HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER SKOKOWY
PAUL SCHOCKEMÖHLE

Spektakularne zwycięstwa
na międzynarodowym
poziomie, od samego
początku

CHACOON BLUE

Chacoon Blue, specjalista od skoków pochodzi z doskonałej rodziny Czempiona Olimpijskiego Askan. Chacoon Blue startuje z powodzeniem zając wielokrotnie płatne miejsca. Jego jeźdźcem jest Philipp Rüping/GER, który doprowadził go do świetnych wyników Youngster Tours w Monachium/GER, Neumünster/GER, Paderborn/GER i Opglabeek/NED w 2017 roku.

Chacoon Blue zademonstrował swoje ponadprzeciętne możliwości już w 2014 roku podczas testu ogierów w Schlieckau, który ukończył z wyśmienitym wynikiem 9,4 (z kierunkowaniem na cechy skokowe). Za skoki luzem i możliwości w skoku otrzymał perfekcyjne oceny, czyli dwa razy po 10,0. W 2015 wygrał Deister Championship w Dobrock, następnie zajął płatne miejsce w finale koni 6 – letnich na Niemieckich Mistrzostwach Młodych Koni w skokach. W 2016 roku po pierwszych sukcesach w międzynarodowych zawodach Youngster Tour, zdobył srebrny medal na Warendorf Youngster Championships dla koni 7-letnich z niewielką stratą do zwycięzcy. Ponownie doskonale baskilując, jego nienaganna technika i wzorcowa jezdność zachwyciła przybyłą publiczność.
Od pierwszych rocznika potomstwa jakie pozostawił dał się poznać jako obiecujący reproduktor dając wiele źrebiąt, które wygrywały czempionaty w Zöbingen i Vechcie, jak również zdobywały wysokie ceny na aukcjach w Niemczech i zagranicą.

Jego ojciec, elitarny ogier Chacco-Blue, syn holsztyńskiego Chambertin od klaczy po Contender – Godavari xx, zinbredowany na Cor de la Bryere sf, zajął trzecie miejsce w Grand Prix w Akwizgranie i wygrał Grand Prix w Neumünster. W 2015 roku sukcesy jego potomstwa wywindowały go do pierwszej 10-tki ogierów – ojców koni skokowych w rankingu WBFSH. Od 2017 roku zajmuje czołowe miejsce w tymże rankingu. Do grona najlepszych jego potomków należy: zwycięzca Global Tour – wał. Explosion W (Ben Maher/GBR), Czempion Europy (w zespole) ogier Chaqui Z (Shane Sweetnam/IRL) i zwyciężczyni Grand Prix na CSI4* Samorin klacz Chacna (Enrique Gonzalez/MEX), która potem była jedną z ośmiu potomków Chacco-Blue uczestniczących w 2018 roku w Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon/USA. W Polsce najbardziej znanym potomkiem ogiera Chacco-Blue jest, bez wątpienia, Mistrzyni Polski klacz Chacclana, hodowli Paula Schockemohle, która pod Jarosławem Skrzyczyńskim wygrała 23 konkursy na zawodach rangi CSI w tym pięć o wysokości przeszkód 160 cm. Ponad 40 synów tego wspaniałego ogiera uzyskało licencje hodowlane. Jego matka, klacz Cindina jest pół-siostrą odnoszącej sukcesy na arenie międzynarodowej klaczy Winbishi Caloudina (by Cafe au Lait) /Silvana Cabral/PAR.

Ojcem klaczy Cindina jest oldenburski ogier Cartoon, którego rodowód stanowi kombinację skokowych ogierów: Carthago i Continue. Chociaż był rzadko używany w hodowli, dał wiele dzielnego potomstwa, tym m.in. wał. Cabanus (Emil Hallundbaek/DEN), ogiera Townhead Campus/Jamie Gornall/GBR, wał. Cancoon 2 (David Uson Olaso/ESP) and wał. Cargoldo (Marcel Wegfahrt/GER).
Posiadając w rodowodzie tak cenne ogiery jak Domino, Winston, Almhügel III i Agram, daje gwarancję kontynuacji znacznych walorów sportowych.
Czwarta matka ogiera Chacoon Blue, klacz Akelei Z jest pełną siostrą złotego medalisty olimpijskiego w zespole Niemiec konia Askan 4 (Gerd Wiltfang/GER). Klacz Akelei Z jest kontynuatorką cennej rodziny hanowerskiej klaczy Agenda, z której pochodzi ponad 30 licencjonowanych ogierów, jak również spora ilość świetnych koni skokowych, w tym: Don Ramiro (Hugo Simon/AUT) i Let’s Talk About (Gerardus Krijnen/NED).  

Licencje dla związków:
Hanowerskiego, OS-International, Oldenburskiego, Meklemburskiego, Reńskiego, Westfalskiego, Ksiąg Stadnych Południowych Niemiec.

ROK URODZENIA2009 r.

WZROST172 cm

Chacco-Blue Chambertin Cambridge
Desiree VII
Contara Contender
Godahra II
Cindina Cartoon Carthago
Peggy-Anne
Widina Domino
Windina
CENA ŚWIEŻEGO NASIENIA

€ 1 500

+8 % VAT