HEILINE'S ZANZIER
POZNAJ
DON LUXURY
POZNAJ
GOLDFINGER
POZNAJ
FÜRST SAV
POZNAJ
FÜRSTENTRAUM
POZNAJ
LORD DJANGO
POZNAJ
SIR EUROPE
POZNAJ
CHANTRE NOIR
POZNAJ
PINK PIRATE
POZNAJ
ACTION BLUE
POZNAJ
ALL STAR
POZNAJ
BALOU DU ROUET
POZNAJ
BALOUTAIRE
POZNAJ
BIG STAR
POZNAJ
CAROLY
POZNAJ
CASALLCO
POZNAJ
CASANOVA
POZNAJ
CHACFLY PS
POZNAJ
CHACGRANO
POZNAJ
CHACOON BLUE
POZNAJ
CLEAR HEART
POZNAJ
CONTHARGOS
POZNAJ
DIARADO
POZNAJ
DIARON
POZNAJ
FOR LAUBRY
POZNAJ
KANNAN
POZNAJ
KANNDARCO
POZNAJ
STAKKATO'S GOLDEN
POZNAJ
STAKKATOL
POZNAJ
TALAN
POZNAJ
VARIHOKA DU TEMPLE
POZNAJ

OGIER SKOKOWY
PAUL SCHOCKEMÖHLE

Unikalne osiągnięcie – ogier
w czołówce reproduktorów
w hodowli skoczków i koni
do WKKW.

BALOU DU ROUET

Balou du Rouet jest bardzo ceniony nie tylko ze względu na rodowód, ale również fakt, iż od dłuższego czasu jest obecny w pierwszej dziesiątce dwóch rankingów WBFSH – zarówno najlepszych ogierów – ojców koni skokowych jak i wkkwistów, co stanowi swego rodzaju ewenement. Do grona jego najlepszych potomków należy bez wątpienia Bianka (Steve Guerdat (SUI) – Mistrzyni Świata i brązowa medalistka Mistrzostw Europy, dziewiąta w Pucharze Świata, oraz wkkwista Billy The Red (Christina Cook (GBR) – drużynowo złoty medalista, a indywidualnie dziewiąty na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryon, zwycięzca CIC3* Hartpury, drugi w CIC3* Bramhami i trzeci na CCIO3*-NC w Boekelo. Wraz z ekipą Szwajcarii brązowy medal zdobyła Saura de Foncombe (Nadja Peter Steiner (SUI), Brilliant du Rouet (Liubov Kochetova/RUS) to uczestnik Mistrzostw Świata, Babalou (Darragh Kenny/IRL) – był czwarty w Akwizgranie podobnie jak Balou Rubin R (Pius Schwizer/SUI), Balance (Toni Haßmann) i Baloubet (Mario Stevens) i wiele innych. Zarejestrowane w samych tylko Niemczech potomstwo Balou du Rouet zgromadziło sumę wygranych na łącznie ponad 3,8 milionów euro.

Zwycięzca Grand Prix Monachium, Balve i Spangenberg, ogier Balzaci (Felix Haßmann), a także Baccord (Gerrit Nieberg) i Balous Bellini (Lutz Gripshöver) to tylko nieduża część grupy spośród 60 uznanych ogierów dla hodowli, synów Balou du Rouet. Z hodowlanego punktu widzenia dwa premiowane ogiery, wiceczempionkę OS klaczy – Honey Star i Wiceczempion Ogierków, oraz Czempion Ogierków na Goldfever Ring podczas Niemieckiego Czempionatu to ostatnie hodowlane sukcesy ogiera Balou du Rouet.

Balou du Rouet rozpoczął swoją karierę z końcową oceną 9,2 podczas 30-dniowego testu w Vechcie. Po serii zwycięstw w zawodach dla młodych koni, wygrał kwalifikacje do Mistrzostw Niemiec z oceną 9,2 pkt, by w samym finale koni 8-letnich zająć wysokie 8 miejsce. Po tym sukcesie nastąpiła seria znaczących zwycięstw w konkursach skokowych w zawodach międzynarodowych do kategorii 3* włącznie.

Jego matka, Georgia dała również ogiera Cornet’s Balou (po Cornet Obolensky) – Czempiona Niemiec oraz Chatinue (po Chacco-Blue) startującego z sukcesami pod Patrickiem Doellerem w zawodach 3*. Klacz Georgia jest córką ogiera Continue, który jest również ojcem matki takich koni jak: Antello Z (Cameron Hanley (IRL) – uczestnika Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, a także Baloufina (Cian O’Connor/IRL) i Camilla (Denis Lynch/IRL).

Babka opisywanego ogiera, klacz Georgette II dała licencjonowanego ogiera Sandrissimo ( po Sandro), który z powodzeniem startował w skokach na poziomie klasy S.
Ogiery Domino, Gepard i Granit, które pojawiają się w dalszych pokoleniach w rodowodzie miały, przemożny wpływ na budowanie bazy klaczy w stadzie hodowlanym stadniny Paula Schockemöhlego.
Z tej samej westfalskiej rodziny klaczy Filmkunde co Balou du Rouet, pochodzą również licencjonowane ogiery Daddy Cool, Le Sandro i Lord Sandro.

Licencje dla związków:
Uznany dla wszystkich związków hodowlanych!

ROK URODZENIA1999 r.

WZROST171 cm

Baloubet du Rouet Galoubet A Alme
Viti
Mesange du Rouet Starter
Badline
Georgia Continue Contender
Felici
Georgette II Domino
Georgette
CENA ŚWIEŻEGO NASIENIA

€ 1 800

+8 % VAT