Zamawiam nasienie
powrót 08 marca 2021

Cichoń Stallions Show 2021

Pokaz ogierów z naszej oferty przybrał w tym roku nieco inną formę, adresowaną głównie do widzów on-line, a wiele tygodni przygotowań przyniosło oczekiwany sukces!

Cichoń Stallions Show 2021 był już piątą edycją naszego tradycyjnego pokazu ogierów, podczas którego prezentujemy Hodowcom kolekcję naszych reproduktorów, aby umożliwić im dokładne zapoznanie się w oferowanymi reproduktorami i ułatwić tym samym podjęcie decyzji o wyborze ogiera dla swojej klaczy. Z uwagi na epidemię covid-19 niemożliwym było zaproszenie szerokiej publiczności do Radzionkowa, czy połączenie pokazu z konferencją hodowlaną, jak miało to miejsce w poprzednich latach - w zamian zdecydowaliśmy się na formułę pokazu adresowaną głownie do widzów on-line, którzy licznie śledzili wydarzenie na portalu Świat Koni czy platformie ClipMyHorse.

Pokaz otworzyła prezentacja najmłodszego w naszej stawce ogiera Brix Falcon, który pomimo, iż został zajeżdżony zaledwie kilkanaście dni wcześniej, zaprezentował nieprzeciętny spokój w pracy na lonży, a później pod jeźdźcem - w tej roli zadebiutowała nowa w naszym teamie Ala Mikołajczyk. Następnie wystąpił świeżo uznany, najlepszy ogier ujeżdżeniowy Polowej Próby Dzielności - Radius, który dosiadany przez Michała pokazał wszystkie swoje atuty, w tym spektakularny galop.

Kolejno przeszliśmy do części skokowej w której Łukasz Koza z dużym spokojem zaprezentował dwie młode gwiazdy - C-Quattro PS i Diakato PS, a komentarza do pokazu udzielił p. Tadeusz Koza, który zwracał uwagę na mocne i słabsze strony ogierów. W przerwach pomiędzy prezentacjami goście i widzowie mieli możliwość śledzenia rozmów w studiu ekspertów, w którym zasiadła Katarzyna Wiszowaty, Daria Kobiernik i dr Bernard Janetzko, a w roli prowadzącego wystąpił Paweł Kleszcz.

W drugiej części pokazu zaprezentowaliśmy nasze starsze ogiery - Don Deluxe, Furstentraum, Goldfinger i Heiline's Zanzier, a w części skokowej imponującego siłą Casallcento PS i gwiazdę wieczoru - ogiera Caroly, który udowodnił swoją niewątpliwą klasę. Całości wydarzenia dopełnił koncert Macieja Balcara. Pokaz spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i świetnymi recenzjami, dotyczącymi zarówno organizacji, jak i formy ogierów, a na samym Facebooku został wyświetlony ponad 16 tysięcy razy! Dziękujemy za tak imponującą oglądalności i życzymy wszystkim, aby rozpoczynający się sezon hodowlany był równie udany jak Cichoń Stallions Show 2021!

Następny artykuł

Rozpoczynamy współpracę z Hengstdepot Vornholt

czytaj
Poprzedniu artykuł

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

czytaj
Zobacz również
02 kwietnia 2021

Serdeczne życzenia wielkanocne od Zespołu Cichoń Stallions

Wesołych Świąt spędzonych przede wszystkim w zdrowiu i wśród najbliższej rodziny.

czytaj
22 marca 2021

Iron z tytułem Czempiona Ogierów DWB 2021

4- letni syn ogiera Asgard's Ibiza zyskał najwyższe uznanie duńskiej komisji, natomiast spośród młodych ogierów należących do Helgstrand Dressage cztery uzyskały premię!

czytaj
16 marca 2021

Paul Schockemӧhle wyłącznym dysponentem nasienia og. Totilas

Sąd w Oldenburgu rozstrzygnął spór prawny na korzyść naszego niemieckiego partnera. Cichoń Stallions pozostaje wyłącznym dystrybutorem nasienia og. Totilas na Polskę.

czytaj
12 marca 2021

Rozpoczynamy współpracę z Hengstdepot Vornholt

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z niemiecką stacją ogierów, która od tego sezonu będzie dystrybuować nasienie naszych czołowych reproduktorów na terenie Niemiec

czytaj
21 lutego 2021

Cichoń Stallions Show 2021 już za tydzień!

W sobotę 27 lutego, w naszym obiekcie odbędą się dwa niezwykle ciekawe wydarzenia hodowlane, które z całą pewnością stanowią ważny punkt w kalendarzu hodowców, planujących stanówkę w rozpoczynającym się sezonie.

czytaj
04 lutego 2021

Ogiery Cichoń Stallions dominują Finał Polowej Próby Dzielności Ogierów!

W pierwszej piątce klasyfikacji generalnej znalazła się cała trójka naszych młodych ogierów, wszystkie ze średnią ocen powyżej 8 punktów!

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle