OGIER CICHOŃ STALLIONS

„Stallion of The Year 2018” – światowej klasy sportowiec u progu kariery hodowlanej

CENA
MROŻONEGO
NASIENIA

2500 PLN

+8 % VAT ca. 600 €LORD DJANGO

Lord Django to urodzony w 2010 roku ogier rasy hanowerskiej, którego niezwykle interesujące pochodzenie stanowi potwierdzenie tego, iż domieszka krwi ogierów skokowych do ujeżdżeniowych rodowodów niejednokrotnie przynosi fenomenalne efekty.

Ojciec – Stalypso, to wybitny skokowy reproduktor, który w sporcie osiągnął poziom Grand Prix, a równolegle doczekał licznego potomstwa, w tym ponad 16 uznanych synów, przekazując nie tylko nieprzeciętne możliwości skokowe, ale także doskonałą budowę i dobrą motorykę ruchu, co zostało docenione w trakcie testu 35-dniowego, gdzie sprawdzany zarówno pod kątem skoków, jak u ujeżdżenia, Stalypso otrzymał łączną notę 8,95 pkt.

Matka Lorda Django pochodzi od słynnego ujeżdżeniowego ogiera Londonderry, syna Hanowerskiego Ogiera Roku 2006 – Lauries Crudadora xx, który może poszczycić się niebagatelnym wkładem w hodowlę współczesnych koni ujeżdżeniowych. Sam Londonderry został zwycięzcą kӧrungu hanowerskiego w Verden w roku 1997, a dwa lata później wygrał klasyfikację 4-latków podczas Mistrzostw Niemiec. Doczekał się licznego występującego w sporcie potomstwa, w tym 34 uznanych synów, spośród których ogier Londontime został sprzedany na aukcji w Verden za sumę 510.000 euro.

Lord Django na przestrzeni swojej dotychczasowej kariery sportowej dowiódł, iż odziedziczył od swoich przodków to co najlepsze – wybitny eksterier, fantastyczny ruch, a przy tym bardzo dobry temperament, który pozwala mu wykorzystywać pełnię swoich możliwości.

W rywalizacji sportowej na poziomie krajowym Lord Django m.in. w latach 2013-2014 dwukrotnie zwyciężał w Mistrzostwach Polski Młodych Koni, jak również triumfował w Halowym Pucharze Polski w roku 2018. W tym samym roku odniósł pasmo sukcesów na arenie międzynarodowej, 3-krotnie zwyciężając w zawodach rangi CDI, a ostatecznie odnosząc historyczne zwycięstwo w konkursie „Stallion Of The Year” rozgrywanym w trakcie Mistrzostw Świata Młodych Koni w Ermelo.

Ogier uznany w polskich księgach sp. i wlkp.
W sezonie 2019 dostępne wyłącznie wysokiej jakości* nasienie mrożone.

* wg. przeprowadzonych testów żywotność plemników po rozmrożeniu przekracza 50%.

ROK URODZENIA2010 r.
WZROST171 cm

GENEALOGIA

Stalypso Stakkato Spartan
Pia
Caracalla II Calypso II
Goldmaus
Lona Londonderry Lauries Crusador
Windsor Queen
Wanda Wanderkoenig
Diana