HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER CICHOŃ STALLIONS

Doświadczony sportowiec,
klasowy reproduktor.

CENA
ŚWIEŻEGO
NASIENIA

500 + 2200 PLN

+8 % VAT ca. 640 €


FÜRSTENTRAUM

Fürstentraum to urodzony w 2003 r. bawarski ogier, który swojej wysokiej klasy dowiódł zarówno w sporcie jak i w hodowli.

Jego ojciec – Fürst Heinrich, to jeden z najbardziej znanych reproduktorów ujeżdżeniowych, zdobywca tytułu Mistrza Świata Młodych Koni pod Holgą Finkenem w 2003 r., ojciec 40 licencjonowanych ogierów w tym pochodzącego z pierwszego rocznika potomstwa Fürst Heinricha ogiera Van the Man, który został championem körungu oldenburskiego w 2004 r.

Matka Fürstentraum pochodzi od ogiera pełnej krwi Königstraum, którego potomstwo (w Niemczech 59 zarejestrowanych koni sportowych) z powodzeniem pokazuje się w konkursach ujeżdżenia, ale także skoków i WKKW. Fürstentraum podobnie jak jego ojciec przez lata był aktywnym reproduktorem w niemieckiej stacji ogierów Sprehe. Dotychczas doczekał się 32 potomków zarejestrowanych w Warendorfie, 10 klaczy hodowlanych i jednego uznanego syna.

Jednej z córek Fürstentrauma – Well Done de la Roche dosiada znany szwedzki jeździec, medalista Mistrzostw Europy, Patric Kittel, który przygotował klacz do poziomu Grand Prix i bardzo chwali sobie jej predyspozycje ruchowe, wrażliwość i zdolność do zebrania.

Fürstentraum w trakcie swojej kariery hodowlanej pozostał aktywnym sportowcem, a obecnie swoim dużym doświadczeniem służy młodym zawodnikom, stawiajacym pierwsze kroki na międzynarodowych czworobokach. Przed zakupieniem przez Cichoń Dressage ogier ten startował pod duńską zawodniczką Victorią Valentin, osiągając wyniki przekraczające 70%. W trakcie pierwszego sezonu startowego pod Michałem Cichoniem również zbliżył się do tego poziomu, zdobywając ostatecznie na Mistrzostwach Polski Juniorów noty rzędu 68-69%. Wszystko to świadczy o wspaniałym charakterze Fürstentrauma, jego opanowaniu i doświadczeniu.

Ogier ten uznany jest w niemieckich związkach: oldeburskim, westfalskim i w związkach południowoniemieckich, oraz w polskich księgach stadnych sp. i wlkp.

  • Liczne potomstwo z dużymi predyspozycjami do ujeżdżenia
  • Wysokie wyniki w międzynarodowym sporcie
  • Nieprzeciętny ekterier i jakość chodów

ROK URODZENIA2003 r.

WZROST169 cm

GENEALOGIA

Fürst Heinrich Florestan Fidelio
Raute
Dawina Donnerhall
Wibke
Maikiki Köningstraum xx Luciano xxx
Köningstochter
Fürstin Maika Fürst Furioso
Marietta