HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER SKOKOWY
PAUL SCHOCKEMÖHLE

Holenderska gwiazda
z holsztyńską krwią dostępna
dla polskich hodowców

TALAN

Talan, dosiadany przez Prince Faisal Al Shalan (KSA) zdobył srebrny medal zespołowo w 2014 roku na Asian Games i uczestniczył w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Caen (FRA). Poprzednio był członkiem zespołu brytyjskiego i dosiadany przez samego Roberta Smitha brał udział w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Lexington (USA) i został zakwalifikowany do udziału w Mistrzostwach Europy w 2011 w Madrycie (ESP). W tym samym roku wygrał Grand Prix w Ascona (SUI) oraz konkurs 160 cm na CSIO5* King George V Gold Cup w Hickstead (GBR) i na CSIO5*-NC w Calgary. Zajmował płatne miejsca w konkursach Grand Prix w Madrycie, Rzymie, Doha (QAT), Calgary – Spruce Meadows (CAN), Vejer de la Frontera (ESP), Helsinkach (FIN) i St. Gallen (SUI), jego znaczącym sukcesem było zwycięstwo w Pucharze Narodów w Abu Dabi (UAE) i Dublinie (IRL).

W 2015 roku wygrał na CSI3*-W w Mostaganem (ALG) konkurs 1.60m, dosiadał go wtedy Abdullah Waleed Alsharbatly. Para ta rok później wygrała na CSIO5* w Gijon (ESP) konkurs 1.50m i zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata w Riyadh (KSA) w konkursie 1.60m. Wiele z jego potomków zajmuje płatne miejsca na Mistrzostwach Świata dla Młodych Koni i zawodach międzynarodowych.

Jego ojciec, wspaniały Concorde odnosił liczne sukcesy pod Josem Lanskinkiem – w Nagrodzie NRW w Akwizgranie, także w Grand Prix w Amsterdamie (NED), Helsinkach (FIN) i Gothenburgu (SWE). Concorde jest ojcem wielu potomków odnoszących sukcesy, do których zaliczyć należy FAN Holland (Eddie Macken/IRL) i potrójny zwycięzca Derby Hamburg – Nacorde (Andre Thieme).

Matka ogiera Talan, klacz Nalinda wydała na świat wiele utalentowanych koni startujących na wysokim poziomie. Do tego grona zaliczyć należy Veni Vidi Vici (po Ohorn) i Diego (po Vaillant), które odnosiły sukcesy na poziomie CSI2*. Happy Linda (po Eldorado vd Zeshoek), która brała udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, jest również córką klaczy Nalinda. Ojciem klaczy Nalinda, jest niezwykle zasłużony dla hodowli koni sportowych, szczególnie w Holandii, holsztyński ogier Burggraaf, który odnosił międzynarodowe sukcesy z Roelofem Brilem (NED). Do licznego, najlepszego potomstwa ogiera Burggraaf należy bez wątpienia Peppermill (John Whitaker/GBR), który zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy.

W 3-cim i 4-ym pokoleniu rodowodu ogiera Talan pojawia się ogier Dutchboy, ojciec m.in. wyśmienitej skokowo klaczy Ikonda, wał. Anthem (Laura Kraut/USA) i Vinney Boy (Lincoln Russell/USA). W rodowodzie ogiera Talan uwadze nie może umknąć syn wspaniałego ogiera Nimmerdor – ogier Wisconsin. Talan jest przedstawicielem rodziny numer 1573 holenderskiej klaczy Eliada ur. w 1940 roku. Rodzina ta dostarczyła wiele utalentowanych koni sportowych.

Licencje dla związków:
KWPN, Hanowerskiego, OS-International, Reńskiego, Meklemburdzkiego, Połuniowych Związków Niemieckich, Wesfalskiego.

ROK URODZENIA2000 r.

WZROST170 cm

Concorde Voltaire Furioso II
Gogo Moeve
Flyer Marco Polo
Klaske
Nalinda Burggraaf Landgraf I
Loanda
Jalinda Dutchboy
Falinda
CENA ŚWIEŻEGO NASIENIA

€ 2 000

+8 % VAT