Zamawiam nasienie
powrót 23 kwietnia 2021

CC, czyli Conthargos i Chacoon Blue

W ciągu ostatnich dni dwójka potomków obu wymienionych ogierów świetnie zaprezentowała swoje możliwości skokowe.

W ciągu ostatnich dni dwójka potomków obu wymienionych ogierów świetnie zaprezentowała swoje możliwości skokowe. Kariera ogiera CONTHARGOS OS 2011, będącego synem ogiera CONTHARGOS i klaczy Gerlinda (po Quidam’s Rubin), trwa już kilka lat. W stosunkowo krótkim czasie wygrał on 10 konkursów 130-135 cm, w tym konkurs 135 cm na CSIYH* Ciekocinko-Baltica Summer Tour. Natomiast w ostatnich dniach zajął drugie miejsce w konkursie Grand Prix (145 cm) podczas CSI2* Zielona Góra Kolejny syn ogiera CONTHARGOS, og. Classic Conthero ( z matki po Quintero) na zakończonej wczoraj 3-dniowej próbie dla 4-letnich ogierów w Verden (Sportprüfung für gekörte Hengste) otrzymał imponujące oceny za galop i możliwości skokowe ( 8,2 i 8,0 ).

Podczas tej samej próby zwyciężył gniady Cero Blue TN, którego hodowcą jest słynny Harm Thormählen. Skierował On klacz Die Cera (Holst Stamm 3615), córkę wspaniałej klaczy Zera (skoki 160 cm) i wnuczkę wybitnej Fein Cera (po Landadel, skoki 160 cm), pod ogiera CHACOON BLUE ! Końcowa nota urodzonego w efekcie tego kojarzenia ogiera Cero Blue TN wyniosła 8,55. Za możliwości komisja przyznała mu 9,0, za wrażenie ogólne 8,7, za technikę 8,5, za jezdność 8,3, natomiast galop oceniono na 8,2. Należy dodać, że klacz Die Cera jest córką...BALOU DU ROUET, który, podobnie jak CHACOON BLUE i CONTHARGOS znajduje się w ofercie Deckstation Schockemoehle / Cichon Dressage

Ponadto w próbie tej bardzo dobrze zaprezentował się inny syn ogiera CHACOON BLUE, a był nim siwy Clas Winningmood ( z matki po Winningmood van de Arenberg), który zachwycił komisję szczególnie pod względem techniki skoku (8,4), jezdności (8,3) i zrobił bardzo dobre wrażenie jako koń skokowy (8,2). Ale to nie koniec sukcesów CHACOON BLUE jako reproduktora. Podczas kwalifikacji ogierów BWP w Azelhof w Belgii ogier o dość znaczącej nazwie Spitfire V ( z m. po Thunder van de Zuuthoeve) zdobył tytuł wiceczempiona ! Jeśli polskim hodowcom marzy się sięgnąć po ogiery CHACOON BLUE i CONTHARGOS, czy wiele innych są one łatwo dostępne za sprawą Stacji Cichoń Stallions i wszelkie wiadomości na ich temat znajdziecie na naszej stronie internetowej w dziale OFERTA OGIERÓW W stacji tej znajduje się również syn ogiera Chacoon Blue – C-QUATTRO (m. po Quattro B), którego nasienie jest dostępne 7 dni w tygodniu i to na bardzo dogodnych warunkach finansowych..

Następny artykuł

Rewelacyjne debiuty naszych ogierów podczas ZO1* w Leśnej Woli

czytaj
Poprzedniu artykuł

515.000 euro za syna og. San Amour!

czytaj
Zobacz również
24 czerwca 2021

Praktyki wakacyjne

Na czas wakacji (lipiec-sierpień) przyjmiemy na praktyki zmotywowanych miłośników hodowli i jeździectwa, chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowe doświadczenie

czytaj
17 czerwca 2021

Dobra wiadomość dla Hodowców koni skokowych!

Po miesięcznej nieobecności spowodowanej pobytem w Deckstation Schockemöhle do Polski wraca V-ce Czempion Próby Dzielności 2021 - Diakato PS (Diaron x Stakkato).

czytaj
14 czerwca 2021

Fantastyczny weekend
w SK Ochaby!

Podczas eliminacji Mistrzostw Polski Młodych Koni rewelacyjnie spisał się Radius.

czytaj
08 czerwca 2021

Poradnik dla Hodowców

Ruszyła nasza seria poradników dla hodowców! Zwiększamy aktywność w serwisie YouTube.

czytaj
11 maja 2021

SANDRO HIT nie odpuszcza !

Bez wątpienia jednym z najlepszych reproduktorów – ojców koni ujeżdżeniowych na świecie pozostaje SANDRO HIT old 1993 (Sandro Song x Ramino) z oferty Deckstation Schockemöhle / Cichoń Stallions.

czytaj
03 maja 2021

II Otwarty Czempionat Źrebiąt Ras Szlachetnych

TC Equestrian, czyli połączone siły Tyszko Horses i Cichoń Stallions, po raz kolejny mają zaszczyt zaprosić na wydarzenie, którego pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

czytaj
Warunki stanówki
Cichoń Stallions
Warunki stanówki
Helgstrand & Schockemöhle