HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER CICHOŃ STALLIONS

„Stallion of The Year 2018” – światowej klasy sportowiec u progu kariery hodowlanej

CENA
MROŻONEGO
NASIENIA

2500 PLN

+8 % VAT ca. 600 €LORD DJANGO

Lord Django to urodzony w 2010 roku ogier rasy hanowerskiej, którego niezwykle interesujące pochodzenie stanowi potwierdzenie tego, iż domieszka krwi ogierów skokowych do ujeżdżeniowych rodowodów niejednokrotnie przynosi fenomenalne efekty.

Ojciec – Stalypso, to wybitny skokowy reproduktor, który w sporcie osiągnął poziom Grand Prix, a równolegle doczekał licznego potomstwa, w tym ponad 16 uznanych synów, przekazując nie tylko nieprzeciętne możliwości skokowe, ale także doskonałą budowę i dobrą motorykę ruchu, co zostało docenione w trakcie testu 35-dniowego, gdzie sprawdzany zarówno pod kątem skoków, jak u ujeżdżenia, Stalypso otrzymał łączną notę 8,95 pkt.

Matka Lorda Django pochodzi od słynnego ujeżdżeniowego ogiera Londonderry, syna Hanowerskiego Ogiera Roku 2006 – Lauries Crudadora xx, który może poszczycić się niebagatelnym wkładem w hodowlę współczesnych koni ujeżdżeniowych. Sam Londonderry został zwycięzcą kӧrungu hanowerskiego w Verden w roku 1997, a dwa lata później wygrał klasyfikację 4-latków podczas Mistrzostw Niemiec. Doczekał się licznego występującego w sporcie potomstwa, w tym 34 uznanych synów, spośród których ogier Londontime został sprzedany na aukcji w Verden za sumę 510.000 euro.

Lord Django na przestrzeni swojej dotychczasowej kariery sportowej dowiódł, iż odziedziczył od swoich przodków to co najlepsze – wybitny eksterier, fantastyczny ruch, a przy tym bardzo dobry temperament, który pozwala mu wykorzystywać pełnię swoich możliwości.

W rywalizacji sportowej na poziomie krajowym Lord Django m.in. w latach 2013-2014 dwukrotnie zwyciężał w Mistrzostwach Polski Młodych Koni, jak również triumfował w Halowym Pucharze Polski w roku 2018. W tym samym roku odniósł pasmo sukcesów na arenie międzynarodowej, 3-krotnie zwyciężając w zawodach rangi CDI, a ostatecznie odnosząc historyczne zwycięstwo w konkursie „Stallion Of The Year” rozgrywanym w trakcie Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ermelo.

Ogier uznany w polskich księgach sp. i wlkp.
W sezonie 2019 dostępne wyłącznie wysokiej jakości* nasienie mrożone.

* wg. przeprowadzonych testów żywotność plemników po rozmrożeniu przekracza 50%.

ROK URODZENIA2010 r.
WZROST171 cm

GENEALOGIA

Stalypso Stakkato Spartan
Pia
Caracalla II Calypso II
Goldmaus
Lona Londonderry Lauries Crusador
Windsor Queen
Wanda Wanderkoenig
Diana