cichoń Stallions Show 2021

Pokaz ogierów z naszej oferty przybrał w tym roku nieco inną formę, adresowaną głównie do widzów on-line, a wiele tygodni przygotowań przyniosło oczekiwany sukces!

czytaj
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle