HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER SKOKOWY
PAUL SCHOCKEMÖHLE

Podwójny Czempion Niemiec
– sukces płynący w żyłach

DIARON

W ciągu 40-letniej historii niemieckiego czempionatu dla młodych koni skokowych Diaron jest drugim ogierem, który osiągnął doskonały wynik zdobywając dwukrotnie złoty medal. Po zwycięstwie w 2017 roku w wieku 5 lat, rok później znowu sięgnął po najwyższy laur, ponownie nie robiąc ani jednego błędu we wszystkich przejazdach. Diaron udowodnił, nie tylko potrafi skakać w nienagannym stylu, ale jest także bardzo szybki i zwinny. Po zdobyciu drugiego miejsca w 2017, w 2018 wygrał Skokowy Czempionat Związku Oldenburskiego w Rastede, następnie został nazwany VTV Skokowym Ogierem Roku w czasie uznawania ogierów dla tegoż związku. Z racji tych sukcesów otrzymał przydomek „OLD”, który jest przyznawany przez Związek Oldenburski najlepszym koniom zarejestrowanym w tymże związku.

Ciekawym jest, że w 4 pokoleniach w rodowodzie ogiera Diaron występują wyśmienite ogiery pochodzące ze stadniny Schockemöhle, a są to: Diarado, Come on, Aldatus i Domino. Ojcem ogiera Diaron jest wybitny Diarado, czempion holsztyńskiego koerungu, gdzie otrzymał bardzo wysokie oceny, zdobył brązowy medal na Czempionacie Niemiec, gdzie przyznano mu dwie noty 9,0. Następnie z dużym powodzeniem startował w serii zawodów na poziomie 3*. Ponad 40 licencjonowanych synów Diarado zostało uznanych tylko przez same związki niemieckie. W gronie tym znajduje się również prezentowany ogier Diaron, czempion związku OS – De Quidam, zwycięzca próby dzielności – ogier Diacontinus, czempion regionu holsztyńskiego – ogier Dinken i zdobywca głównej premii hodowlanej – Diarado’s Boy, mający na koncie kolekcję flos zdobytych na wielu międzynarodowych zawodach. Do jednego z najlepszych koni sportowych po Diarado należy Don Diarado, który dosiadany przez Maurice’a Tebbela zajął trzecie miejsce drużynowo na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon/USA i wygrał m.in. konkurs 160 cm na CSI5* w Hamburgu. Matka ogiera Diaron, klacz Lenda-Cara dała również Campitello 2 (po Concetto Famos), który pod Alexandrą Hinz zajął trzecie miejsce w Grand-Prix we Frankfurcie, Verden, a także Stuttgart German Masters. Lenda-Cara jest również matką skoczka na poziomie 2* Cestlavie (po Cornet’s Stern).

Dosiadany najpierw przez Harma Thormählen, ojciec klaczy Lenda-Cara, ogier Come On kontynuował swoją karierę od 1991 roku pod Carsten-Otto Nagel, następnymi jego jeźdźcami byli: Ludger Beerbaum i Ralf Schneider, dzięki którym odniósł wiele międzynarodowych sukcesów jak choćby zwycięstwo w German Masters, zajął drugie miejsce w Grand Prix w Göteborgu/SWE, trzecie w Derby Hickstead /GBR i czwarte w Hamburg Derby. Dosiadany przez Księżniczkę Jordanii Haya, ogier Come On odnosił wiele sukcesów pod 1997 roku, w tym na CHIO Akwizgran. Come On jest ojcem 8 licencjonowanych ogierów, w tym Clever Boy, Come Well, Checker, Cosmic FRH – Czempion Nuremberg Burg Cup. Babka og. Diaron, to wspaniała klacz Lindauway, która była matką 6 utalentowanych koni skokowych, w tym VDL Groep Miss Untouchable (po Chacco-Blue) dosiadany przez Leopolda van Astena (NED), który zajął płatne miejsce w Super Cup Final w Pradze w 2018 roku. Ogier Aldatus, występujący w 3 pokoleniu, to zdobywca złotego medalu zespołowo i srebrnego indywidualnie na Mistrzostwach Europy w Millstreet (IRL) pod Christianem Ahlmannem i ponownie srebrnego na Mistrzostwach Niemiec w Soltau . W parze z Josem Lansinkiem Aldatus zdobył tytuł Czempiona Holandii.

Matka Lindauway, klacz Linda Dolores jest pełną siostrą klaczy Day Date (Beat Mändli (SUI), zwyciężczyni “Goldene Peitsche” w 1996 w Nörten-Hardenberg. Dała ona 5 koni skokowych międzynarodowej klasy – Balou’s Day Date (Candice S King/USA i Molly Ashe Cawley/USA), Carlogero (Wilma Marklund/SWE), Pentagon 78 (Ludwig Sternberg, Roxette-Dolores/Jennifer Grey/CAN) i Tiger Lily (Jessica Springsteen/USA). Rodzina żeńska, którą reprezentuje Diaron sięga 1840 roku poprzez syna ogiera Agram han – og. Efendi han. Znaczna liczba koni odnoszących sukcesy wywodzących się z tej właśnie rodziny pochodzi po ogierach należących do stacji Schockemöhle.

Licencje dla związków:
Hanowerskiego, Meklemburdziego, Oldenburskiego, OS-International, Reńskiego, Południowych Związków Niemieckich, Westfalskiego.

ROK URODZENIA2012 r.

WZROST173 cm

Diarado Diamant De Semilly Le Tot de Semilly
Venise Des Cresles
Roxette I Corrado I
Kimberly III
Lenda-Cara Come On Cantus
Sühne
Lindauway Aldatus
Linda-Dolores v. Domino
CENA ŚWIEŻEGO NASIENIA

€ 1 000

+8 % VAT