HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER CICHOŃ STALLIONS

Ogier dresażowy najnowszej
generacji – legendarne pochodzenie
w nowoczesnej odsłonie.

CENA
ŚWIEŻEGO
NASIENIA

500 + 2700 PLN

+8 % VAT ca. 760 €

DON LUXURY

Don Luxury to urodzony w 2016 r. oldenburski ogier, który z uwagi na wyśmienite pochodzenie, świetny charakter i nieprzeciętne możliwości ruchowe ma szansę stać się godnym następcą swoich legendarnych przodków.

Jego ojciec – Don Deluxe – to champion kӧrungu oldenburskiego w 2013 r. po którym został zakupiony na aukcji przez Andreasa Helgstranda za kwotę 910.000 euro, z miejsca stając się jedną z najjaśniejszych gwiazd jego stawki ogierów. Swoją klasę potwierdził w 2015 r. zwyciężając w teście dla ogierów ubiegających się o licencję DWB. Jego przodkiem jest słynny De Niro, jeden z najbardziej pożądanych reproduktorów w dresażowych rodowodach, zajmujący przez lata 1. Miejsce w rankingu WBFSH, ojciec ponad 70 uznanych reproduktorów, a także niezliczonych koni sportowych, z których aż 7 wystąpiło podczas IO w Londynie! Matka Don Deluxe to córka ogiera Rosario, trzykrotnego championa Oldenburga oraz zdobywcy 2. miejsca na Bundeschampionacie.

Nie gorzej prezentuje się linia matczyna, która wywodzi się od kolejnego prekursora rodów ujeżdżeniowych, który wywarł niebagatelny wpływ na współczesny kształt hodowli koni hanowerskich – Weltmeyera, zwycięzcy kӧrungu w roku 1986, ojca ponad 70 uznanych ogierów i blisko 1000 koni sportowych!

Matka ogiera Don Luxury – Wolke – to pełna siostra słynnego reproduktora Wolkentanz II, będąca jedną z najlepszych klaczy znanego niemieckiego hodowcy Johannessa Westendarpa. Do tej pory dała w jego hodowli 3 ogiery – wszystkie zostały uznane, oraz 4 klacze z których każda otrzymała premię hodowlaną!

Don Luxury to ogier będący najlepszym dowodem postępu jaki dokonał się w ostatnich latach we współczesnej hodowli koni ujeżdżeniowych. Cechuje się nieprzeciętną obszernością i elastycznością ruchu, a także świetną motoryką zadu – jak podkreśla sam A. Helgstrand – nawet lepszą niż u jego ojca. Przy tym, pomimo młodego wieku, jest koniem opanowanym i chętnym do współpracy z jeźdźcem.

Ogier ten pod koniec 2018 r. został uznany na kӧrungu oldenburskim w Vechcie, a w 2019 r. stacjonować będzie w Polsce na zasadzie wypożyczenia
od Helgstrand Dressage.

Don Luxury uznany jest w związku oldenburskim, w trakcie uznawania w polskich księgach stadnych: wlkp. i sp.

ROK URODZENIA2016 r.

WZROST170 cm

GENEALOGIA

Don Deluxe De Niro Donnerhall
Alicante
Egoistin Rosario
Egoistin
Wolke Weltmeyer World Cup I
Anka
Lovely Ludendorff
Artige