licencja os-international, oldenburska, hannowerska, holsztyńska, meklenburska, rheinlandzka, westfalska, związek południowych niemiec

Opis ogiera

Ponad 45 potomków na parkurach 160 cm !

Już na początku swojej kariery hodowlanej dał się poznać jako tzw. „stempelhengst”.

Krew Diarado jest obecna niemal w każdej księdze stadnej rejestrującej konie skokowe. Już z pierwszego rocznika wiele koni zadziwiło swoją jakością.

Blisko 45 koni osiągnęło poziom 160 cm, ponad 100 potomków z powodzeniem pokonuje parkury 150 cm, a trzy konie reprezentują go w zawodach WKKW na poziomie CCI5*. Od kilku już lat gości na czele Światowych Rankingów reproduktorów. Obecnie zajmuje 12. miejsce w Rankingu WBFSH ogierów skokowych i ponownie znajduje się na czele peletonu ogierów – ojców koni do WKKW. Jego potomstwo wygrało łącznie ponad 2,6 mln euro !

Sam Diarado, zwycięzca Holsztyńskiego Körung i próby dzielności, na której otrzymał rekordowo wysokie noty, zdobył brązowy medal na Czempionacie Niemiec, uzyskując dwie imponujące noty 9,0. Następnie z dużym powodzeniem startował w serii zawodów na poziomie 3* i idąc w ślady swego ojca, legendarnego Diamant de Semilly, który wygrał drużynowo złoty medal podczas Mistrzostw Świata w 2002 roku i rok później srebrny zespołowo podczas Mistrzostw Europy oraz został, wg rankingu WBFSH, jednym z najlepszych koni skokowych na świecie.

Po stronie żeńskiej rodowodu Diarado możemy znaleźć tak wspaniałe holsztyńskie ogiery jak Corrado I, Contender, Lord i Ramiro.

Ponad 100 synów Diarado otrzymało licencje. W gronie tym znalazł się również podwójny Czempion Niemiec ogier DIARON, czempion związku OS – De Quidam, zwycięzca próby dzielności – ogier Diacontinus, czempion regionu holsztyńskiego – ogier Dinken i zdobywca głównej premii hodowlanej – Diarado's Boy, mający na koncie kolekcję flos zdobytych na wielu międzynarodowych zawodach. W grupie tej znajduje się także ostatni zwycięzca German Sport Horse – ogier Dialido. Inny jego syn - Don Diarado  był członkiem brązowo-medalowej ekipy niemieckiej na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, gdzie dosiadał go Maurice Tebbel. Inny potomek Diarado, wał. Dicas, wygrał SAP Prize podczas CHIO Aachen. Diablo Z pod Leon Thijssen zwyciężył w Grand-Prix w Eindhoven, a Roelofsen Horse Truck Eldorado S zajął wysokie miejsce na Donaueschingen Championships.

Do grona najlepszych córek Diarado zaliczyć należy Czempionkę OS - klacz Jurwina, klacz Edwina, która dała Holsztyńskiego Czempiona Ogierów 2018 – og. Cadilo, jak również wiceczempionkę Związku Oldenburskiego – ogiera Dakkara PS.

Potomstwo Diarado odnosi nieprzeciętne sukcesy w WKKW. W gronie tych najlepszych znalazły się: Diachello/Jesse Campbella/GER, który wraz z reprezentacją Nowej Zelandii zajął piąte miejsce na I.O. w WKKW w Tokio/Japonia; QC Diamantaire/Sydney Elliott/USA, startuje na poziomie CCI5*-L i zajął ósme miejsce na Igrzyskach Panamerykańskich; JL Dublin zdobył złoto drużynowo i indywidualnie z Nicolą Wilson/GBR na Mistrzostwach Europy w WKKW w Avenches/SUI, następnie plasował się na wysokich pozycjach pod Tom McEwen/GBR w Boekelo/NED, Lexington/USA i Pau/FRA; Dacapo/Laura Collett/GBR wygrał CCI4* w Millstreet/IRL i Burnham Market/GBR oraz zajął drugie miejsce w CHIO Aachen; D’Accord FRH/Christoph Wahler/GER zdobył srebro na Mistrzostwach Niemiec w Luhmühlen; Da Bin Ich C/Kaya Thomsen zdobył drużynowe złoto i brąz indywidualnie na Mistrzostwach Europy Juniorów w WKKW; Kiarado d’Arville/Lara de Liederkerke-Meier/BEL zdobyły srebro na Mistrzostwach Świata w WKKW koni 6-letnich; Duplexx/Jan Matthias zdobył srebrny i brązowy na Bundeschampionacie w WKKW (konie 5 i 6-letnie) i już bierze udział w zawodach międzynarodowych; Diadina/Anrdeas Dibowski/GER została Mistrzynią Hanoweru w WKKW i zajęła 8 miejsce na Bundechampionacie.

Z doskonałej holsztyńskiej rodziny żeńskiej numer 318D2, której przedstawicielem jest Diarado, pochodzą również ogiery Chello I, II i III, Castelan I i II, Coriano, Corofino I i II, Martell I – IV.