OGIER CICHOŃ STALLIONS

Przedstawiciel najwybitniejszych linii ujeżdżeniowych

CENA
ŚWIEŻEGO
NASIENIA

500 + 2700 PLN

+8 % VAT ca. 760 €GOLDFINGER V.D.T.

Goldfinger V.D.T. to urodzony w 2011 r. ogier rasy KWPN, będący przedstawicielem najwybitniejszych linii ujeżdżeniowych tej holenderskiej księgi hodowlanej.

Jego ojciec – Jazz – przez lata zajmował pierwsze miejsce w światowym rankingu WBFSH, przekazując nieprzeciętne predyspozycje dresażowe i pozostawiając po sobie tak wybitne konie jak Johnson czy Jerich Parzival, który pod Adelinde Cornelissen sięgnął po srebrny medal Igrzysk Olympijskich w 2012 r. Pojawiający się w linii matczynej Olympic Ferro, to również wybitny sportowiec (srebrny medal IO w Sydney pod Coby van Baalen), a także świetny reproduktor, ojciec ponad 40 uznanych ogierów, w tym słynnego Rousseau. Nie może pozostać niezauważony ojciec 2. matki Goldfingera V.D.T. – niezwykle ceniony holsztyński reproduktor Calypso I, którego potomstwo słynie nie tylko z dużego potencjału skokowego, ale także świetnego ruchu, szczególnie w kłusie.

Goldfinger V.D.T. pomimo stosunkowo młodego wieku, może poszczycić się świetną karierą sportowo – hodowlaną. W 2014 r. na II miejscu ukończył próbę użytkową w ramach duńskiego związku DWB, co pozwoliło mu na uzyskanie dożywotniej licencji hodowlanej w tej księdze. Rok później zajął fenomenalne III miejsce w Mistrzostwach Danii Młodych Koni, gdzie w finale uzyskał noty m.in. 8,9 pkt za kłus i 9,5 pkt za galop! W kolejnych sezonach Goldfinger V.D.T. z powodzeniem startował w konkursach wyższych klas, na poziomie 5-latków zdobywając wyniki sięgające 79,4%.

Ogier ten cechuje się niezwykłą obszernością chodów, w tym szczególnie imponującym galopem, oraz bardzo dobrym charakterem – jak przystało na ogiera rasy KWPN jest koniem wrażliwym i delikatnym w prowadzeniu, ale przy tym opanowanym i chętnie współpracującym z jeźdźcem.

Reproduktor ten swoją karierę hodowlaną rozpoczął w 2014 r. w ramach stawki ogierów Helgstrand Dressage, a dziś pracę pod siodłem rozpoczynają pierwsze roczniki jego potomstwa, które prezentują się niezwykle obiecująco i potwierdzając sukcesję najlepszych genów tego zjawiskowego ogiera!

Goldfinger V.D.T. uznany jest w związkach: oldenburskim oraz DWB, oraz w polskich księgach stadnych: wlkp. i sp.

ROK URODZENIA2011 r.
WZROST175 cm

GENEALOGIA

Jazz Cocktail Puriso
Ulissa
Charmante Ulster
Warmante
Valvet V.D.T. Ferro Ulft
Brenda
E-Delypsa Calypso I
Optik