HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER SKOKOWY
PAUL SCHOCKEMÖHLE

Silne skokowe geny

STAKKATOL

Bardzo utalentowany Stakkatol rozpoczynał karierę sukcesami w zawodach dla młodych koni skokowych, a następnie wygrał wiele konkursów w międzynarodowych cyklach startując pod Bastianem Freese. Swój talent skokowy w niezwykle silny sposób przekazuje na potomstwo. Do grona najlepszych jego potomków należą: klacz Stella , która pod Markusem Renzelem (GER) zajęła trzecie miejsce w Grand Prix w Dortmundzie, Stalando pod Krzysztofem Ludwiczakiem brał udział w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon (USA) a Stakkatan pod Andrzejem Opłatkiem uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Fontainebleau (FRA). Do tej listy należy również dołączyć należy takie konie jak: Incitatus/Todd Minikus (USA), V.I.P. Stakkadon/Moufi Owaida al Karbi (UAE), Stackfleth/Pablo Barrios (VEN), Stakkanuja/Alessandra Bichsel (SUI) i inne. Córka ogiera Stakkatol, klacz Stalognia (matka po Chacco-Blue), która zajmowała płatne miejsca na międzynarodowych zawodach jest matką licencjonowanego ogiera Kannatol, który użytkowany jest w hodowli w Szwecji, a został sprzedany na elitarnej aukcji P.S.I. za rekordową cenę 1,7 miliona euro ! Rok wcześniej najwyżej sklasyfikowany finalista na Bundeschampionacie – wał. Stalando (matka po Lando) osiągnął najwyższą cenę na aukcji w Ankum.

Ojciec ogiera Stakkatol, wspaniały Stakkato był czempionem w swoim związku pod Evą Bittner w1998 roku, a w 2003 w Gerze zdobył tytuł Mistrza Niemiec. Sukces ten powtórzył w Münster w 2010 roku. Do listy jego sukcesów należy doliczyć drugie miejsce w Grand Prix w Nörten-Hardenberg, oraz pięciokrotny udział w konkursach Pucharu Narodów. Aż przez 11 lat Stakkato dominował na liście ogierów sklsyfikowanych pod względem indeksu hodowlanego sporządzonego przez Federację Narodową w Niemczech. W 2007 roku przyznano mu tytuł “Hanowerskiego Ogiera Roku”. Ponad 70 jego synów uzyskało licencje, a około 120 jego córek zdobyło Narodowe Premie Hodowlane. Ponad 200 jego potomków, łącznie z finalistami Pucharu Świata – Souvenir/Philipp Weishaupt (GER) i Satisfaction FRH/Marco Kutscher (GER) oraz Eva Bitter, odnosi sukcesy w konkursach na poziomie 130 i wyżej; konie te wygrały do tej pory ponad 2,8 miliona euro.

Matka ogiera Stakkatol, Caroll startowała z sukcesami pod Sören von Rönne w konkursach międzynarodowych na wysokości powyżej 130 cm. W gronie jej potomków jest wiele utalentowanych koni, takich jak Chevalier de Blue (po Chacco-Blue) – uczestnik Mistrzostw Niemiec w 2017, Con Capitano (po Contendros) – finalista Mistrzostw Świata dla Młodych Koni w 2018 roku (w grupie 7-latków) pod Conorem Drainem (IRL), Baby Arko (po Doyen), Diatola (po Diarado), Soleil D’Amitie (po Stolzenberg) i Dicaprio (po Diarado), który startował z sukcesami pod Dirkiem Demeersmanem (BEL). Jej córka Stakkira (po Stakkato) dała międzynarodowej klasy skoczka Baloukira (po Balou du Rouet), która startowała pod Andreasem Kreuzerem (GER) i Eoin McMahon (IRL).

W rodowodzie ogiera Stakkatol znajdujemy również wspaniałego ogiera Capitol I, który stał się najbardziej reprezentatywnym synem filarowego dla hodowli holsztyńskiej reproduktora pełnej krwi angielskiej Cottage Son xx. Capitol I jest ojcem tak znaczących koni jak drużynowy mistrz olimpijski Dobel’s Cento dosiadany przez Otto Beckera i drużynowa Mistrzyni Europy klacz Gitania startująca pod Marcusem Ehningiem.
Druga matka ogiera Stakkatol, klacz Lolita odnosiła sukcesy w konkursach skokowych klasy S.
W trzecim i czwartym pokoleniu w rodowodzie znajdujemy tak znane holsztyńskie ogiery jak Liguster i Faehnrich.
Stakkatol wywodzi się z rodziny Okay xx (po Pik As) numer 13 A (Holsztyńska linia 8795).

ROK URODZENIA2004 r.

WZROST172 cm

Stakkato Spartan Servus
Gottilde
Pia Pygmalion
Goldfeder
Caroll Capitol I Capitano
Folia
Lolita Liguster
Goldika
CENA ŚWIEŻEGO NASIENIA

€ 1000

+8 % VAT