CICHOŃ STALLIONS

Zachodnia jakośc polskiej
hodowli koni ujeżdżeniowych

O CICHOŃ
STALLIONS

Cichoń Stallions to działająca od 2016 roku, pierwsza w Polsce stacja ogierów ujeżdżeniowych, której celem jest stworzenie dla Państwa propozycji równorzędnej jakościowo z czołowymi zachodnimi stacjami ogierów.
Nasze przedsięwzięcie realizujemy we współpracy ze światowej klasy jeźdźcem, trenerem, a także hodowcą – Andreasem Helgstrandem, który po odniesieniu niekwestionowanego sukcesu na rynku hodowlanym w Danii, postanowił zaangażować się w rozwój hodowli koni ujeżdżeniowych w Polsce, jako kraju dynamicznie rozwijającym się.

Nasza oferta posiada nie tylko przewagę cenową nad zagranicznymi konkurentami (niższa cena nasienia, brak kosztów transportu, tańsza opieka weterynaryjna), ale przede wszystkim związaną z przebywaniem oferowanych ogierów w Polsce. Umożliwia to obejrzenie reproduktora „na żywo” przed podjęciem decyzji o inseminacji klaczy konkretnym ogierem oraz śledzenie startów ogierów na krajowych czworobokach. Bliskość ogierów wpływa także korzystnie na jakość nasienia wykorzystywanego przy inseminacji, gdyż eliminuje konieczność wielogodzinnego transportu, a tym bardziej mrożenia.
ni sportowych.

Klientom gwarantujemy w pełni indywidualne podejście – przede wszystkim doradztwo przy wyborze konkretnego reproduktora, atrakcyjne możliwości finansowania zakupu nasienia w zależności od liczby klaczy i możliwości współpracy w kolejnych latach, a także wsparcie przy późniejszej sprzedaży potomstwa m.in. poprzez umożliwienie udziału w organizowanych przez nas aukcjach źrebaków.

Zakładając Cichoń Stallions, jednym z głównych priorytetów ustanowiliśmy zaangażowanie się w rozwój polskiej hodowli koni ujeżdżeniowych. Przejawem tego jest uzyskanie dopuszczenia naszych ogierów do rozrodu w polskich księgach stadnych pomimo, iż część z nich uznana jest przez zagraniczne związki hodowlane i na tej podstawie mogłaby stanowić na terenie Polski.
Mamy nadzieję, iż nasza oferta okaże się dla Państwa interesująca, a przyszła współpraca doprowadzi do uzyskania świetnych jakościowo koni