HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER SKOKOWY
PAUL SCHOCKEMÖHLE

Potomstwo ogiera Conthargos
– nieustanne sukcesy
na dużych parkurach

CONTHARGOS

W 2008 roku w wielu 4 lat Conthargos wygrał Deister Championship w Dobrock otrzymując notę 9,5 i kwalifikując się bez większego wysiłku do Czempionatu Niemiec. Niestety z powodu kontuzji nie mógł kontynuować kariery, ale za to jego potomstwo pokazuje jego dużą wartość jako reproduktora. Do tej pory Conthargos dał 7 licencjonowanych synów, w tym Conthinder (Andrzej Opłatek/POL), który z sukcesami brał udział w zawodach dla młodych koni. Bardzo dobrymi wynikami na wysokim poziomie może pochwalić się Concona (Ben Maher/GBR), Conbelleza (Simon Delestre/FRA), Conbalou (Gert-Jan Bruggink/NED), Conthacco (Schyler Riley/USA), Conblue (Patrick Stühlmeyer/GER), Jolanda (Oliver Lemmer/GER), Coraline (Franz-Josef Dahlmann/GER), Tailormade Chloe Star PS (Sören Pedersen/DEN), Call Me Diva (Clarissa Crotta/SUI) – regionalny Czempion Oldenburga, Gräfin Andorra OLD (Daniel Wolke/GER) – brązowy medalista regionu, Jadore Moi (Sophie Leube/GER) – dwukrotnie na
wysokiej pozycji na Mistrzostwach Świata Młodych Koni w WKKW i Conthacco (Bastian Freese i Andrzej Opłatek ) – regionalny Czempion Oldenburga. W 2017 roku ogierek po Conthargos od klaczy po Balou du Rouet wygrał “For Pleasure Ring” (dla źrebiąt o rodowodzie skokowym) na Niemieckim Czempionacie Źrebiąt w Lienen.

Conthargos przekazuje na potomstwo duże ramy i atletyczną budowę, odwagę, ostrożność, potencjał skokowy, wzorową technikę w skoku i ponadprzeciętną jezdność.

Na początku swojej kariery, jego ojciec, ogier Converter, wygrał 22 konkursy na poziomie do klasy M włącznie z wysokimi ocenami za styl do 9,0 pkt włącznie. W 2005 wygrał on Czempionat Oldenburga, zajął płatne miejsca na niemieckich czempionatach i był drugim najlepszym ogierem – skoczkiem podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken w Belgii. Pięciu jego synów otrzymało licencje, w tym Convertus, który startuje z powodzeniem w zawodach rangi międzynarodowej. Aż 40 potomków og. Converter startuje z dużymi sukcesami na poziomie klasy S, w gronie tym znajdują się: Crüger – trzeci zespołowo na Mistrzostwach Europy, gdzie startował pod Maxem Haunhorstem, Compagnon (Hans Thorben Rüder/GER) i Caja (Martin Sterzenbach/GER).

Dosiadany przez samego Josa Lansinka/BEL, ojciec matki og. Conthargos, ogier Carthago należał do grona najlepszych ogierów skokowych swoich czasów, brał udział w dwóch Olimpiadach – w Atlancie/USA w 1996 roku i Sydney/AUS w 2000. Jego potomstwo zarejestrowane w Niemczech – Cash (Marco Kutscher/GER), Mylord Carthago (Pénélope Leprevost/FRA) i Classix Girl (Sören von Rönne) wygrało ponad 4,3 miliona euro. Do najbardziej cenionych, mających wpływ na hodowlę spośród 50 licencjonowanych synów należy: Colman, Cardino, Carinue, Cartani, Carvallo BB i Crown Z. Międzynarodowej klasy skoczek Nike, również wywodzi się z tej samej rodziny co opisywany ogier. Rodzina ta, pochodząca z Francji i niesie w sobie krew ogierów Latus I, Sandro i Colorado AA, które również należały do stacji ogierów Schockemöhle.

Licencje dla związków:
Finlandia, Niemcy – Hanowerskiego, Meklemburskiego, Oldenburskiego, OS-International, Reńskiego, Południowych Związków Niemieckich, Westfalskiego, Holsztyńskiego.

ROK URODZENIA2004 r.

WZROST172 cm

Converter Contender Calypso II
Gofine
Fontirell Silvio I
Fontaene
Cajandra Z Carthago Z Capitol
Perra
Jalanda Latus
Jandra
CENA ŚWIEŻEGO NASIENIA

€ 1 600

+8 % VAT