HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER SKOKOWY
PAUL SCHOCKEMÖHLE

Serce, ostrożność, technika
i maksymalne możliwości,
czyli gwiazda przyszłości
z holenderskimi korzeniami

CLEAR HEART

Świetne predyspozycje: nowoczesna budowa, długie linie, szybki refleks to cechy ogiera Clear Heart. Podczas testu ogierów w 2018 r. w ZT Adelheidsdorf przekonująco zademonstrował swój niesamowity potencjał dzięki wynikom sięgającym 9,5. Z końcowym wynikiem 8,63 został zaliczony do najlepszych ogierów w bardzo silnym, wyrównanym roczniku.

Rodowód jego ojca, ogiera Clarimo łączy doskonałe ogiery : Capitol I i Caletto II z wybitnymi klaczami: Wisma, matką tak doskonałych ogierów jak Cassini I i Cassini II, oraz klaczą Wodka II, która dała licencjonowanego ogiera Arturo (po Athlet Z) i klacz Cassina (skoki 160 cm). Ta ostatnia jest równocześnie babką ogierów Capitol S (skoki 150 cm), Calgari (skoki 140 cm) oraz United Way. Natomiast córka w.w. klaczy Wisma, klacz Donata II (po Capitol I ) dostarczyła hodowli ogiera Lovari (po Lasino hol) i jest babką ogierów Kullen C BWP i Kingsroad holst. Sam Clarimo ma na koncie wiele sukcesów w tym zwycięstwo w Pucharze Narodów w Rotterdam pod Rolfem-Göranem Bengtsson (SWE). Zajmował również wysokie miejsca w Veronie, Lyon, Rzymie, Paryżu, czy Hertogenbosch. Wśród wielu udanych potomków ogiera Clarimo znajdują się: Chardonnay, szósty indywidualnie na Światowych Igrzyskach Jeździeckich, zwycięzca Pucharu Narodów na CSIO5*-NC w Sopocie’2016 z Maxem Kühnerem (AUT) oraz inny uczestnik Tryon / USA Bardolina / Mario Deslauries / CAN, w konkursach 160cm z powodzeniem startuje Cynar VA, Sucano, Bjerglunds Cuba, Clooney II, GK Coco Chanel, Clarico, Call Me Spock i wkkwiści – niemiecki champion młodych koni w WKKW Costbar, Canus Lupus (CIC3*), Clever Man WAF (CCI3*), Chicago M (CCI38 i skoki 150 cm), Weisse Duene (CIC3*) i Mc Claren (CCI4*). W grupie ogierów z licencją znalazł się Cielito Lindo 2 (Max Kühner / AUT) – zwycięzca Mistrzostw Monako i Grand Prix w Budapeszcie, Crunch (160 cm) i El Clarimo (145 cm).

Matka ogiera Clear Heart, klacz Valarnike, jest przyrodnią siostrą licenjonowanego ogiera Widney (od Sidney) odnoszącym sukcesy do poziomu 160 cm włącznie. Dała również wał. Brisbeen (po Indoctro KWPN), który odnosił sukcesy na zaawansowanym poziomie 145 cm.

Ojciec klaczy Valarnike, wspaniały, zasłużony dla hodowli Heartbreaker, był bardzo utalentowanym skoczkiem, odnoszącym sukcesy w konkursach Grand Prix i Nations Cup z Peterem Geerink (NED). W latach 2009-2015 był w pierwszej dziesiątce najlepszych skoczków na świecie w rankingu WBFSH. W 2009 roku został nagrodzony w Holandii najwyższym tytułem hodowląnym – „preferent”. W 2016 roku otrzymał tytuł „KWPN Horse of the Year”. W Belgii jest zarejestrowany jako „ambasador”. Do grona jego synów – ogierów z licencją, którzy mają znaczący wpływ na hodowlę koni sportowych na świecie należą: Action-Breaker, Orlando, Untouchable Z, Doré van’t Zorgvliet, Quasimodo vd Molendreef, Vancouver, Toulon i Romanov II, który pod Bertramem Allenem (IRL) wygrał Grand Prix w Dortmundzie, La Baule i Paryżu oraz Puchar Świata w Bordeaux w jednym sezonie.

Babcia Ralarnike jest przyrodnią siostrą licencjonowanego ogiera Cidane (po Heartbreaker) i rywalizowała pod sportową nazwą „Audi’s Reflection” w kategoriach 160 cm pod Vincentem Voornem (NED).
W trzecim pokoleniu rodowodu ogiera Clear Heart występuje urodziwy ogier Monaco, po olimpijskim ogierze Animo KWPN, który dał wiele wyjątkowych koni sportowych, takich jak Uutje (Alvaro Alfonso Miranda Neto / ESP,) Sundance (Amke Stroman) i Monolino (Daniel Heuer). Wraz z obecnością w rodowodzie filarowego ogiera Ramiro pojawia się krew najcenniejszego ogiera angloarabskiego – Ramzesa, który odcisnął swoje piętno na prawie wszystkich rasach koni skokowych na świecie. Ramiro Z odnosił międzynarodowe sukcesy pod Fritzem Liggesem. Licencjonowane ogiery Kazan i Valent odnoszące sukcesy w sporcie skokowym również pochodzą z tej rodzony.

Licencje dla związków:
OHanowerskiego, OS-International, Meklemburskiego, Reńskiego, Westfalskiego, Southern German Studbooks.

ROK URODZENIA2015 r.

WZROST172 cm

Clarimo Clearway Capitol I
Wodka II
Wisma Caletto II
Prisma H
Valarnike Heartbreaker Nimmerdor
Bacarole
Ralarnike Monaco
Larnike
CENA ŚWIEŻEGO NASIENIA

€ 800

+8 % VAT