OGIER CICHOŃ STALLIONS

Wyjątkowa charyzma
i niesamowita motoryka
ruchu.

CENA
ŚWIEŻEGO
NASIENIA

500 + 2500 PLN

+8 % VAT ca. 710 €

FÜRST SAV

Fürst Sav to urodzony w 2013 r. hanowerski ogier, zindbredowany na reproduktorze Florestan I, jednej z legend światowej hodowli koni ujeżdżeniowych.

Ojciec Fürst Sava – Foundation, jest aktywnym reproduktorem w stacji ogierów Paula Schochemöhle w Niemczech. Ukończył test 30-dniowy ze świetnymi notami przekraczającymi 9 pkt, a obecnie osiąga sukcesy na międzynarodowych czworobokach pod Matthiasem Alexandrem Rathem. Foundation pochodzi od ogiera Fidertanz, championa körungu NRW w 2004 r., ojca jak dotąd 49 uznanych synów.

Pochodząca od Mistrza Świata Młodych Koni z roku 2003 – Fürst Heinricha, klacz Fürstin, zostawiła już w hodowli uznanego w związku oldenburskim ogiera Foxtrot Dancer, który jest pełnym bratem Fürst Sava.

Fürst Sav podobnie jak jego ojciec charakteryzuje się wyjątkową charyzmą i niesamowitą motoryką ruchu. Szczególnie cieszy bardzo dobra praca zadu i duża elastyczność chodów, co jest cechą rzadką u tak młodych koni.

Fürst Sav znalazł uznanie w oczach specjalistów niemieckiego westfalskiego związku hodowlanego, który dopuścił go do hodowli podczas körungu westfalskiego w 2015 r. W roku 2017 potwierdził swą klasę zdobywając II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w kat. 4-latków, z notami przekraczającymi 9,0 pkt, w tym z oceną 9,5 pkt za galop!

Dopuszczony do hodowli w polskich księgach stadnych: sp. i wlkp.

    • Duży udział krwi legendarnego reproduktora ujeżdżeniowego Florestan I
    • Świetna praca zadu oraz elastyczność chodów

ROK URODZENIA2013 r.

WZROST171 cm

GENEALOGIA

Foundation Fidertanz Fidermark
Reine Freude
Donna Dorta De Vito
Wengia
Fürstin Fürst Heinrich Florestan I
Dawina
Verdena Verdenas
Zuberhal