HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER SKOKOWY
PAUL SCHOCKEMÖHLE

Indywidualny Mistrz Olimpijski
z 2016 i drużynowy Mistrz
Olimpijski z 2012

BIG STAR

Złotym medalem zdobytym indywidualnie na Olimpiadzie w Rio de Janeiro Big Star i Brytyjczyk Nick Skelton ukoronowali swoją wyjątkową, międzynarodową karierę sportową w skokach przez przeszkody. Wcześniej para ta zwyciężyła zespołowo na Olimpiadzie w Londynie, wygrała Grand Prix w Aachen i Rzymie. Big Star zaliczył również 11 kolejnych czystych przejazdów w rundach Pucharów Narodów. Pomimo tego, że do tej pory w hodowli został użyty bardzo oszczędnie, Big Star zaprezentowała się już jako ojciec trzech licencjonowanych ogierów – Big Star JR, E-Star i Jay Star. Jego najstarsze potomstwo z czasu jego kariery hodowlanej w Holandii osiąga sukcesy w skokach na poziomie klasy S.

Jego rodowód to prawdziwy majstersztyk światowej myśli hodowlanej. Ojciec – Quick Star zasłynął w świecie z dynamicznych przejazdów pod Meredith Michaels-Beerbaum, wprowadził tę zawodniczkę na poziom konkursów rangi Grand Prix, para ta zajęła w 1992 drugie miejsce w Pucharze Świata Volvo w Oslo, 1993 roku wygrała Grand Prix w Mannheim i zajęła drugie miejsce w Arnhem, w 1994 roku wygrała Grand Prix Pulsar Crown w Aachen a także zwyciężyła w Grand Prix w Monachium; była druga w Pucharze Świata Volvo w Helsinkach, druga w Grand Prix Neumünster i szósta w Pucharze Świata Volvo w Oslo. Wprowadzony w hodowlę w stadninie Schockemöhlego setki razy przekazał potomstwu swe wybitne predyspozycje skokowe i znalazł się w elicie reproduktorów w rankingach WBFSH. Jest uznany w 20 księgach stadnych, a do jego najbardziej znanych potomków należą: właśnie Big Star, Orient Express, Quick Ardent, Quick Study, Star Power, Niagara d’Elle, Marjolaine d’Elle, Sprehe Stella, Quilot Z, Quick Lauro Z, Quincy Z, Quality Touch Z, Quatrin de la Roque, Ninio de Rox, Notrestar dela Nutria, Popstar Lozonais, Qantar des Etisses. Jego ojciec – Galoubet Z dosiadany przez francuskiego jeźdźca Gillesa-Bertrana de Ballanda, wygrał 19 międzynarodowych konkursów Grand Prix i w ekipie Francji wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Świata w skokach w 1982 roku w Dublinie w Irlandii. Jego matka, Stella, córka angloarabskiego ogiera Nithard, wygrała 32 konkursy Grand Prix.

Matka ogiera Big Star – Jolanda odnosiła sukcesy w sporcie i dała z różnymi reproduktorami, dwanaście źrebiąt, które prawie bez wyjątku osiągnęły sukcesy sportowe. Jest córką holenderskiego ogiera Nimmerdor, łączącego najlepsze geny hodowli holsztyńskiej i KWPN oraz osiągającego sukcesy na światowych hipodromach pod Alfredem Voornem (Holandia). Przez wiele lat Nimmerdor należał do najbardziej poszukiwanych reproduktorów w hodowli skokowej w Holandii i całej Europie, a dzięki kilku licencjonowanym synom udowodnił swoją wartość również w Niemczech. Jej matka to córka ogiera Ramiro Z (potomka polskiego angloarbskiego ogiera Ramzes), który odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej pod Fritzem Liggesem. Ramiro Z zyskał światową sławę i jako jeden z pierwszych zyskał miano Euro-ogiera. Znany z wyjątkowej jakości swoich linii krwi zaprezentował swe wybitnej jakości potomstwo dziesiątki razy na największych światowych arenach. Dał nowy wymiar hodowli koni sportowych i jest prawdopodobnie najbardziej wpływowym reproduktorem skokowym w historii.
Big Star jest reprezentantem holenderskiej rodziny nr 169 (NL-merrielijn 169) o bogatych tradycjach, z której oprócz wielu cennych koni sportowych wywodzą się między innymi licencjonowane ogiery Amethist, Luxano, Matterhorn, Genesis i Nirvana van de Zuuthoeve.

Licencje dla związków:
OS-International, Hanowerskiego, Nadreńskiego, Meklemburskiego, Południowych Niemiec, Westfalskiego, Holsztyńskiego

ROK URODZENIA2003 r.

WZROST172 cm

Quick Star Galoubet A Almé Z
Viti
Stella Nithard x
Flora
Jolanda Nimmerdor Farn
Ramonaa
Elysette Ramiro Z
Paerel
CENA ŚWIEŻEGO NASIENIA

€ 1 500

+8 % VAT